Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Първоначално публикуван от Тодор Тодоров (Тошко) Преглед на мнение
    Днес сутринта се събудих с решение:
    [ATTACH=CONFIG]984977[/ATTACH]
    До два-три дена ще дойдат, ще информирам тук за поведението им.
    Само по финансови причини не си ги купих! Ще чакам отзиви!

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от ivied
      Отвори щом ти харесва. Темата е за всесезонни. За АТ е друга. Сега кога, и доколко, и как има смесени модели по идея, реализация и предназначение все си го доуточняваме...
      И като за последно: има ли всесезони гуми, или само си хабим клавиатурите?
      И малка подсказка: знае ли някой къде си сменят тировете гумите, като тръгнат от Абу даби или Доха за Швеция през Февруари, примерно.

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        За леки коли и бусове идеята за всесезонни гуми е пълна глупост.Няма каучук ,който да е перфектен като лятна и зимна гума ,събрано в едно.НЯМА!АТ е нещо различно и за джиповете върши добра работа за целогодишна употреба при положение ,че караш на всякакви терени.Какъв е проблема с АТ или АТ2 да караш със 120?Карал съм с 31ци Гудрич,карал съм и с НексЕН Роудиън ,никакъв проблем .С Гудрича се съобръзяваш на мокро,докато Роудиана на вода се държат перфектно,съдейки по това ,че при 120-130на магистралата през по големи локви не се усеща никакъв хидроудар или теглене на волана при преминаване през тях и спират супер.АТ за джипове ,всесезонни за асфалт е сбъркана работа,евтино е ,спор няма,но не дават сигурноста нито лятната ,нито на зимната гума. Една от специалностите ми е каучуки и пластмаси-полимери,със 7 години практика ,а и в автосервизите бая гуми съм изпонаправил и зима и лято ,та на тая база стъпвам.Правил съм и експериментални смеси от всякакъв вид в това число и военно производство,под контрола на военни експерти.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Предстои ми пътуване(кола или бус) в което ще имам и сняг-10 и +28, какви гуми ще ми препоръчаш?
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            -10,+28 такива условия у нас почти няма ,а и да има ,на бус пасват АТ 2 ,има ги и със скромни размери.Иначе в зависимост от това коя температура преоблдава в по-голямата част на карането.С летни и понижено налягане не е никакъв проблем да се справи всеки автомобил за кратък период от време,както и със зимни в жегата.Има много колеги които карат със зимни целогодишно,има и марки които държат и на студ и на топло.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Това в България ми се е случвало Април, тръгвам на слънце по потник, а на Смолян - Широка поляна над метър сняг,даже спирахме снимки да правиме.
              Пък през Aлпите ако трябва да минаваш съвсем.

              Всесезонна истинска гума! - другото е маркетингови лакърдии. Tя се прави най-трудно,носи за производителя най-голяма отговорност,но пък по-малко печалби , затова и внушенията че сме F1
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Всесезонните гуми са като...маратонки ! Можеш да ги носиш и зимата в планината на сняг и лятото по пясъка на плажа със съответните компромиси ! Не са по-добри от ботуши зимата , нито от джапанки лятото .

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Да, но вършат страхотна работа.
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    -10,+28 такива условия у нас почти няма ,а и да има ,на бус пасват АТ 2 ,има ги и със скромни размери.Иначе в зависимост от това коя температура преоблдава в по-голямата част на карането.С летни и понижено налягане не е никакъв проблем да се справи всеки автомобил за кратък период от време,както и със зимни в жегата.Има много колеги които карат със зимни целогодишно,има и марки които държат и на студ и на топло.
                    На бус ат-аре стига.
                    Виждал съм разни икономисти с бусови гуми на джип ма обратното не.
                    Последно редактирано от Даниел Чобанов; 07-04-19, 21:07.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Да докладвам първите впечатления, много по-тихи, по-леко му е на буса, сравнението е с предишните BF Goodrich All terrain съответно с размер 235/75/15, новите са 215/80/15 Goodyear AT ADVENTURE.
                      Като се разчетох малко за гуми, предишните не съм ги карал повече от 2 атм., а ги дават 2,2.
                      Времето ще покаже дали съм направил добър избор, имам свободни джанти за всеки случай.
                      Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Първоначално публикуван от ivied
                        ... зимни ламели за изхвърляне на сняг...
                        Не, че нещо, ама как точно ламелите "изхвърлят" снега?

                        Ламелите служат за съвсем друго.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Баси!! Някои много четат, ама според мен малко осмислят прочетеното.

                          п.с. то им и в аватара заложено.....

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Първоначално публикуван от ivied
                            верно...? А при Завода за Автомобильний ЗверьI с АТ гуми..., лодката ли спасява положението? ...
                            Не ми се спори, ама с над милион километри за над 35 години на пътя без ПТП, мога да споделя, че от задкормилното устройство - по важно няма.

                            А със всесезонни семейния ни опит е над 500 000км. Пак без ПТПта.

                            Оп? да не се появи втори Гагич?

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от ivied

                              А нещо, конкретно имаш ли да добавиш (като дискусия го приеми)?
                              Или...:
                              Немски форум. Ако питаш - ти отговарят.
                              Израелски форум. По даден въпрос, на теб ти задават въпрос.
                              Руски форум: питаш и те питат.

                              Български форум. По някакъв въпрос, изобщо дълго ти разказват какъв си тъпак...
                              Имам да добавя, че има всесезонни гуми! Дори и на Мишлен да не им харесва.
                              П,с. Още ли не видя кой е сътворил темата?

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                                BRIDGESTONE
                                A005 WEATHER CONT
                                Докато спорите за жирафа, да дам пролетен отчет. Гумите се държат отлично на сух и мокър асфалт, никакъв аквапланинг при преминаване през локви с висока скорост. Зимата обаче бяха зле на кишав сняг. На сух утъпкан и на заледен асфалт - горе-долу добре. Проблем беше и това, че за първа зима карах автоматик. Е, открих разни системи в колата като DSTC и W режим. Научих се и кога да ги използвам, та не беше толкова страшно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X