Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

    Споделям,не очаквам!
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

    Коментар


    • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

      С всяка нова зима, у мен се затвърждава мнението, че за жипка ползвана повече на градско, е наложително наличието на комплект истински зимни гуми.

      П.П. Между другото, при последната издънка на Фандъковистите, които на първи февруари оставиха цяла София да тренира фигурно пързаляне, повече се страхувах някой да не се спре в мен, отколкото, че аз ще се спра в някой. Колата, която карах, беше със зимни гуми втори сезон и тръгваше и спираше доста добре, а около мене само чувах шъшкането на разни хокеисти.
      Последно редактирано от коко келеша; 13-02-19, 09:22.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        С всяка нова зима, у мен се затвърждава мнението, че за жипка ползвана повече на градско, е наложително наличието на комплект истински зимни гуми.
        Така е!Понеже се върнах по същият път и гледах другите коли нагоре-ами не изглеждаше да имат същият проблем
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

          Да не би на 4х4 да има проблем и джипа да си остава на заден мост само ? Като се предаде единия хъб на тераното ми беше същото - скромен наклон леко заледено и едвам излязох . После ги заварих и двата докато взема ръчни хъбове .

          Коментар


          • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

            Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
            Да не би на 4х4 да има проблем и джипа да си остава на заден мост само ? Като се предаде единия хъб на тераното ми беше същото - скромен наклон леко заледено и едвам излязох . После ги заварих и двата докато взема ръчни хъбове .
            Работи си 100%
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

              А тия гуми карате ли ги и лятно време? Щото аз драма няма и тази година, но за лятно време си имам други АТ гуми. То и сняг няма почти де ...

              Коментар


              • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                Ще се учудиш колко много хора теоретично са наясно, че като изкараш 2 летни сезона с АТ гумите, на 3-тата зима не стават за нищо. и въпреки това си карат с тях.
                За протокола и аз тази зима си карам с "летните"
                General Grabber AT2 30x9.5x15 DOT 4509,
                защото пропуснах да сложа "зимните"
                Hankook 245/70/16 DOT 3612.
                Просто стана много студено, за да сменям гуми, а и аз не карам ежедневно.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  ...DOT 4509 ...DOT 3612
                  С 3-годишни АТ-та, карани целогодишно, бих се притеснявал на порядък по-малко отколкото с кой да е от комплектите с посочените DOT-ове. Първите категорично са галоши и освен за в боклука или за резервна, за друго не стават, другите с МНОГО уговорки може и да минат за някакви гуми, с които да крепиш положението докато си купиш нови в краткосрочен план.

                  Имам точно AT-та, точно със същия DOT (2009-та), надали имат навъртяни 5000км за тия години, като през 90% от времето са стояли на тъмно и хладно, та ми е много добре известно колко могат да се нарекат "гуми".
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    С 3-годишни АТ-та, карани целогодишно, бих се притеснявал на порядък по-малко отколкото с кой да е от комплектите с посочените DOT-ове. Първите категорично са галоши и освен за в боклука или за резервна, за друго не стават, другите с МНОГО уговорки може и да минат за някакви гуми, с които да крепиш положението докато си купиш нови в краткосрочен план.

                    Имам точно AT-та, точно със същия DOT (2009-та), надали имат навъртяни 5000км за тия години, като през 90% от времето са стояли на тъмно и хладно, та ми е много добре известно колко могат да се нарекат "гуми".
                    Напълно съм съгласен с теб. тия АТ-та DOT 4509 ги взех, за да имам с какво да се търкалям лятото докато си осмисля концепцията. Взеха че ми харесаха засега и ще ги търкалям докато си взема нови.
                    Другите DOT 3612 за зимни и се държат като зимни, които не са карани лятно време. Стига някой да ги монтира, че тая зима си отседяха на хладно и тъмно. Просто тази година не им дойде ред. Иначе не съм скрънзда на гуми. Поддържал съм джип с 3 комплекта:Зимни АТ, Летни МТ и за простотии Силвърстон (още си ги карам).

                    След всичките глупости - по същество:
                    На зимните гуми ДОТ-а е валиден само ако са първа ръка. За да си сигурен, че не ги е карал някой "идиот" лятно време.
                    Ако си сигурен, че никой идиот не ти е карал зимните гуми през лятото, можеш да си ги караш като зимни и на 5-тата и 6-тата година. За протокола моите DOT 3612 са нови и имат още поне 3 зими живот - ако разбира се не ме домързи да ги монтирам следващата зима.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      ...За протокола моите DOT 3612 са нови...
                      Да наречеш 7 годишни гуми "нови" според мен е леко попресилено, ама ти си знаеш...

                      И не, AT-та, карани целогодишно, на 3-тата зима все още са си съвсем прилични гуми - пробвано и конкретно с тия в темата и с други AT-та. Дали важи за всички или не - не се наемам да спекулирам. Карам си гумите между 3 и 4 години (което е между 30 и 50000км), един комплект, целогодишно, и после сменям, независимо от състоянието и износването.

                      За каране само зимата са зимни гуми. АТ-тата не са зимни гуми, за да ги карам само зимата.

                      На втората зима има едва доловима разлика, на 3-тата осезаема, на 4-тата са, да речем, наполовина като качества. Това с 2 изпровани модела до тук. Има го и тънкия момент че някои гуми дори с качества на 50% са по-доби от други от магазина. Конкретните от темата спрямо BFG KO2 например изначално са доволно по-добри гуми във всичко, освен здравина, шум и балансиране. Спрямо чисто нови Cooper Discoverer А/Т3 спорт върху утъпкан сняг 3 годишните ми дуратраци пак са по-добри. Карани целогодишно. Помпани са с азот, но не вярвам това да им се отразява драстично.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                        Принципно сте прави. Ако е карана добре и е съхранявана добре по някога една гума се запазва доста повече. На сегашните зимни им е 3-та зима и реално не усещам разлика от първата, а съм доста взискателен към гумите и още от първото каране като чисто нови ги прецених като не достатъчно добри, но пък вече 3-та зима нямат никаква промяна в поведението. Имах едни Дебици на предишна кола, на 3-та зима вече се усещаше разлика, но не нещо сериозно, проблема беше, че се бяха изкривили.
                        Имах една резервна оригинална за продаване на 18 години видимо никога не карана, на пипане изглеждаше добре. Един пич със същата кола я взе и си направи комплект с неговата(същата пак не карана) и каза, че са почти като нови като поведение.

                        П.П. Познавам няколко човека които си купуваха нови зимни след месец заради попадане на чисто нов пълен боклук , при това масови марки.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                          Здравейте. Търся Гуми Goodyear Wrangler Duratrac 265/65/17

                          Коментар


                          • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                            няма колега.

                            Коментар


                            • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                              A 33x12,5 R15 знае ли някой дали се предлагат някъде?

                              Коментар


                              • От: Гуми Goodyear Wrangler Duratrac

                                Някой знае ли някъде да има такива гуми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X