Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

    Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
    Ето едно интересно сравнение по темата: Тест на AutoBild-AllSeason vs. зимни vs. летни
    От 4-5 години на джипа, Паджеро 2 къса база, съм с Goodyear wrangler HP all weather, с шарка почти като vector four season и мога да потвърдя доброто и поведение зимата, но е трагедия в кал особенно и с листа. Ела да видиш как се смъква по наклон, всички дерета ме плашат.
    Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

    Коментар


    • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

      Да успокоя страстите, които разгорещих с моята тема ще ви информирам, че днес си закупих 4 бр. зимни MICHELIN Primacy 225 55 16 и ще ги сложа тези дни при първа прогноза за захлаждане. Въпроса ми бе да не ме глобят ако след 1 ноември карам с летни гуми, както казаха по новините, а то какво стана - 5 страници мнения за сандали, ботуши, глупости от рода на това, че лятото били по-добри зимните гуми и пр. Забелязах, че няма никакъв самоконтрол на при писането на мнения. Като се замислим реално би трябвало просто някой, който знае закона да отговори и темата да приключи, а аз бях обвинен едва ли не в тероризъм, че ще карам с джапанки по леда и ще трепя хора за спорта. От друга страна се получи полезна дискусия, но редно би било да се говори от името на личния опит и наблюдение. Аз имам над милион километри на лека кола, без да съм такси или шофьор и съм газил от Русия до Португалия навсякъде и многократно и примерно мога да кажа, че последнитя няколко зими карах с Continental, но тази година шарката не ми хареса, че е много концентрична и няма (според мен) добра възможност за изтласкване на водата, а това по принцип е слабост при зимните гуми.
      [COLOR=blue][B][SIZE=3]le Roi-Soleil[/SIZE][/B][/COLOR]

      Коментар


      • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

        Във време, когато трудно се намираха нови съм правил невъзможното да не карам почти износени или втора употреба гуми. Също така и никога не съм използвал регенерат. Като чета постовете се чудя, каква дискусия стана. Желязната логика подсказва, че лятото се използват летни гуми а през студените месеци зимни. Сега изборът е голям.
        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

        Коментар


        • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

          Първоначално публикуван от Louis XIV Преглед на мнение
          Да успокоя страстите, които разгорещих с моята тема ще ви информирам, че днес си закупих 4 бр. зимни MICHELIN Primacy 225 55 16 и ще ги сложа тези дни при първа прогноза за захлаждане. Въпроса ми бе да не ме глобят ако след 1 ноември карам с летни гуми, както казаха по новините, а то какво стана - 5 страници мнения за сандали, ботуши, глупости от рода на това, че лятото били по-добри зимните гуми и пр. Забелязах, че няма никакъв самоконтрол на при писането на мнения. Като се замислим реално би трябвало просто някой, който знае закона да отговори и темата да приключи, а аз бях обвинен едва ли не в тероризъм, че ще карам с джапанки по леда и ще трепя хора за спорта. От друга страна се получи полезна дискусия, но редно би било да се говори от името на личния опит и наблюдение. Аз имам над милион километри на лека кола, без да съм такси или шофьор и съм газил от Русия до Португалия навсякъде и многократно и примерно мога да кажа, че последнитя няколко зими карах с Continental, но тази година шарката не ми хареса, че е много концентрична и няма (според мен) добра възможност за изтласкване на водата, а това по принцип е слабост при зимните гуми.
          А чакате ли да ви кажат по новините да си смените маслото?! Изказването ви звучи така, закона не задължава зимата да сте със зимни гуми, нито пък да си сменяте маслото, но ви задължава да го знаете понеже притежавате свидетелство. Така че няма да е лошо да си правите самият вие самоконтрол при писането на препоръки към останалите, които ви отговарят. "някой, който знае закона да отговори"-с това си изказване и с тези милион километра някак си трябва да се срамувате.

          Помогнете си първо сам-като си направите труда да си припомните тези части от закона, които не ги знаете, а след това се консултирайте с аудиторията тук.
          ТЛК 80 4,2ТД-95г

          Коментар


          • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

            Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
            А чакате ли да ви кажат по новините да си смените маслото?! Изказването ви звучи така, закона не задължава зимата да сте със зимни гуми, нито пък да си сменяте маслото, но ви задължава да го знаете понеже притежавате свидетелство. Така че няма да е лошо да си правите самият вие самоконтрол при писането на препоръки към останалите, които ви отговарят. "някой, който знае закона да отговори"-с това си изказване и с тези милион километра някак си трябва да се срамувате.

            Помогнете си първо сам-като си направите труда да си припомните тези части от закона, които не ги знаете, а след това се консултирайте с аудиторията тук.
            Ще си самоцитирам първото мнение :
            Първоначално публикуван от Louis XIV Преглед на мнение
            Тази вечер по новините казаха, че ще глобяват по 50лв и 9точки за липса на зимни гуми. Вярно ли е това, има ли промяна в закона?
            Точно за това, че знам закона питам дали има промяна, която да съм пропуснал. Не знам за какво да се срамувам?

            Бих се срамувал от подобно изказване:
            Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение

            Едните имат ламели и като се износи грайфера до 4мм. производителя препоръчва да се карат като летни.
            [COLOR=blue][B][SIZE=3]le Roi-Soleil[/SIZE][/B][/COLOR]

            Коментар


            • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

              Първоначално публикуван от Louis XIV Преглед на мнение
              Ще си самоцитирам първото мнение :


              Точно за това, че знам закона питам дали има промяна, която да съм пропуснал. Не знам за какво да се срамувам?

              Бих се срамувал от подобно изказване:
              Е новините или закона? Като го знаеш защо казваш, че не знаеш? А това, че съм писал каква е разликата между летни и зимни гуми и някой като вас не може да оцени информацията, която се дава и си мисли, че знае всичко, а все пита няма и да коментирам.

              "Милион километра съм минал,от Русия до Португалия, ама ако може който е учил закона да ми каже, че каквото знам е само от новините" -обобщено.
              ТЛК 80 4,2ТД-95г

              Коментар


              • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                Е новините или закона? Като го знаеш защо казваш, че не знаеш? А това, че съм писал каква е разликата между летни и зимни гуми и някой като вас не може да оцени информацията, която се дава и си мисли, че знае всичко, а все пита няма и да коментирам.

                "Милион километра съм минал,от Русия до Португалия, ама ако може който е учил закона да ми каже, че каквото знам е само от новините" -обобщено.
                Ако има промяна в закона от скоро и не я знам. Какво се опиташ да ме изкараш, че не знам какво имам предвид, когато аз съм написал нещо ли? Отделих достатъчно време на теб.
                [COLOR=blue][B][SIZE=3]le Roi-Soleil[/SIZE][/B][/COLOR]

                Коментар


                • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                  Брех-"дискусията" продължава...?!Имам предвид не питането по темата,а кога-какви гуми да се използват.
                  Тази тема може да е пример как по толкова елементарен и ясен въпрос може да се напишат толкова много глупости и простотии!И как някои не могат да се спрат да го правят за нищо на света!Същите ще продължават да доказват това,което казах-никак не се съмнявам!
                  Обръщам се само към тези,които се чудят коя е истината,защото повечето са абсолютно наясно с нещата-не вярвайте на всичко и всички!Четете повече,преценявайте и решавайте.
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • ОПРЕДЕЛЕНО ЗИМНИ ГУМИ ЗА ЗИМА!!!
                    Зимните гуми на всеки елемент от грайфера имат по 3-4 -5 нареза - те + самият състав на каучука правят гумата удобна за зимата.
                    Лично аз предпочитам зимната гума да е с шарка близка до тази за "мокра настилка" - с канали за отвеждане на вода(мое мнение)
                    Големи хора сте а си говорите глупости вече 7 страници!!!
                    При джипките нещата малко се изкривяват поради факта че почти всички са обути с гуми с голям грайфер(лятна,зимна,м+с,ат,т+щ),че не се знае кога ще се хване гората.Тежат доста повече от лек автомобил а и скоростите са умерени.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-12-10, 17:48.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                      Първоначално публикуван от Янита
                      ХейПрез зимата носим БОТУШИ,през лятото носим-ЧЕХЛИ и САНДАЛИТемата беше излишнаПоздрави
                      Откровеното спамене в нея - още повече.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                        Вчера и днес за първи път "разтърках" новите зимни гуми (нокиан) из заледените "пътчета" в квартала - останах ПОТРЕСЕН Колко по-добре се държат от всесезонните миналата година!!! НЯМА Сравнение!
                        Та зимата зимна гума (ако можеш да си го позволиш).

                        П.С. Отключих темата защото има много ценни неща в нея. Моля не я ОСПАМВАЙТЕ с "Джапанки..." и подобни

                        Коментар


                        • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          .....
                          Та зимата зимна гума (ако можеш да си го позволиш).

                          .....(
                          Поздравления ! Не си единствения който преоткрива топлата вода

                          .... а тя темата започна да се оспамва още от момента след отговора на въпроса от заглавието на темата ...
                          ... и се омешаха критерии за подходящи гуми за определен климатичен сезон с такива за подходящ ( оф и он роуд ) терен ... и стана една ...
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                            Така ! Случайно ровех и попаднах на ето това http://mail.dir.bg/~tkm_digital/AllSeason.pdf
                            Понеже темата се изметна в съвсем друга посока,смятам че имам право на отговор, и спирам да пиша по тая тема,нека всеки сам си решава,не убеждавам никой в нищо освен в твърденията си че лятната гума е по добра от зимната на всичко освен на сняг !
                            За който му е интересно да чете от 36 страница нататък ,където лятни гуми(обобщено) превъзхождат зимните по всичко освен на сняг....!
                            Няма нужда да ми се извинявате,събрах достатъчно негативи особенно от колежката с ботушките за което и благодаря и няма да я забравя..! Приятно четене !

                            п.п Сега видях че същото е постнато и по нагоре от друг колега..!

                            В неделя някой ме е забърсал леко паркираната ми лека кола ,разминало се е с леки драскотини по бронята и калника та днес пред каското ме питаха с какви гуми е колата,аз отговорих с летни но ,има ли значение че тя е била паркирана а застрахователя ми отговори че няма никакво значение нито закон за летни-лятото и зимни -зимата !
                            Последно редактирано от Roninn; 20-12-10, 23:07.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                              Всеки си взима решението за себе си.
                              Не знам как е в момента в БГ, но тука в Лондон е голям смях.
                              Гледам тука в Лондон нови мерцедес-и, БМВ-та как буксуват и е направо смешно.
                              С летни гуми са повечето.
                              Доколкото разбрах, тука голяма част от хората не са запознати с понятието "зимни гуми".

                              И англичаните не са свикнали на снега.
                              Малките улички не са почистени изцяло, заледени на моменти.
                              .

                              Коментар


                              • От: Задължителни ли са зимните гуми през зима 2010?

                                Тука смятам че няма две мнения,през последните две седмици единственото разумно решение е зимната гума...!
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X