Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

    Абе Жени, Косьо не ги ли знае тези работи?
    Нейсе, в БАлчик след три дни ще ти обясня наживо това което са написали тук колегите.
    Наздраве.
    Опааа, грешка...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

      Гумаджийте искат да правят оборот, нормално. Няма проблем да се сложи цол по- малки джанти, позволява носенето на зимна гума с по-висок борд. Това прави 2,64 см. ако не се лъжа, по-малък диаметър на джантата. Като сложиш по- висока гума, почти няма да усетиш разлика във вървежа. И колкото по-тясна, толкова по-добре.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #18
        От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Абе Жени, Косьо не ги ли знае тези работи?
        Нейсе, в БАлчик след три дни ще ти обясня наживо това което са написали тук колегите.
        Наздраве.
        Опааа, грешка...
        Той ги знае много добре и за нашата кола съм забравила за такива терзания. Но баща ми иска да чуе от много места едно и също. А няма как да стане. Всеки търговец дърпа чергата към себе си. Сега вече ще търсим каквото трябва, защото видяхме, че всички мислят така.
        Женя Вълчанова 0888272565

        Коментар


        • #19
          От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

          Явно няма много льжливи гумаджии из форума.

          На мойта се сьбира от 15 до 21 цола без да пипам по окачване.За пример само - оригинално модела идва с 16 цола,на една сьм с 16,други 2 са с 18,а брата вьрти 20 цола за летни.

          16 цола гума нова взимам за около 450 долара комплекта,18 цола са около 900 долара сьщата марка сьщия модел.Е там е ключа за палатката както казват и колегите.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

            Ако спирачните апарати позволяват, твърдо "ДА" за по-малкия цолаж на зимните гуми... Пък и на летните, ако не робувате на имидж

            Да дам моя челен опит с Пасат 2002г:
            - колата я купих с 2 комплекта оригинални джанти от Германия:
            - ляти 17" и гуми 225/45/17 за лятото
            - стоманени 16" с гуми 205/55/16
            Диаметърът и на 2-та вида е еднакъв с 2-3мм отклонение /то от износването на грайфера варира повече/...
            Колата беше обута със зимните... Като пукна пролетта, дадох 900+ лева за 4 нови летни гуми 225/45/17 със скоростен индекс до 270кмч
            Много стабилна, доста друсаща /да не кажа като каруца/ и с една-две десети от литъра ПО-МАЛЪК разход... Обяснявам си го с твърдостта на големите високоскоростни гуми и съответно по-малко съпротивление...

            На 3-тата година зимните гуми бяха за смяна... Понеже знам, че на пасата стават и 15" джанти с гуми 195/65/15 (пишеше ги като 3-ти вариант в немския талон), направих една бърза справка и се оказа, че с малка отстъпка мога да си взема 4 чисто нови ляти джанти 15" с Фулда зимни за 800лв... А за 600лв - само гумите 205/55/16 Доста бързо продадох износените зимни за 100лв и джантите 16" за 200лв и додадох 500лв за новия комплект... В същото време познат ме съветваше, да си ползвам 17-ските и да сложа на тях зимни гуми, "щото с железните 16" много се загрозява колата"... Смях!!! Ще дам аз 800 или 1000лв за гуми, че и по 60-ина лв пролет и есен за монтаж-демонтаж... Айде "нЕма нужда"...
            Какъв беше ефекта от смяната? Возия като на Ролс-Ройс в сравнение с 17-ските, наистина малко по-нестабилна в завой при високи скорости /над 80-100/ и по-лесно буксува при ускоряване... Иначе на магистралата със 140-160 си държеше идеално... То кажи-речи вече няма и къде да се кара бързо, пък и на пасата над 180 не му е много комфортно, нищо че по книжка му дават 200...
            С две думи, толкова доволен останах, че като ми изпаднаха и 4 летни гуми почти нови 195/65/15 от бракувана служебна кола с кеф продадох и "красавиците" за 800лв барабар с гумите "последен сезон"... Иначе трябваше да хвърля още 800-900лв за нови летни, които ще изкарат около 40000км преди грайферът да стане 4мм (не обичам да карам с по-малък нищо, че официално се допуска 1.6мм - това си е галош)...
            17"

            15"
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

              На Баркетата летните 205/45/17,зимните 195/60/15 .Смятам,че зимната гума трябва да има по-голям борд.
              Поздрави
              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

              Коментар


              • #22
                От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                Колеги автомобила ми е с 14 ки и заръчах летни гуми вчера. И зимните са ми 14 ки. Но днес един приятел ми вика , а ве защо не си поръча 15-ки ?

                Има ли смисъл да поръчвам 15-ки , като се има в предвид , че ще трябва и джанти да купувам в този случай ?
                Доводите на приятеля ми са , че така ще е по-стабилна в завои и т.н.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #23
                  От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                  Как по-точно ще стане тази стабилност изнасяйки центъра на тежестта по-високо.
                  Точно обратното бих направил, лятоска по-ниско а зиме , заради снега, по-високо. Ама това аз де, всеки си решава сам.


                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                    В момента както писах автомобила се кара зимата и лятото с размера даден от производителя. Джанти имам два комплекта и много много не ми се дават пари за други . А и не съм някой състезател . За това и поръчах отново 14-ки .
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                      Kараи си със стандартния размер ,не откриваи топлата вода.Хората са го измислили!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                        Забелязъл съм, че родните шофьори имат необясним за мен мерак да сложат поне един размер нагоре джанти, да не казвам два. "По-добре изглеждало", кое му е толкова по-добрето не знам, но за да спазиш външния диаметър, трябва да свалиш от височината на гумата, а тия дупки става отвратителна возията. Ама гъзарията е голяма работа. Но съм забелязал, че няма много старание да се запазят размерите на гумата, както дойде. Това за автомобили де, за джипове е друга историята. Колега, карай си с оригиналния размер и не се занимавай с глупости.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                          Не знам какви са ти наблюденията, обаче може и да бъркаш ефекта с дефекта
                          При мен Маздата дойде стандартно със 17-ки (можеше да дойде и със 18-ки), и за зимните гуми я обух по обясними причини в 16-ки (минималния възможен размер джанта, дето събират спирачните апарати)...
                          Кашкая дойде със 17-ки, и неговия зимен комплект също е 16-ка...
                          Джипа ми дойде с летни 20-ки, и за зимата отново слязох на минималния възможен размер джанти - 18-ки....
                          Да, всички са с еднакъв диаметър на гумата...
                          Та погледнато отстрани навярно изглежда, че съм избирал за лятото 'един - два размера нагоре джанти', докато истината е точно обратната - за зимата избирах един-два размера надолу джанти...
                          Между другото сега се сблъсквам с друг парадокс...
                          Единствения одобрен от Джип размер на гуми за летните ми джанти е по-скъп с над 150лв/бр от аналогични близки размери...
                          Така, че напълно резонно обмислям да премина на алтернативен размер гуми... Например вместо 265/50/20 да отида на 275/45/20 или 275/50/20 (според колеги и двата размера не създават проблеми, дори и 285/50/20 си влизат без проблем, но не смятам да съм толкова краен)...
                          Та за мен е необяснима тази огромна разлика в цените...
                          Последно редактирано от slowtraveler; 11-03-18, 17:21.
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                            Не съм го формулирал аз, ама напълно го споделям: За в гората: по-малко джанта, повече гума!!

                            Еднакво е валидно и за нашите пътища!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                              Ясно , оставам си на оригиналния размер !
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Карате ли с различен цолаж летните и зимните гуми?

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Не знам какви са ти наблюденията, обаче може и да бъркаш ефекта с дефекта
                                При мен Маздата дойде стандартно със 17-ки (можеше да дойде и със 18-ки), и за зимните гуми я обух по обясними причини в 16-ки (минималния възможен размер джанта, дето събират спирачните апарати)...
                                Кашкая дойде със 17-ки, и неговия зимен комплект също е 16-ка...
                                Джипа ми дойде с летни 20-ки, и за зимата отново слязох на минималния възможен размер джанти - 18-ки....
                                Да, всички са с еднакъв диаметър на гумата...
                                Та погледнато отстрани навярно изглежда, че съм избирал за лятото 'един - два размера нагоре джанти', докато истината е точно обратната - за зимата избирах един-два размера надолу джанти...
                                Между другото сега се сблъсквам с друг парадокс...
                                Единствения одобрен от Джип размер на гуми за летните ми джанти е по-скъп с над 150лв/бр от аналогични близки размери...
                                Така, че напълно резонно обмислям да премина на алтернативен размер гуми... Например вместо 265/50/20 да отида на 275/45/20 или 275/50/20 (според колеги и двата размера не създават проблеми, дори и 285/50/20 си влизат без проблем, но не смятам да съм толкова краен)...
                                Та за мен е необяснима тази огромна разлика в цените...
                                Да уточня, че говоря за дръгели по-старо производство. При новите е мармалад, Кия Сеед 140 коня май беше на 225 широчина излиза заводски!? Моята 124-ка е на 195 заводски, 193 коня. Но при новите явно има врътка с цолажа, все пак не се връзва, но не съм се интересувал подробно. Засега карам коли от миналия век.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X