Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КОТВА за лeбедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КОТВА за лeбедка

    Можеби само аз незнам какво представлява
    Ако някои има снимки или чертеж да сподили
    Искам да си направя

  • #2
    Ето :
    http://www.pullpal.com/
    Но имай на ум , че пропорциите и ъглите са мнооого важни !

    Коментар


    • #3
      Не изглежда сложно
      но нещо немога да схвана как се забива и как се вади
      имаш ли опит
      Човек как се излага като не знае език-дъщерями стана намери видео фаиловете
      БЛАГОДАРЯ
      Последно редактирано от stevancochev; 21-01-07, 08:10.

      Коментар


      • #4
        Още две по-стари теми, които могат да помогнат за идея:

        Pull Pal - Направих си го сам
        Как да си направим PulPal като използваме Hi-Lift?

        Коментар


        • #5
          Сума пъти съм казвал - пулпалът е просто плуг. Една от всичките възможни мъртви котви. За мене дори не е оптималната.
          Ако верно се каниш да правиш, виж разрови по тоя начин. Освен като брегови, може да ги намериш и по котви за техническия флот, мъртви котви и както още се сетиш в процеса на напредването. Нарочно няма да ти покажа какво знам аз, за да не те забивам в глуха улица. За мене проблемът не е решен, категорично! Пулпалът е нещо си, но не и правилното решение. Не може да работи сам, с това всичко приключва.
          За вадене на мъртвите котви, освен ако не са предвидени да се изоставят, има разни устройства, най-простата работа е въженце на задния им край. Има помпи, бомби, чукове, челюсти, според конструкцията. Ама това ти е най-малката грижа.
          Големият въпрос е да се самозаравя и да удържа 15 тона в произволен грунт при собствено тегло под 15 килограма. И пет тона да удържи, пак ще заслужиш паметник.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Сума пъти съм казвал - пулпалът е просто плуг. Една от всичките възможни мъртви котви. За мене дори не е оптималната.
            Ако верно се каниш да правиш, виж разрови по тоя начин. Освен като брегови, може да ги намериш и по котви за техническия флот, мъртви котви и както още се сетиш в процеса на напредването. Нарочно няма да ти покажа какво знам аз, за да не те забивам в глуха улица. За мене проблемът не е решен, категорично! Пулпалът е нещо си, но не и правилното решение. Не може да работи сам, с това всичко приключва.
            За вадене на мъртвите котви, освен ако не са предвидени да се изоставят, има разни устройства, най-простата работа е въженце на задния им край. Има помпи, бомби, чукове, челюсти, според конструкцията. Ама това ти е най-малката грижа.
            Големият въпрос е да се самозаравя и да удържа 15 тона в произволен грунт при собствено тегло под 15 килограма. И пет тона да удържи, пак ще заслужиш паметник.
            Прав си на мене ми трябва за Самураи-800кг
            може да се наложи да го ползвам 2-3 пьти но е хубаво да го имам-ще го правя
            А с проблема че неможе да работи само по такива места не ходя сам[стараясе]

            Коментар


            • #7
              )) По БДС елементите на такелажа с ръчна тяга трябва да са преосигурени 3 пъти, с механична - 10, особено отговорните - 15 пъти. Така че това с петте тона е чисто менте в задачата от моя страна. Ама, колкото да не останеш без стръв После пак щях да ти кажа скръбната истина. За самурая значи ти трябват някви си 8 тона.
              Не, спасителна система, която не е самодостатъчна не ме интересува. В най-добрия случай е някво помощно средство.
              А като се окажеш някъде сам, 400-те долара за пулпала ще са изхвърлени, и пак просто ще заровиш на метър резервната гума за да не забиваш колове. А масовият модел тежи повече от 15 кила впрочем. Значи е откровенно менте. Можеха да сложат нормална маркова стомана и да го оправят поне донякъде. Той все едно не работи с теглото си като нормалните водни котви. Единственото полезно нещо измислено от американците си остава джекът))

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X