Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AirJack - какво мислите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • AirJack - какво мислите?

    Чудя се за AirJak, като заместител на HighJack-a ?!?

    Ясно е, че на новите машинки с тия пламасови брони, вежди и други хубавини HighJack-a не помага много. Ей го Патриота, може да е Уазка, но с голямото желязо само го обикаляш и се почесваш. А за повдигане без щета по колата неможем да говорим.

    Та това чудо:



    Вдига 4т на 55см, работи с изгорелите газове, виждами се и подходящо за меки почви, не особенно обемно и тежко и на всичкото отгоре и цената е сравнима с HighJack.

    Някой да е ползвал? Мнения?

  • #2
    чувал съм за такова, ама не съм ползвал засега. Виждал съм и че за много по.мащабни тежести се ползва същия принцип.
    По принцип се интересувам да си купя, пък после ще разправям

    Коментар


    • #3
      Пробваха ги - на практика не става. Ауспуха го гори, камъните и клоните го пробиват. С него не може да изхвърлиш джипа от коловоза като с джека.
      Бе, сигурно е много хубаво нещо. Ама за друго.

      Коментар


      • #4
        ако си носиш едно парче шперплат за подлагане, няма да го спукаш...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          Виждал съм как работят подобни пневматични крикове (въздушни възглавници) които се използват за спасяване на затрупани в разрушени сгради. Даже щях да ви питам защо не се използват в офроуда. Много са здрави не се пробиват нито от камъни нито от арматура. Гумата е многослойна с няколко армиращи слоя от стоманена тел или кевлар в някой модели. Дигат до 5 тона. Бяха доста по ниски от този на снимката, но могат да се слагат и по 2-3 един върху друг. Няма такава странична стена (обиколката на цилиндъра) а само две квадратни основи които се раздуват до около 15 см. А пълненето с изгорели газове става, но само за аварийни случаи, иначе си има компресори за тази работа.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от icerunner
            А пълненето с изгорели газове става, но само за аварийни случаи
            И що само в аварийни, при положение, че името му е "Exhaust Jack "?!?

            Демек, производителят му изначално е предвидил, че ще се надува от изгорелите газове.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Ако е предвидено по принцип така да се използва ОК, аз имах предвид тези които съм виждал, не знам все пак системно горещите газове няма ли да повредят по бързо материята. А тизи на снимката май маркуча му не отива към ауспуха?
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от icerunner
                Ако е предвидено по принцип така да се използва ОК, аз имах предвид тези които съм виждал, не знам все пак системно горещите газове няма ли да повредят по бързо материята. А тизи на снимката май маркуча му не отива към ауспуха?
                Ами на това на снимката си пише "Exhaust jack". За да го продават така австралийците, сигурно издържа на изгорелите газове.
                А иначе никой не е казал, че не може да се надува и с компресор.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Точно в ауспуха на пикапа е маркуча на снимка. Дори се вижда къде пише "Exhaust". Всички модели, които открих в нета, работят на този принцип.

                  На TJM варианта изглежда доста сериозен поне на картинка. За скали ми е ясно, че не е стока, а и Хай-джека има и други екстри, но...като няма как да се ползва.

                  Отделно в сняг, пясък и кал ми се струва, че има преимущество този балон. Иначе с "подобни" балони съм виждал как местят сгради .

                  Коментар


                  • #10
                    нарастващото съпротивление при газоотделянето не влиае ли негативно на ДВГ?

                    Коментар


                    • #11
                      М/у другото, при търсене в нет-а попаднах и на инфо за проблем при използването на някои джипки:

                      The reason the T/D Landcruiser could not operate the jack is because the tail pipe is cut away at an angle, to direct the exhaust gases to the ground. The exhaust jack requires an exhaust pipe with a straight end to fit the 'cone'.

                      ...
                      I found that the air jack tends to roll under the weight and height of the lift.

                      http://www.bushtrackerownersgroup.as...ctive%26PN%3D3
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: AirJak - какво мислите?

                        Едно време някой опитва подобно нещо и беше гола вода, ама нито помня кой нито каква марка е била. Идеята ми е да тествате преди да плащате!

                        Коментар


                        • #13
                          Re: AirJak - какво мислите?

                          Сашовците от Гладиатор ги продават тия пургативи, питайте тях

                          Коментар


                          • #14
                            Re: AirJak - какво мислите?

                            Едно такова чудо изкара преди две седмици ТЛК 120 от пясъка, беше се окопал до пода на купето, с класика скъсах двоен колан и не можах да го мръдна . Нещото повдига без да нанася щети и понеже когато е изпуснато почти няма обем можеш да го навреш навсякъде много лесно. Ако колегата с тойотата иска да разкаже повече за случката.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: AirJak - какво мислите?

                              колегата с тойотата:
                              давай разказа, че ми е интересно....
                              А кой ги внася в БГ ?
                              LZ1RED

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X