Обява

Свий
Няма добавени обяви.

крик за Land Cruiser 120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • крик за Land Cruiser 120

    Здравейте, трябва да купувам крик за Land Cruiser 120 и бих искал да попитам ако някой има оригинален дали може да каже каква е макс. височина до която трябва да може да вдигне? Благодаря.

  • #2
    Крик... такъв да седи в колата или такъв дето си седи в гаража... Щото тия дето ги дават като вземеш нов джип са все тип "жаба", някой път са и "бутилка", ама по-често е първото. Иначе ако ти е за хидравличен крокодил взимай нещо да вдига на по-високо. Не че, не става и с подлагане на трупче под рамата ама...

    Коментар


    • #3
      Почти не е по темата - аз съм с 2 инча лифт,крикчето вдига ма не съм сигурен ако пръсна гума някъде на криво място дали ше успее на височина та съм си взел една от тия пласмасовите основи които ползват джаковете,на пяськ не ми потъва крикчето

      https://hi-lift.com/accessories/off-road-base/
      Последно редактирано от BENZBOSS; 23-11-20, 19:23.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        За колата ми трябва, ако спукам гума някъде. Ще трябва да измеря на джипа.

        Коментар


        • tabu_bg
          tabu_bg коментира
          Редактиране на коментар
          Ами една жаба, ще ти свърши работа ама вземи някоя джипова, по-яка, че, тия като за леки коли са малко кекави.

      • #5
        Оригиналния е бутилка (бутилчица). Сигурен ли си че го "нямаш"?
        Стои в ниша, в ляво, като отвориш вратата.
        Толкова е малък, в сгънато състояние, че и мен ме озадъчава дали не трябва да се подпира на диференциала.
        Моя е с някакви ластици об-вързан.
        Мислех да го вадя да го разгледам, ама викам що да дърпам дявола за рогата.

        Ето снимка от друг форум:


        Погледни в интернет и виж дали ще намериш нещо, което да отнесеш към мащаб.
        Сувета ми е, ако ти трябва за зор заман, виж дали ще намериш нещо дето да влиза в нишата.

        Коментар


        • #6
          А тука е бутилчица.. и при Грейт Уол пикапите са такива, под задната седалка стоят, направо им се чудя как мислят да се сменя гума с това...

          Коментар


          • #7
            Утре ще погледна в тази ниша, може пък да имам късмет

            Коментар


            • large
              large коментира
              Редактиране на коментар
              Щом не си проверявал там, сигурно ще си късметлия.

              И аз така си мислех че нямам облегалката за глава на 3тия ред, в средата.
              Оказа се скрита под един цип, на съседната седалка.

            • large
              large коментира
              Редактиране на коментар
              Намери ли крика?

          • #8
            Хи ,оригиналната "бутилчица" в 80ки и 70ки ,а сигурно и в твоята , е НЕВЕРОЯТНА ! Търси хубаво , но мн вероятно е , предишния собственик да е решил да се раздели с жипа , но не и с нея П.п на Мицубиши са смотани ,на Терано са смях , на Исузо са като тойотските .
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • #9
              Тойотските бутилчици са чудни и са много търсени - може да видиш на какви цени вървят в ибей. Разпъва се удивително много за размера си и вдига завидно тегло. Дори да ти липсва, бих те посъветвал да си вземеш същата. Виж от 80, 100 или 200 - вероятно вдига дори по-високо и по-лесно.

              Коментар


              • #10
                Мойто комби натоварено е близо 3 тона / може и повече да е,зависи какво съм натъпкал вътре / и оригиналната бутилка няма ядове да го вдигне странично на гредата,отлепят и двете гуми,номера е да има стабилна основа,че като цяло е малка бутилчицата и не е ли асфалт затъва.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #11
                  Айде и аз търся крик за в гаража. Искам да вдигам по две гуми на една страна на рамата. Въртя тежки кални 33ки и леки шосейни 30ки. Ако трябва да вдигна само два пъти, вместо 4, цялата смяна става за около 15 минути.
                  Подареният ми китаец, с който до сега вдигах по една гума, днес съвсем си изхвърли водите. 3 тона дръжки.
                  Щатната бутилчица е 1800кг, но почвам да виждам доста зор да я въртя, като почнат да отлепят гумите. Предпочитам да си я пазя за аварии по пътищата.

                  Крокодил ли ще е, на винт ли ще е - каквото кажете. Само без зор и бързичко да вдига 3 тона на една страна и така много пъти. Бюджетът ми е 200-300лв.

                  Гледам примерно ей този скъп двубутален китаец - https://el-mashini.bg/product/7990/k...rockforce.html
                  Дали ще оцелее на тон и половина?
                  Последно редактирано от MoridinBG; 07-12-21, 19:00.

                  Коментар


                  • BENZBOSS
                    BENZBOSS коментира
                    Редактиране на коментар
                    Norco - ако китаеца ти се вижда скъп то провери тия,не лъжат от никъде

                    Дали ще издържи не знам,китаец си е,те един прилеп не могат да изпекат като хората

                • #12
                  Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение
                  Айде и аз търся крик за в гаража. Искам да вдигам по две гуми на една страна на рамата. Въртя тежки кални 33ки и леки шосейни 30ки. Ако трябва да вдигна само два пъти, вместо 4, цялата смяна става за около 15 минути.
                  Подареният ми китаец, с който до сега вдигах по една гума, днес съвсем си изхвърли водите. 3 тона дръжки.
                  Щатната бутилчица е 1800кг, но почвам да виждам доста зор да я въртя, като почнат да отлепят гумите. Предпочитам да си я пазя за аварии по пътищата.

                  Крокодил ли ще е, на винт ли ще е - каквото кажете. Само без зор и бързичко да вдига 3 тона на една страна и така много пъти. Бюджетът ми е 200-300лв.

                  Гледам примерно ей този скъп двубутален китаец - https://el-mashini.bg/product/7990/k...rockforce.html
                  Дали ще оцелее на тон и половина?
                  Отиваш в зимбер. Знаят какво продават.
                  ако ти се дават пари - въздушен си взимаш.

                  ПП
                  Е такъв
                  https://www.onlinemashini.bg/pnevmat...ici-gama/72179
                  Последно редактирано от turtey; 08-12-21, 09:11.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • MoridinBG
                    MoridinBG коментира
                    Редактиране на коментар
                    ARB-ският единичен компресор, който имам, го дават до 6.8 бара. Дори и двойният е до 10 бара. Май няма да стане с пневматичен...

                  • turtey
                    turtey коментира
                    Редактиране на коментар
                    Пневматичните искат истински компресор. Не е до налягане, то се прави лесно, а до дебит.

                    Значи отивай в зимбер.

                  • kameno karp
                    kameno karp коментира
                    Редактиране на коментар
                    На пневматичния дори не му е нужен компресор. Нужна е бутилка със сгъстен въздух.

                • #13
                  Ходих до Зимбер. Много любезни лели. Имаха един масивен 3 тонен за 308лв, но вдигаше само до 450мм и то с напълно изправено рамо.
                  След това сигнах до ел-машините. В крайна сметка взех този уж 5 тонен - https://el-mashini.bg/product/6709/k...n-forsage.html Реално вдига максимум 550мм, на около 500мм все още има хубаво рамо. Надявам се съм се презапасил достатъчно, че да издържа по няколко вдигания в месеца. С около 100мм подложка ми идва тамън, така че да мога да сваля 30ката и да сложа 33ката.
                  Дори има 3 тонна верися с наглед не само фейк ревюта в амазон - https://www.amazon.de/-/en/FORSAGE-T.../dp/B07C5N82ZK

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2304.jpg
Прегледи:256
Размер:542.9 КБ
ID:6798584

                  Коментар


                  • #14
                    Дали не би измислил някой захват и макари по тавана на помещението ? Предницата ти е ясно , как да вдигнеш с лебедката , за задницата , ще се напънеш малко . Странично с лебедката , за тия шейни , не бих пробвал .
                    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                    Коментар


                    • MoridinBG
                      MoridinBG коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не влиза в гаража на вилата
                      Вдигане на задницата с предната лебедка с макари не ми се вижда като нещо, което бих правил твърде често

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X