Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бордова CO2 система.Що е то?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бордова CO2 система.Що е то?

    Гледам че зад океана освен компресори с ресивър понякога ползват като алтернатива преносими резервоари с CO2 като с тях помпат гуми задвижват инструменти абе правят всичко.Интересно ми е дали наистина са полезни и вършат работа защото изглеждат някак си лесно решение.Най-разпространени са системите на фирмата POWERTANK като тази:


    Някой ползвалли е тука таково чудо и има ли приложение при нас?
    Последно редактирано от Дявол Коледа; 08-07-09, 22:36.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    До: Бордова CO2 система.Що е то?

    Такова не съм виждал, но вчера, като ми монтираха новия комплект гуми - гледам при гумаджиите (камионски и тракторни гумаджии) едно ресивърче - бутилка - около 20-25 литра. Какво е това? - Ами за тираджиите - вместо с бензин с това изпъват гумите. - Ми на колко атмосфери е? - Ами ние го помпим на максимума на компресора - около 10 атм. - Е добре, де и върши ли работа? - Ами досега никой не се е оплакал. - Какви стотинки? - Е, около 270 лв...
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #3
      До: Бордова CO2 система.Що е то?

      Това е хубава работа и много популярно. Аз лично нямам но доста приятели имат и често ползвам. След разходка за секунди помпа гумите. С едно зареждане помпа общо взето един сезон, е зависи колко гуми, но доста. За инструменти не съм пробвал.
      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

      Коментар


      • #4
        До: Бордова CO2 система.Що е то?

        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
        Такова не съм виждал, но вчера, като ми монтираха новия комплект гуми - гледам при гумаджиите (камионски и тракторни гумаджии) едно ресивърче - бутилка - около 20-25 литра. Какво е това? - Ами за тираджиите - вместо с бензин с това изпъват гумите. - Ми на колко атмосфери е? - Ами ние го помпим на максимума на компресора - около 10 атм. - Е добре, де и върши ли работа? - Ами досега никой не се е оплакал. - Какви стотинки? - Е, около 270 лв...
        Колега, това което си видял при гумаджийте няма нищо общо с бордовата СО2 система. С тази бутилка прилепват гумата към джантата след като е монтирана на нея. Това се ползува само при камиони и големи машини- трактои, фадроми и др.
        Иначе,СО2 системата е добро решение за мобилна помощ.

        Коментар


        • #5
          До: Бордова CO2 система.Що е то?

          На сайта на фирмата е показано как се ползват инструменти без проблем на едно място из интернет четох че с инструментите единствен проблем е че при продължителна употреба заради въглеродния двуокис може да замръзнат но пък от една страна с един гаиковерт човек отвива гайки и след това си работи по гумата като цяло всички казват че са доволни.Ще интересно ми е да речем дали се намират малки резервоари щото това чудо лесно може човек сма да ис го направи а пък цената му дори в щатите не ениска върти ми се нещо в главта като пожалогасител зареден с CO2 ама незнам дали на него може да се сложи редуцир или бутилка от тези които се ползват з анливните бири амам па това незнам от къде и за каква цена при всички положения при първа възможност ще пробвам.
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #6
            До: Бордова CO2 система.Що е то?

            Бутилка от пожарогасител, да. Има и двулитрови, и петлитрови. Редуцири има всякакви, въпроса е да се намери такъв с подходящия дебит. После - стандартен пистолет за гуми.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Бордова CO2 система.Що е то?

              Ами ако е възможно да се навие редуцир на пожарогасителя супер сега трябва само да видя какъв да търся ще искат ли да го зареждат на местата където пълнят CO2 този пожарогасител да не се искат разни сертификати и тн. и като видят самоделката да ми бият шута.
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • #8
                До: Бордова CO2 система.Що е то?

                Това са бутилки, дето масово се ползват за телоподаващи. На същите места зареждат и пожарогасители. Поне където аз зареждам, могат и да тестват и да ударят "печата" върху бутилката.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Бордова CO2 система.Що е то?

                  Не е истина как ще мръзне тоя редуцир при по-голям дебит. Но, като няма риба, ...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бордова CO2 система.Що е то?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Не е истина как ще мръзне тоя редуцир при по-голям дебит. Но, като няма риба, ...
                    Има такива с нагреватели.

                    ...ама не мисля че ще се наложи.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бордова CO2 система.Що е то?

                      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                      Ами ако е възможно да се навие редуцир на пожарогасителя супер сега трябва само да видя какъв да търся ще искат ли да го зареждат на местата където пълнят CO2 този пожарогасител да не се искат разни сертификати и тн. и като видят самоделката да ми бият шута.
                      Здравей Дяволе, пожарогасителя ще може да го напълнят след като сменят крана / 20-30лв./ и тестват бутилката. След това слагаш един редуцир на новия кран и си готов

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бордова CO2 система.Що е то?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Не е истина как ще мръзне тоя редуцир при по-голям дебит. Но, като няма риба, ...
                        Споко. Няма да мръзне. Няма изпарение Пробвано е многократно. 2 литра бутилка става за гуми но за гайковер няма много да изкара. 70 атм. са.. по 2 литра=140 литра. По добре от кислород. По здрави са....и по-тежки. Не всеки пожарогасител става!!!! Само въглеродните, тия дебелостенните.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бордова CO2 система.Що е то?

                          Има малки бутилки от кислород,които се ползуват в болниците,спешните центрове.Само се сменя крана и няма проблем-20-30лв.
                          Чавдар Владимиров
                          0887/912075
                          Ленд Ровър Диско 1
                          Самуад в проект

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бордова CO2 система.Що е то?

                            Много добра идея е тази за малка кислородна бутилка но тука имам друг въпрос колко са големи тези малки бутилки защото под 5 литра за мен няма смисъл,другото с което не съм запознат какъв дебит се иска за да се въртят инструменти като гайковерт и подобни съответно дали в нашата мила татковина ще се намери подходящ редуцир винтил?
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бордова CO2 система.Що е то?

                              Чисто нова бутилка за CO2 пожарогасител струва около 70 лева. Никога не ползвана. Има май 4 и 7 литрови. Стават и за аргон, и за CO2. Крана + заверката е около 30-40 лева.

                              За гайковерт и други подобни извращения, вързани на бутилка, забрави. Ще свърши бързо. По-добре си купи акумулаторен гайковерт. Има такива до 450Nm, с които на практика трошиш болтове 8-ца, а може и десятка да даде фира.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X