Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталиране на Hi-Lift Jack

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инсталиране на Hi-Lift Jack

    Някой има ли свежа идея къде да си монтирам крика?
    Колата е Паджеро 2.8 къса база.
    на мен най-удачно ми се струва - задната врата при резервната гума, но 15 кг, няма ли да изкривят пантите?Гледам на Вранглерите така ги монтират...
    Nissan Patrol Y61

  • #2
    на вранглерите ги монтират така но за това има специални стойки които се закрепват на задната броня и шасито, без да товарят вратата.

    според мен това не е добър вариант защото там крика се цапа с кал раждясва и в един момент няма да иска да работи. мисли за място някаде вътре
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Вътре? Заедно с калта?
      ))
      Правилното място е отстрани на багажника на покрива. Може и на броните, но това не е правилно място. Разни кенефни мухи понякога кацат отзад - отпред, пък той е чугунен. Ще бъде жалко.

      Коментар


      • #4
        Това за покрива и на мен ми е идвало на ума, но не се сещам каква стойка да си направя......ти виждал ли си някоя снимка.?...
        Nissan Patrol Y61

        Коментар


        • #5
          Нямам такова апаратче. Сам ги правя.

          Коментар


          • #6
            Твърдо Вътре! Освен ако няма да го каяваш/махаш и чистиш всяко излизане, иначе Наистина НЯМА да работи, а повярваи ми не искаш да "запецне" когато колата е вдигната , помисли зад задната седалка, ако не се събира на диагонал и твърдо трябва да е здраво закрепен иначе тези килограми при едно "спортно" каране могат да са последното нещо минало през главата

            Коментар


            • #7
              Ууу ... Още ли е жива тая легенда
              Джекът работи ВИНАГИ, когато е напръскан с ВД-40. То и газ за горене при тая скорост на щифтовете. Същото е и керосин. Страшната тайна е никога да не му се сипват масла при чистенето.

              Коментар


              • #8
                стефане, когато някой клон се наврял точно в механизма му и е натаковал пружините и всичко това е покрито с кал, а ти бързаш и дигнеш колата горе и после няма сваляне не се е*авайте с тия работи, мястото му е вътре, някаде на ниско та ако се разкачи да не те почеше
                drive alive

                Коментар


                • #9
                  Ъхъ. Те за тва е и керосинът. Завряло се - не завряло, палците щракат. А калта го маха много трудно. И даже не съхне от прахоляка. Керосин ... Най - проникващото нещо в познатата ни Вселена, ама как бях шлосер някога си ще разкажа друг път. В ония среди бруталното състезание беше да направиш кранче за газ. Ако не протече половин час - значи има нов бригадир. Беше наистина признание за можене. Пробвай сам ако не вярваш, ще ти дам и мойте лазери И пиличките оттогава)
                  Аз направих груба грешка - сложих стойки на задната броня, и там ми се мандахерца. Обаче бронята изобщо не е броня, гъне се от кво да е, и слагането - свалянето е жива мъка. Единственият келепир е че не е високо, пести раменете и врата, ама пък като потъне или се подпре на задника пък пак си зян. Бе, грешка.
                  Ооообаче, сега нали нямало да вали, ще си пробия покрива за мечтания багажник, и кви стойки за джекааа ... оооо, кви стойкииии ...))

                  Коментар


                  • #10



                    не мога да намеря 1 снимка от по близо... смятам там е добро място... ама може да се сложи лопата и нещо още от другата страна да създаде баланс...

                    Коментар


                    • #11
                      още 1

                      Коментар


                      • #12
                        Ами.. лопата ще го сложа от дясната страна на колата от лява съм аз - 110 кг, даже току виж ми подобрил баланса
                        Nissan Patrol Y61

                        Коментар


                        • #13
                          В Щатите и Австралия например е много популярно монтаж на джека на покрива. Както е показал Насов на снимките. Не знам за БГ до колко тази идея е добра обаче? От гледна точка изнасяне на тежки неща на високо..

                          От друга страна, не виждам какъв е проблема да завинтен на пода в колата, примерно под/пред/зад задната седалка. Какво като има кал - особено ако вътре е облечено с рифел? После влизаш с маркуча и калта я няма.

                          Сещам се и за друг "-" на покрива. Тези от нас, които си имат двор или гараж и изкарват джипките само събота и неделя - са ОК! Ама аз ходя и на работа с джипа, и тъй като все още не паркирам в Бизнес парка (охраняем паркинг), представяте ли си да спра с джека на покрива някъде за дълго? 15 кила чугун в очите на мангала, ефектът уау.. Или кво - слагай събота, махай неделя вечер..

                          Също много популярно (и стана дума тук) е отзад на резервната гума, гледам съм на много ЛР. Аз мисля, че никак не е добро. Дефакто се получават едни 50 кила на пантите на задната врата, които няма как да се усилят, на всичкото отгоре с всичките тия вибрации и друсане..

                          Коментар


                          • #14
                            Е..си.
                            Инсталирах си Hi-Jack-a на гърба на задната седалка - по диагонал.
                            И даже стана относително стабилен.Благодаря на всички за идеите!

                            Сега обаче - друг х_й - как ще го подпирам тоя Джек на пластмасовите брони на Паджерото - май никак

                            Ролбарите отстрани започват да скърцат,като вдигна на тях

                            Някой да ме светне как да си направя това приспособление дете се закача за джантите , благодаря!
                            Nissan Patrol Y61

                            Коментар


                            • #15
                              купи си го не се занимавай да си го правиш
                              drive alive

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X