Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ванти ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ванти ?

    Не е точно по темата , а и аз си продадох 4Х4 добичето, но може да ви свърши работа Това е едно устройство което използва датската армия при движение в гористи местности. За съжаление не намерих по добра снимка , затова ще обесня. Прикрепя се много бързо отпред на бронята, а в края си има триъгълно парче мета със наточени ръбове. Хванато е в центъра на края на стойката.При движение в гориста местност просто реже клоните.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cutter.jpg
Прегледи:1
Размер:29.1 КБ
ID:5349242
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #32
      От: Ванти ?

      Не знам как ги реже, но ако клоните прескочат това устройство шефиора и навигатора ще са тотална щета при това кабрио...
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #33
        От: Ванти ?

        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
        ... При движение в гориста местност просто реже клоните.
        Ще ги среже, ама друг път. И като, а не ако, клоните се освободят от устройството, на возещите се в джипката ще им е весело ...

        Съвсем отделен въпрос е, че въпросното желязо няма да върши никаква работа в преобладаващата част от случаите.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Ванти ?

          Абе не съм видял срязани от ванти клони, но съм виждал изтръгнати калници, строшени от талреп стъкла, изкривена рамка за стъкло на УАЗ и т.н.
          От друга страна пък - винаги има, къде да си простреш банските. А това, което колегата е постнал служи повече за преминаване през онзи хибрид между змия и таралеж, наречен бодлива тел.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            От: Ванти ?

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Абе не съм видял срязани от ванти клони, но съм виждал изтръгнати калници, строшени от талреп стъкла, изкривена рамка за стъкло на УАЗ и т.н. ...
            По принцип, вантите са полезно нещо, защото пазят челното стъкло. Карането без ванти за известно време при мен доведе до драстично влошаване на състоянието на гуменото уплътнение на предното стъкло (просто стана на парцал).
            Наличието на ванти в друг случай обаче доведе до изкривен преден калник и строшено задно дясно стъкло ... Така че, както винаги, пълно щастие няма.
            Вантите вършат работа, но донякъде и трябва да се използват с ум. Със сигурност не стават за заместител на моторния трион.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: Ванти ?

              И аз не съм го виждал в действие , така ми обясниха...Относно рязането както споменах по-горе, на върха има острие като човка със заточени ръбове/малко прилича на ножовете на комбайните по форма/ ..така , че каквото се "плъзне" отпред накрая стига до ножа и той го реже...Съгласен съм , че клоните ще "забършат" тези отпред..Предполагам , че вдигат една рамка отпред която е с мрежа..На нея си държат оборудването в движение.
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #37
                От: Ванти ?

                Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                И аз не съм го виждал в действие , така ми обясниха...Относно рязането както споменах по-горе, на върха има острие като човка със заточени ръбове/малко прилича на ножовете на комбайните по форма/ ..така , че каквото се "плъзне" отпред накрая стига до ножа и той го реже... .
                Мога да си представя, че подобно устройство би могло да отреже по-тънки клони. Това обаче ми се вижда напълно безсмислено упражнение, защото такива клонки не са проблем - джипът си ги отмества и си минава като момченце, дори и без да има ванти или нещо друго. Виж, за такива клони, които наистина би имало нужда да се отрежат за да се мине, имам сериозни съмнения, че подобна схема ще върши работа. Колко остро трябва да е това нещо, та да може да отреже по-дебел и баят клон само с натиск?!?
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-02-12, 19:48.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: Ванти ?

                  Това са рекламни думички за да ги купи армията бе.
                  Не само тук държавните служители са полудебили...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ванти ?

                    Тези приспособления не са за да кършат клонки в гората, ами пазят от вражеска тел опъната през пътя, която лесно може да съсече екипажа.
                    Коварно е защото не се вижда в движение. Евтин капан е и затова се е прилагал често.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ванти ?

                      Може и да среже клоните ако се движи с около 200 км в час.
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ванти ?

                        Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                        Тези приспособления не са за да кършат клонки в гората, ами пазят от вражеска тел опъната през пътя, която лесно може да съсече екипажа.
                        Коварно е защото не се вижда в движение. Евтин капан е и затова се е прилагал често.
                        Най вероятно това е верния отговор, дори обеснява наличието на ножа в края.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ванти ?

                          чудих се много дали да слагам ванти. сега взех решение - ако ми потрябва къде да си простирам гащите ще си сложа. май няма много смисъл и реално приложение... повече за гъзария ми изглежда

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X