Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

    Малко пресни приказки с картинки.
    Отидох да си направя малко снимки на интересно заледените камъни край морето.

    Обаче се оказа, че снега малко е затрупал дупките между камъните и след фотосесията имах ИЗНЕНАДА.
    Предното колело хлътна между камъните а сцеплението на гумите с мокър заледен камък клони към 0.
    Оглеждам ситуацията и измислям стратегия за самоизваждане. От вълшебният багажник измъквам Hi-Jacka.

    Подготвям си подходящ камък, вдигам, подлагам... и самурая е на свобода

    Само на няколко стотин метра живее колегата Targa, обаче ако го извикам на помощ.... абе по-добре сам. Не,че няма да дойде с РОВЪРА и да ме измъкне кат мокра котка, ама ...ще почне една дълга и прочуствена реч с начало от рода на : "Ти, бе пиле майчино! Баси случая! Ти ко дириш в тез камъни бре? ...."

    P.S. ВЪПРОС към публиката:
    Как се събира 1,60м Hi-Jack в 1,30м багажник на Самурай?
    Останалите снимки от операцията:
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Kaskadiora; 01-02-10, 18:00.
    Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
    http://www.cardomain.com/ride/2562837

    Коментар


    • #47
      До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

      Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
      Преди няколко дена ми се наложи да преместя паднало дърво по пътя за вилата. Разполагах само със малка брадвичка, понарязах това-онова, ама като заблъсках стеблото разбрах - НЯМА СМИСЪЛ. Дръпнах го с джипа, почти се отмести, ама пак пречи! Опитах се да го претарколя в страни от пътя.... ама не мога да го вдигна, пък и съм сам, и ми писна. Тогава в багажника видях Farm-Jackа (Китайския аналог на Hi-Jack). Повдигнах дънера достатъчно (около 1,20м) за да го претърколя. И така 2 пъти и вече може и с камион да се мине до вилата.

      P.S. Кавото нарязах не остана зян - отиде в камината.
      Намерих и 1 снимка.
      Прикачени файлове
      Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
      http://www.cardomain.com/ride/2562837

      Коментар


      • #48
        До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

        наложи ми се да преместя малко камаче(около 5,6 тона)
        high lIFT
        http://vbox7.com/play:84d9638b
        Д-р Марин–Dentist
        Wrangler:4.0L :))

        Коментар


        • #49
          До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

          Първоначално публикуван от zaggi Преглед на мнение
          наложи ми се да преместя малко камаче(около 5,6 тона)
          high lIFT
          http://vbox7.com/play:84d9638b
          Тук трябва да се каже за следващите ентусиасти на които им хрумне да правят това да преценят да не би след дерето да има път или пътека, че може да стане голяма беля ...
          GSM: 0898 554713
          Уебсайт: BULEXTREME.com

          Коментар


          • #50
            До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

            Да спокоино всичко е проверено видяно е до каде стига дерето и каде спира малкото камъче
            Д-р Марин–Dentist
            Wrangler:4.0L :))

            Коментар


            • #51
              До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

              Първоначално публикуван от Петър Митрев
              Е айде сега предполагам, че можеш да ползваш интернет провери във Вромос, Гладиатор или някой сервиз дето се занимава с джипки, защото често и те продават.Макар и написаното ти да не беше до мен .По-добре се замисли дали можеш да го ползваш, защото не всяка джипка е пригодена за вдигане с такъв крик...
              Но всяка може да се пригоди, с малки корекции
              Където Бирата, Там и Аз...

              Коментар


              • #52
                До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                Но всяка може да се пригоди, с малки корекции
                Ако от мързел не пригодиш джипката, можеш да пригодиш крика.
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #53
                  До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                  Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                  Но всяка може да се пригоди, с малки корекции
                  Това ми е повече от ясно!Казвам му само да си направи сметката дали при неговото каране си заслужават доработките, защото ако ходи само на леки разходки няма особен смисъл.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                    Ами слагам лебедка, даже 2, една малка за отзад, ще ходя за риба ама навсякъде, та малката е за колесара на лодката, иначе отпред е 12 либри, а железарията, имах предвид китайска направа, просто да си я имам ако се наложи, марковите сигурно са скъпи. А и нищо не ми пречи да се включа на някоя разходка с групата.
                    Колата е тойота "хайлукс сърф" 3.0 ТД японско изпълнение, така като гледам ще мога да го ползвам желязото)
                    Благодаря за помоща
                    Роден рибар, а принуден да работи.......

                    Коментар


                    • #55
                      От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                      да кажа и аз по темата....от скоро съм собственик на ДЖЕК,благодарение на Евгени Турбото и най-вече на ЯВОР (Vromos) и съм много доволен!Предпоставка е за изпълнения,които не са ни по силите,но поне после помага да оправим ситуацията!Даже скоро вадих ТОЙОТО J70 с помоща на крика....по простата причина,че с Витарката да я дъртам,нямаше грам смисъл!....или както казват:"само една черна нинджа,може да убие друга черна нинджа"!
                      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                        http://www.allthingsjeep.com/jeep-of...ols-parts.html
                        Още един способ за използване на джека , особенно когато няма за къде да се захване.
                        ________________________________________________________________________________________
                        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                        Коментар


                        • #57
                          От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                          Здравейте,
                          Темата ми е интересна и виздам че има много предимства това чудо на техниката. В тази тема го видях това за първи път. До сега съм работил с така наречените крикове латерна. (най-голямата ми е в разгънато полизение 120см и в свито 75см) С латерните ми е било доста удобно, даже съм вдигал кола на страни. Мога да кажа едно предимство на латерната пред хай-лифта, че се поллзва както на петата. така и мога да подпра в горната част и се измества височината.
                          Най-голямата я имам от баща ми, на времето той я ползваше за камиона. А преди месец един познат със скания за скраб му я услужих и вдигна я натоварена. Каза че събирала около 15т, а самия камион тежал 13т.
                          Започна да ми се върти една идея сега да си направя повдигач от 2 хай-лифта свързани с греда.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                            А къде ги има тези комплекти с който можеш да използваш крика за изтегляне? Или какво е удачно да има в тях ако няма готови?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                              Незнам за тези компекти за изтегляне,но да Ви покажа,аз как се спасих на няколко пъти вече!
                              ...Не казвам,че е правилно,но само така успях да се спася от засядането в дълбоки коловози и тактика работи безгрешно,макар и с известен риск от изкривяване на джека! ....Все пак е идея при кризистна ситуация!
                              Като е по-удачно тресчотката да е далеч от джипката,даже бих казал,на другият край,въпреки че аз не съм направил така!
                              Прикачени файлове
                              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                                Емо, аз пробвах по друг начин, докато Стефан не ми отвори очите.
                                Прави се така:
                                Вдига се джипа по средата, така, че да се вдигнат и двете колела над коловозите. Буташ настрани джипа-да падне от джека, и при приземяването си гумите са извън коловоза. Пробвах го само веднъж, на не много дълбок коловоз, и сработи.

                                Никога не е лошо да имаш и колан с тресчотка в джипа де.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X