Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с тирфор ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с тирфор ??

    Здравейте колеги имам един въпрос към вас?? Имам един тирфор който дефектира в събота а си няма никаква идея къде мога да го занеса на ремонт или да си закупя нов. За първи път се сблъсквам с такова съоръжение. Предварително благодаря на отзовалите се.

    Ето и снимки на въпросния тирфор.




  • #2
    До: Проблем с тирфор ??

    Явор вромос продава нови.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с тирфор ??

      Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
      Явор вромос продава нови.
      Благодаря много вече му поръчах един на Явор но остава отворен въпроса дали подлежи на ремонт този за да имам един резервен за всеки случай.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с тирфор ??

        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
        Благодаря много вече му поръчах един на Явор но остава отворен въпроса дали подлежи на ремонт този за да имам един резервен за всеки случай.
        Ми отвори го и виж какви авточасти има вътре. Това не е сложна техника. Каквото е счупено, въпреки, че по-скоро ще е износено, ще си личи отдалече. Успех и дай снимки.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с тирфор ??

          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
          Благодаря много вече му поръчах един на Явор но остава отворен въпроса дали подлежи на ремонт този за да имам един резервен за всеки случай.
          Разбира се че подлежи на ремонтТова е добър и здрав Български Тирфор и е не е лошо да си го направишВътре частите на са много а не са и сложни-дори да има нещо счупено или износено-стругар/фрезист може да ти направи детайлите

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с тирфор ??

            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
            Разбира се че подлежи на ремонтТова е добър и здрав Български Тирфор и е не е лошо да си го направишВътре частите на са много а не са и сложни-дори да има нещо счупено или износено-стругар/фрезист може да ти направи детайлите
            Точно това е и мойта идея, но ми се искаше да го дам някъде на майстор да го отвори и отремонтира. Аз нямам условия за това нито пък мога да преценя какво му е. Но благодаря все пак.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с тирфор ??

              Това чудо не можеш го счупиш,отвори и виж какво му е.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с тирфор ??

                може, може да се счупи колега, аз съм счупил 2 такива имам още един здрав и ме е страх да го напъвам, събарям опасно наклонени дървета с него, иначе съм вадил газка с 5 кубика е естествено ми помага с гумите.Иначе имаш счупени щифтове чупят се от претоварване и да ти кажа е труден ремонта.Живея на 100 метра от завода където ги правеха в Габрово и само врънкам един майстор да ми ги оправи разглоби го ама вика не му се занимава с тях........

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с тирфор ??

                  Освен да ти теглят майната, друго няма да чуеш. Всички са се изпедерастили.
                  Дай да го видя.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с тирфор ??

                    Ами аз го дадох в една бивша ремонтна база към ТЕЦ Бобов дол и майстор който казаха, че се е занимавал само с ремонт на такива съоръжения го отвори, прегледа и тества и каза НИЩО му няма въжето е виновно защото може би е загубило от диаметъра си при употреба /разстегляне/. Аз си го взех и до седмица, две ще го тествам пак със старото въже ако неще заминава в мазето завинаги.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с тирфор ??

                      А, на тия си им приплъзват въжетата. Като замръзнат, в мазна кал, като се сплескат от каране ...
                      Не им е мястото в мазето на тия неща. Ще го откраднат циганите. Тури го на пирон над камината. Уж да ти е под ръка, че нещо пак се навъдиха много носорозите, пък на тия години вече не е работа да ги мъкнеш после на гръб до паницата на кучето.
                      Ама и да не го кажеш, гостите сами ще се сетят.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с тирфор ??

                        Малко да събудя темата.Някой знае ли с какво въже работи тирфора от първият пост.Имам в предвид колко милиметра трябва да е стоманеното въже-дали 12-13-14мм.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004582583.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5249334

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с тирфор ??

                          14мм.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с тирфор ??

                            Още някой може ли да даде информация за дебелината (фи),защото направих запитване в "Подем"-Габрово и от там ми отговориха 12 или 13мм.
                            Друг колега с същият тирфор казва-12мм.
                            Искам да избера точното въже за да не приплъзва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с тирфор ??

                              След като имаш колега със същия, пробвай неговото въже и ше разбереш. По-добро от пробата до сега не е измислено.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X