Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт крачна помпа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт крачна помпа?

    Помпата е някакво менте от Метро, уж немско?! Доста ремонти отнесе, но вече се счупиха и двете пружини и нямам идея от къде може да се вземе такова нещо? Иначе буталото държи и помпаше перфектно, проблема е че често я ползвам - колела, мотори, коли и явно й идва в повече. Приемам идеи и за нещо по-качествено.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Ремонт крачна помпа?

    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
    Приемам идеи и за нещо по-качествено.
    Явно ти е време да преминаваш към категорията собственици на компресори /homo sapiens compresorus/. Скромно начало е стар работещ компресор от хладилник или климатик с няколко джаджи по него.... но ако настояваш на крачна помпа, и имаш път към Банкя - имам стара социалистическа еднобутална - годна за подаряване. Не е ползвана с години и не знам в какво състояние е обаче.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт крачна помпа?

      Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
      стара социалистическа еднобутална - годна за подаряване. Не е ползвана с години и не знам в какво състояние е обаче.
      В най-лошия случай - 10 пъти по-добра от тези по веригите и по бензиностанциите.
      Аз си купих двубутална от Шел. Познай колко издържа - половин гума напомпа и се разпадна на съставни части. След това на пазара и се сдобих с една соц. вече 15 години работи безотказно.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт крачна помпа?

        Тая социалистическата еднобутална, ако не замине, проявявам интерес.

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт крачна помпа?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Тая социалистическата еднобутална, ако не замине, проявявам интерес.
          Първият по време - първи по право. Който дойде да си я вземе от Сервизчето "пичели" :-)
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт крачна помпа?

            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
            Първият по време - първи по право. Който дойде да си я вземе от Сервизчето "пичели" :-)
            Благодаря за предложението Колега, по-скоро очаквах инфо за някакво скатано магазинче със супер качествени помпи! За компресорите си имам два ментеливи, но предпочитам физическото упражнение. Яд ме е че помпата си работи и заради една проста пружина не мога да я ползвам, а времето минава и гумите спадат - трябва скоростно да решавам проблема!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт крачна помпа?

              Е снимай пустата пружина и я измери криво ляво. Няма начин в този форум някой от боклучарите /като мен/ да не е скътал някъде нещо приблизително такова.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт крачна помпа?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08082011596.jpg
Прегледи:1
Размер:135.5 КБ
ID:5295031
                Мисля че е стандартна пружина като за помпа. Вътрешният диаметър на навитата част е 10мм, а дължината на двете крачета и на средната сгъвка е 60мм. Фи-то на телта е 2,5мм. Ако мислиш че имаш нещо подходящо свиркай да го отнасям! Тази седмица съм по Северозападна България, но в петък се връщам и съм на линия. Благодаря!
                Последно редактирано от Edo; 08-08-11, 09:14.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт крачна помпа?

                  Виждал съм нещо подобно по педалите на доста коли ... дано се сетя довечера да разровя кутийките с пружинки за кокнкретен отговор. Иначе и тази може да продължи да работи на теория ако и се развие една намотка. Не че е лесно и че няма риска да се строши.

                  Ясене ще си грабва ли някой от вас соц. помпата бе? Чакам кой ще стигне пръв.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт крачна помпа?

                    Ще чакаш. Не мога през седмицата да се довлека до Банкя, това е сигурно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт крачна помпа?

                      Слушам!
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт крачна помпа?

                        Това с развиването силно ме съмнява - тази закалена стомана... и да успея, едва ли ще изкара дълго! А за състезанието финала е ясен - аз съм в Козлодуй!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт крачна помпа?

                          Преди малко си реших проблема като всеки давещ се - самостоятелно! Набарах една соц.помпа и й свих пружината, имаше малко преправяне, но стана прилично. Благодаря на Жоро за желанието да помогне, явно ще се запознаем при друг случай!
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X