Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правилното въже.

    Ти не леж на тая кълка, че Ферозата тежи 1,5т! Ако я дърпаш на асвалт да, но обикновено се теглиш заровен до праговете. Като прибавиш и динамичното усилие става много. Не случайно по джиповете се слагат 5-6 тонни лебедки(9-12 000лбр).
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • От: Правилното въже.

      Ако дърпаш на асфалт е много по-малко от 1.5 тона
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Правилното въже.

        Е, ако я дърпам на асфалт, усилието да се затъркалят колелата ще е много по-малко от 1.5тона.
        Аз в случая с това въже Ф22 мисля че ще мога да разчитам да устиска поне 3.5 тона. Все пак наистина трябва да се вземе и предвид динамичното усилие при самото "сецване".
        С моята експлоатация на джипката, мисля че тази дебелина ме устройва напълно, но наистина преосигуряването трябва да е ПРЕ и всеки да си направи добре сметката.

        П.П.
        С Търтея сме писали едновременно.
        Георги Тонев

        Коментар


        • От: Правилното въже.

          И аз мисля да си поръчам, но не мога да преценя с каква дължина. Дайте идеи. Да попитам, нали това са ластъчни въжета, като на Дечо Нисана, дето ги теглеше на плажа.
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • От: Правилното въже.

            Аз си мисля че е добре човек да има две въжета, едно късо и едно дълго.
            Поръчах си 6 метра, за дълго не ми стига ентусиазмът.
            Еластични са, да.
            Георги Тонев

            Коментар


            • От: Правилното въже.

              Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
              Аз си мисля че е добре човек да има две въжета, едно късо и едно дълго.
              Поръчах си 6 метра, за дълго не ми стига ентусиазмът.
              Еластични са, да.
              Мерси колега за информацията .Не ти е нужно по дълго от5-6 метра ако е нужно ше го наставиш с обикновенно то ефекта си го има от капроновото.

              И къде баш на пазара са тези хора в началото или на задната уличка успоредна на Кирков.
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • От: Правилното въже.

                Откъм гърба на пазара, не откъм зарзавата ами от страната на циганската търговия.
                От пресечката с Кирил и Методий тръгваш в посока Сливница и след десетина метра виждаш магазинчето в ляво - в редицата от старите жилищни кооперации.
                Беше синьо и имаше надпис "Въжета".
                Не можеш да го сбъркаш.
                Георги Тонев

                Коментар


                • От: Правилното въже.

                  И аз ще търся да си купувам такова че днес вадих една "милиционерска" лада нива от дълбокия сняг!И с колана без малко броните и да изхвърчат!
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • От: Правилното въже.

                    Колеги един съвет.Опаковайте по някакъв начин въжето, най лесно калъф от брезент.Когато се ползва само в кал няма проблем но по някога се влачи и по черният път ,отделните нишки лесно се прокъсват и един път тръгнат ли скоро се прокъсва въжето.До като се усетя вече скъсах три.

                    Коментар


                    • От: Правилното въже.

                      Друго важно нещо,когато се намокри да се оставя да изсъхне.Прибере ли се мокро,влагата ще му разкаже играта.Аз си купувах от Ташев,имат динамични,мисля че бяха по 3,20лв метъра,сгъвам ги двойно или 6,40лв на метър,омотавам ги с прозрачно тиксо,че много се заплитат,два възела с по два шегела в двата края,и щом Патрола не можа да ги скъса

                      поздрави

                      Коментар


                      • От: Правилното въже.

                        Въжета не се връзват щото драстично им пада здравината.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Правилното въже.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Въжета не се връзват щото драстично им пада здравината.
                          Точно за въжето обсъждано тук това не важи - то е усукано. "Драстично пада" здравината на въжета представляващи централен "кабел" с оплетка. А и за такива има "щадящи" възли.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Правилното въже.

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Точно за въжето обсъждано тук това не важи - то е усукано. "Драстично пада" здравината на въжета представляващи централен "кабел" с оплетка. А и за такива има "щадящи" възли.
                            Може. Ама кво речи да му се направи клуп или както му викат на съвецки сплесень.
                            Мен поне така са ме учили, че е правилно.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Правилното въже.

                              Здравината в случая е без значение. След първото дръпване ще са заварени. Това от опит.

                              Коментар


                              • От: Правилното въже.

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Здравината в случая е без значение. След първото дръпване ще са заварени. Това от опит.
                                И за тоя случай има възли. Най-лесно с няколко наметки преди самия възел.
                                I get High by going Down

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X