Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    Хванахте ме.

    Коментар


    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      За ЕС е произведена, 2004 г., естествено няма TPMS, но каква е връзката с фаровете? Няма и LED DRL, няма и куп други екстри, но примера с пръскалките на фаровете го вкарах, защото е изключение от правилото....
      Не е изключение от правилото... Последните правила важат за НОВИ автомобили, произведени след дадена дата... Никой не пипа завареното положение..
      Не ми се търси сега точните дати на регламента.. А ТПМС го вкарах в разговора само като пример за поредния и много скорошен регламент, задължаващ автомобилопроизводителите да вкарват нови екстри в автомобилите, подобряващи безопасността...
      И сега вече не можеш да намериш автомобил моделна година 2014 който да няма TPMS... Както и не можеш да намериш нов автомобил с ксенон, продаван в ЕС, който да няма описаните по-горе задължителни системи.
      А афтърмаркет ксенона по принцип се води промяна на 'конструкцията' и ако се спазваха законите, трябваше да се минава технотест... Ама то някои от автомобилите с ксенони не могат да минат ГТП, пък камо-ли технотест
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Здравейте на всички, от доста време чета тази тема. В крайна сметка се реших да сложа и аз лупи. Става дума за ЦРВ 98-ма година. Типа крушка е Н4 и съответно захвата на лупата е такъв. До тук всичко добре, да ама не. Като купувах лупите в магазина ме уверяваха, че лупата се захващала не с щипката която държи оригинално крушката, ами като се пъхне лупата от към рефлектора, частта която излиза зад фара е на резба, там се нанизва байонета за Н4 и след него има крилчата гайка с която се стяга цялото това нещо. Да де но след стягането лупата не се фиксира, остава някъде около милиметър два за да се донатегне и лупата да се застопори, но резбата свършва и сега цялата тежест на лупата се поема от една телена скоба която се държи с един болт завит в пластмасата и от другата страна просто се закопчава за пластмасата. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил? Понеже сега буквално ме е страх да не вляза в някоя по-голяма дупка и някоя лупа да падне вътре във фара да се разхожда. Евентуално мисля м/у лупата и рефлектора от вътрешна страна да измисля някакви подложки гумени или нещо подобно, но нищо рационално и хитро не ми ражда главата до този момент. Моля за предложения и съвети.
        Другото което ме притеснява, в момента крушката ксеноновата е някакъв тип D2S, има ли на нея еквивалент халогенна крушка, понеже ако нещо по ксенона се развали.. трябва да имам някаква алтернатива?

        Коментар


        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Първоначално публикуван от Tupekc Преглед на мнение
          ...Другото което ме притеснява, в момента крушката ксеноновата е някакъв тип D2S, има ли на нея еквивалент халогенна крушка, понеже ако нещо по ксенона се развали.. трябва да имам някаква алтернатива?
          Тц.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Подозирам че H1 или H3 може и да пасне, но не знам дали ще пасне на фокуса на рефлектора.

            Ако не са от най-калпавите, надали ще се развалят скоро. Те като дават дефекти ги дават най-често в първите месеци.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Миналата седмица си купих Тойота Авенсис Т22 (от първите). Колата е с монтирани ксенони, светят много добре, регулирането им си работи, много съм доволен, но тези пред мен хич не са доволни .
              Толкова добре светят, че не ми се иска да ги махам. Какви са вариантите да пооправя заслепяването? Има ли вариант да се сложат лупи?
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Я дефинирай светят добре? Щото аз такъв ксенон не съм виждал бил и най-заводския
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Я дефинирай светят добре? Щото аз такъв ксенон не съм виждал бил и най-заводския
                  Светят направо като ледбар. Доволен съм и от светенето на мокро. Светят много по-добре от заводски на Ауди А6 2005г., Мазда 3 2003г. и Лексус RХ300 2004г., тези имам за сравнение със заводски ксенон. Имат известно отсичане на асфалта, но поради липсата на лупи дори като ги сваля най-ниско, на около 6м. от колата, пак заслепят тези пред мен. Баластите са 35W, крушките не съм ги гледал какви са. Приятел слага скоро лупи на неговата кола и резултата е много добър, но той намери от кола със заводски ксенон и лупи. За моята Тойота нищо не намирам и не знам къде да търся.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                    Светят направо като ледбар
                    Хвърляй ги и сложи нормалните крушки за този модел фар.

                    Коментар


                    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      Миналата седмица си купих Тойота Авенсис Т22 (от първите). Колата е с монтирани ксенони, светят много добре, регулирането им си работи, много съм доволен, но тези пред мен хич не са доволни .
                      Толкова добре светят, че не ми се иска да ги махам. Какви са вариантите да пооправя заслепяването? Има ли вариант да се сложат лупи?
                      Ако е с оригиналните фарове слагаш ако ще и китайски Н7/55/4-5000К и си ти. Дълги и къси са еднакви. Склонна е да заслепява, но щом работи регулирането има добри светлини.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        65 watt си сложи,китайски Осрам
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          Мисля, че имам крушки Н7 от старата ми кола. Доколкото гледах оригиналните букси си стоят и само трябва да махна едната крушка и да сложа другата без да разскачам баластите. Все пак въпроса за лесен монтаж на лупи стои. Фаровете са оригиналните и са стъклени ако има значение.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            65 watt си сложи,китайски Осрам
                            От къде примерно?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              Тук други не продават.

                              Коментар


                              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                65 не съм виждал, само 55. Може и да бъркам.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X