Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ... Дори и да вземеш оригинален афтърмаркет DCR фар, ако се гледа точно по 'закона', не би трябвало да могат да ти легализират изменението на конструкцията на автомобила ако например нямаш автонивелация или автоматично (не с копче) миене на фаровете...
    Не съм съгласен: Маздата ми има фабричен ксенон на къси светлини и командата за миенето се подава от водача с отделен бутон от този за миенето на предния прозорец.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Не съм съгласен: Маздата ми има фабричен ксенон на къси светлини и командата за миенето се подава от водача с отделен бутон от този за миенето на предния прозорец.
      Сигурен ли си че освен ръчното управление не пръска по веднъж на всяко трето миене на предното стъкло например?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Сигурен ли си че освен ръчното управление не пръска по веднъж на всяко трето миене на предното стъкло например?
        Не знам, никога не съм се и замислял. Но понеже автомобилите с фабрични ксенони, които съм имал са харчели много течност за чистачки, като видях, че на маздата е отделно и много се израдвах. Но сега ще проверя и след обяд ще пиша.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Не знам, никога не съм се и замислял. Но понеже автомобилите с фабрични ксенони, които съм имал са харчели много течност за чистачки, като видях, че на маздата е отделно и много се израдвах. Но сега ще проверя и след обяд ще пиша.
          Сега намерих кой да гледа дали пръскат заедно с пръскалките на чистачките. От 5-6 проби се оказа, че НЕ пръскат заедно с пръскалките за предния прозорец, а пръскат само при натискане на нарочния бутон. Опитите правих при включени фарове на "къси". Т.е. японците са произвели нещото без да спазват евронормите.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ...
            Както споменах, единствено от дългите има какво да се желае, но това няма как да стане без промяна на позицията на крушката или на лупата спрямо рефлектора и пердето.
            Нцъ. Ключът към качествените дълги е съотношението между размерите на светещата "точка" и размерите на оптиката. Поради което и на най-бамбашка новите автомобили дългите се правят с халоген H1.

            Коментар


            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Нцъ. Ключът към качествените дълги е съотношението между размерите на светещата "точка" и размерите на оптиката. Поради което и на най-бамбашка новите автомобили дългите се правят с халоген H1.
              В някоя тема бях питал, но да попитам и тук: къде пише на какви изисквания трябва да отговарят фаровете на МПС? Къси, дълги, за мъгла. Каква осветеност, цветна температура и т.н.т.?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                В някоя тема бях питал, но да попитам и тук: къде пише на какви изисквания трябва да отговарят фаровете на МПС? Къси, дълги, за мъгла. Каква осветеност, цветна температура и т.н.т.?
                В стила на вица за тексаското училище: много питаш. Пак някъде в темите имаше линк към ECE изискванията, описани в катастрофално бюрократичен стил.

                Коментар


                • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Нцъ. Ключът към качествените дълги е съотношението между размерите на светещата "точка" и размерите на оптиката. Поради което и на най-бамбашка новите автомобили дългите се правят с халоген H1.
                  Правят се с H1, най-вече защото трябва да светнат веднага. На шкодата ми са с H1 (както и на всички гоУфове), и кво? Китайския ксенон на тераното е по-добър. При все това, има какво да се желае де.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Правят се с H1, най-вече защото трябва да светнат веднага. На шкодата ми са с H1 (както и на всички гоУфове), и кво? Китайския ксенон на тераното е по-добър. При все това, има какво да се желае де.
                    Освен веднага трябва да светнат и където трябва. Което прочее, е проблем и при диодите, които светват съвсем веднага.

                    Грубо казано, за да получиш светлина надалече, трябва да имаш малък източник и голямо фокусно разстояние. Ако пък имаш голямо фокусно разстояние ти трябва и голяма (в абсолютни размери) апретура.

                    И те така.

                    Иначе получаваш твърде широко светлинно петно, периферията на което отива твърде близо по пътя.

                    Коментар


                    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Освен веднага трябва да светнат и където трябва. Което прочее, е проблем и при диодите, които светват съвсем веднага.

                      Грубо казано, за да получиш светлина надалече, трябва да имаш малък източник и голямо фокусно разстояние. Ако пък имаш голямо фокусно разстояние ти трябва и голяма (в абсолютни размери) апретура.

                      И те така.

                      Иначе получаваш твърде широко светлинно петно, периферията на което отива твърде близо по пътя.
                      Всичкото това при положение че искаш да хванеш цялата светлина от диода. Като се примириш с известно количество загуби и не-светене където трябва, не е чак толкова зла работата. Видно от китайските фенерчета за по 20 кинта от кварталния пазар. И фаровете с H1 не са особено идеални в това отношение.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Освен веднага трябва да светнат и където трябва. Което прочее, е проблем и при диодите, които светват съвсем веднага.Грубо казано, за да получиш светлина надалече, трябва да имаш малък източник и голямо фокусно разстояние. Ако пък имаш голямо фокусно разстояние ти трябва и голяма (в абсолютни размери) апретура.И те така.Иначе получаваш твърде широко светлинно петно, периферията на което отива твърде близо по пътя.
                        Какво означава "апретура" в темата за осветление? Аз си мислех, че е някакъв термин от химическата, кожарската или текстилната промишленост.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Всичкото това при положение че искаш да хванеш цялата светлина от диода.
                          Ако не искаш, можеш да ползваш по-малък диод. И да хванеш всичката му светлина. Ама ще свети слабо. Така и баба знае.

                          Не съм виждал фенерче от 20лв (па и от 200) да свети като нормален 6"-7" фар за дълги светлини. Не и надалече. Наблизо и баба знае.

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Какво означава "апретура" в темата за осветление? Аз си мислех, че е някакъв термин от химическата, кожарската или текстилната промишленост.
                          В оптиката също има такова. Във фотографията се нарича още и "бленда".

                          Коментар


                          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Сега намерих кой да гледа дали пръскат заедно с пръскалките на чистачките. От 5-6 проби се оказа, че НЕ пръскат заедно с пръскалките за предния прозорец, а пръскат само при натискане на нарочния бутон. Опитите правих при включени фарове на "къси". Т.е. японците са произвели нещото без да спазват евронормите.
                            Явно маздата ти е по-стар модел, или не е била предназначена за Европа...
                            При мен на маздата (2008г) пръскаше автоматично на фароветео при първо пръскане след стартиране на ДВГ, и на всяко 5-то пръскане. И ако дръпнеш бързо два пъти бутона за пръскане на стъклото.
                            Резервоарчето бе над 6 литра.
                            Условията, които описах ги има в регламент на ЕС, а не съм си ги измислял. В същия регламент има и други условия (като максимална осветеност на определени точки от сектора, осветяван от фара), но те се проверяват по-трудно и но за тях не се заяждам
                            То автомобила ти със сигурност няма и TPMS, но от миналата година и това вече е задължителен атрибут на ВСИЧКИ НОВИ леки автомобили, продавани в ЕС.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              За ЕС е произведена, 2004 г., естествено няма TPMS, но каква е връзката с фаровете? Няма и LED DRL, няма и куп други екстри, но примера с пръскалките на фаровете го вкарах, защото е изключение от правилото. Може да има опция за изкл. през ОБД. Но мисълта ми е, че така много ми е удобно за ползване.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                Какво означава "апретура" в темата за осветление? Аз си мислех, че е някакъв термин от химическата, кожарската или текстилната промишленост.
                                Точно от там си е...
                                Ясен е имал предвид почти същото, но "апертура"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X