Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    За съжаление не знам някой дори да е направил опит да легализира или да контролира нещатното осветление
    Ами всичко що е легален афтърмаркет е легализирано. Ама се продава в хиляди бройки.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Според изискванията е това, поне което четох преди време. В документацията на няколкото системи, чието описание разглеждах после, се говореше се за реакция между 2 и 10 секунди...
      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Височината е както е написал Спарки. Питах как превключваш къси-дълги. На тия които разглеждах е с подвижно метално перде.
      Класиката като време е нещо подобно. Има и значително по-бързи.
      Постът на slowtraveler ме подсети че имаше и други подобни функции, различна осветеност при различна скорост на движение, корекция при спиране и кой знае какво още.
      Опитвам се да си представя подобно нещо с инертност 10 сек. Ами за това време, някаква част от съвременните автомобили са ускорили от 0 до 100 км/ч, а други някои, са успели и да намалят обратно до 0 км/ч.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Опитвам се да си представя подобно нещо с инертност 10 сек. Ами за това време, някаква част от съвременните автомобили са ускорили от 0 до 100 км/ч, а други някои, са успели и да намалят обратно до 0 км/ч.
        Еми както споменах, първоначалната идея на това е не да ти клати фаровете като минаваш през легнал полицай, а да ти нагласи фаровете така, че като натовариш отзад до козирката и клекне, автоматично да ти изрегулира фаровете в изходно положение. Какви нови моди са въвели след това нямам идея, с изключение на клипчето, което някой някъде беше пуснал за въпросното BMW, което по магистралата оставяш на дълги, а то мести, пуска пердета, гаси и пали според това какво засече че има пред теб и в насрещното. Ама не знам дали такова въобще е пускано серийно.

        И впрочем, от светване в очите на насрещните при преминаване през легнал полицай не те спасява дори каквото са натворили и в най-лъскавите возила на пътя, поне тукашните.

        И пак, впрочем, това че стъпковото моторче може да ти вдигне фаровете от най-ниско до най-високо за секунда никак не значи че по време на движение го прави със същата скорост. И сам знаеш че може да се направи и не със стъпкови мотори и да е поне 10, ако не и 100 пъти по-бързо от това. Само дето не е нужно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Ако става въпрос за това клипче, вероятно аз съм го пускал. Отдавна някакво техническо решение в автомобилите не ме беше впечатлявало толкова. Но това е друг случай и е доста по хай-тек от дискутираните в темата техники...
          Друго което също доста ме впечатли няма нищо общо с темата, но все пак да го покажа - дисплея в централната конзола на новата "джага" XJ. Интелигентно решение...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            И впрочем, от светване в очите на насрещните при преминаване през легнал полицай не те спасява дори каквото са натворили и в най-лъскавите возила на пътя, поне тукашните.
            Няма как да стане да се избегне светването в очите на насрещните при легнал полицай или неравности по платното, докато не се анализира целия релеф на пътя до визуалните му граници...
            Но автонивелирането работи достатъчно добре, че да не позволи продължително заслепяване (на маздата автонивелирането отработваше след около 1 сек, като самото отработване бе част от секундата).
            Краткотрайните - те не могат да се избегнат.

            А относно 'легалния афтърмаркет' - горните условия са задължителни. Дори и да вземеш оригинален афтърмаркет DCR фар, ако се гледа точно по 'закона', не би трябвало да могат да ти легализират изменението на конструкцията на автомобила ако например нямаш автонивелация или автоматично (не с копче) миене на фаровете...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              А относно 'легалния афтърмаркет' - горните условия са задължителни. Дори и да вземеш оригинален афтърмаркет DCR фар, ако се гледа точно по 'закона', не би трябвало да могат да ти легализират изменението на конструкцията на автомобила ако например нямаш автонивелация или автоматично (не с копче) миене на фаровете...
              Говоря за афрътмаркет фарове, дето ползват щатната система. Някои дори се продават без вътрешностите по отношение на левелинга - слагаш си оригиналните от оргиналния фар.

              И пръскалки, и система за нивото могат да се направят. Не е велико техническо или технологично предизвикателство, поне в базовия си вариант. Просто за такова нещо няма достатъчен пазар, за да си върнеш кинтите, дадени за легализиране, а и не знам дали въобще може да се легализира универсално. В смисъл, ще е специфична за всеки модел автомобил, а даже и при това положение мъглата по отношение на това дали ще можеш да минеш истински технически преглед не по параметри а по документи, пак е пълна.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Говоря за афрътмаркет фарове, дето ползват щатната система. Някои дори се продават без вътрешностите по отношение на левелинга - слагаш си оригиналните от оргиналния фар.

                И пръскалки, и система за нивото могат да се направят. Не е велико техническо или технологично предизвикателство, поне в базовия си вариант. Просто за такова нещо няма достатъчен пазар, за да си върнеш кинтите, дадени за легализиране, а и не знам дали въобще може да се легализира универсално. В смисъл, ще е специфична за всеки модел автомобил, а даже и при това положение мъглата по отношение на това дали ще можеш да минеш истински технически преглед не по параметри а по документи, пак е пълна.
                Точно това имах предвид :
                Първоначално публикуван от slowtraveler
                За съжаление не знам някой дори да е направил опит да легализира или да контролира нещатното осветление
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Контролират те. По документи. И точно това е гламавщината в цялата работа. Не е важно как свети, а какви шарени лепенки и хартийки го придружават. А постановката за мерене на фарове, включително левелинг и прочие истории, също технически е едно голямо нищо.

                  Същия подход работи освен за други, и изцяло в полза на дръпнатите, да речем. От Китай излизат такива електронни недоразумения че нямам достатъчно богат речик да ги опиша. Ама, има CE, имат и прочие простотии, и дори някой дребен тук да е в състояние да им е конкуренция по абсолютно всеки параметър, само за "добър ден" трябва да извади такива кинти, че цялата хава се обезсмисля.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Контролират те. По документи...
                    Спарки, до момента не знам нито един случай КАТ или някой сервиз при ГТП да са направили забележка или проверка за 'нелегален' ксенон...
                    Което за мен е пълна липса на контрол...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Спарки, до момента не знам нито един случай КАТ или някой сервиз при ГТП да са направили забележка или проверка за 'нелегален' ксенон...
                      Което за мен е пълна липса на контрол...
                      А, то какво е и какво трябва да бъде, особено в нашата си българска паралелна реалност, са две различни неща. Аз съм настоявал да ми мерят газовете например. А те бяха убедени че ако ги премерят, ферозата ми не само че няма да мине, ами че катализатора и отдавна не е катализатор. То си е и за чудене де. На 25 години е. (е, тогава беше на по-малко).

                      Мен точно това ме дразни в цялат аистория. Регулации, регулацийки, хартийки, агенцийки, лабораторийки, и в крайна сметка просто едни пари си сменят собственика. И това не само тук. Просто тук е събрано много на куп и вади очи.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ........Мен точно това ме дразни в цялат аистория. Регулации, регулацийки, хартийки, агенцийки, лабораторийки, и в крайна сметка просто едни пари си сменят собственика. И това не само тук. Просто тук е събрано много на куп и вади очи.
                        Е, за това говоря. Твоите фарове са направени, мерени, гледани, пилени и така докато си преценил, че стават. И понеже те познавам, съм сигурен, че са добре. Сигурно има още много кадърно направени светилници.
                        Това не променя ситуацията на пътя.
                        Всеки трети е с криви фарове. На ксеноните кофтито им е , че лошо заслепяват. За това ги мразя.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          Сега се прибирам от път и за кой ли пореден път ме заслепяват с въпросните китайски нерегулирани фарове, нямам нищо против китайските ксенони, регулация му е ма..а му

                          Коментар


                          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            нямам нищо против китайските ксенони, регулация му е ма..а му
                            Те са "регулирани". Бедата е че колкото и да ги регулираш, не престават да са сини, а "тъмната" област на късите светлини (която ти свети в очите) не е изобщо колкото трябва тъмна.

                            Коментар


                            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              И аз бях така. След това научих, че и тия крушки, като всички останали, имат живот и като дойде времето, започват да не светят. След това стават модерни - започват да светят в розово. Последният етап е да спрат. Проблемът е, че фаровете започват да не осветяват добре много преди последните два етапа.
                              Отделно, има ксенонови фарове и ксенонови фарове. Не всички светят еднакво. Доволен съм от моите, но съм карал автомобили и с по-добре светещи...
                              Сетих се, че съм пропуснал да споменат за един банален проблем.
                              Много голямо влияние на начина на работа на фаровете с малка площ на излъчване (с лупа) оказва матирането на стъклото на фара. Разликите между матирало и хубаво стъкло понякога са доста сериозни. При фаровете с големи рефлектори, проблемът не е толкова изразен...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Сетих се, че съм пропуснал да споменат за един банален проблем.
                                Много голямо влияние на начина на работа на фаровете с малка площ на излъчване (с лупа) оказва матирането на стъклото на фара. Разликите между матирало и хубаво стъкло понякога са доста сериозни. При фаровете с големи рефлектори, проблемът не е толкова изразен...
                                Има го това, да. То зависи о на какво разстояние от стъклото е лупата. Другото е че като са залепи някоя пеперуда баш където не трябва, почти оставаш без фар.

                                ...ама не е толкова сериозен проблем, колкото си мислех че ще е преди да сложа лупите. За вече колко години станаха, съм имал всичко на всичко 1-2 такива "инцидента".

                                @Ясен - при лупите проблема с тъмната част го няма. Даже на някои е по-тъмна отколкото трябва. Обикновените фарове и на шкодата, и преди това на самарата, и на ферозата реално светят повече извън петното, отколкото лупите ми. А може да се затъмни и повече - "невидимата" част на тялото на лупата е оставено алуминизирано на мойте лупи. Опитах да го зачерня, и резултата беше че периферното светене беше прекалено малко на фона на петното, а не трябва да е така. Новите лупи горе, с черната периферия, са си така заводски, но пък те имат и разни други промени по конструкцията, до колкото виждам, а и пластмасата не е матова а лъскава. На доста от заводските коли има нарочно оребрение върху стъклото с цел да отклони част от потока към тротоара и нагоре, за да виждаш знаците и пешеходците. моите имат леко светло петно, вървящо примерно с 30 градуса наклон нагоре - хем никого не заслепява, хем осветява табелите, когато са над пътя.

                                Както споменах, единствено от дългите има какво да се желае, но това няма как да стане без промяна на позицията на крушката или на лупата спрямо рефлектора и пердето.

                                ...или просто отделни фарове за дълги, а лупита да останат само за късите. Както впрочем е решен въпроса на доста заводски возила.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X