Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    И аз съм с такива лупи и ксенон 4300к и съм доволен в сравнение със стоковите ми фарове на сивика светят добре и не заслепяват като си на къси.

    Коментар


    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Първоначално публикуван от Diesel Power Преглед на мнение
      Слънцето като изгрява и залязва харесва ли ти колега?
      С тези комплекти се минава на преглед абсолютно редовно и НЕ заслепяват насрещните и точно в това е смисъла.
      ГТП се минава и без присъствието на преглеждания (мепесето), та това не може да е критерий...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Карам кола със заводски ксенони и то не Голем дувар или дачия а Мерцедес и все повече се чудя какво намират хората в тази изгъзица. Халогените са несравнимо по-полезни. Добре, че дългите поне са с халогенни лампи, та от време на време се вижда нещо, особено на мокро.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Имах същия проблем, докатокарах Chrysler 300C. Фабричен ксенон 35W, лупи, ниворегулиране, като краен резултат - много незадоволително.

          Коментар


          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Монтирах си китайски селяндурник още кога беше първата вълна с надеждата, че ще свети по-добре. И светеше ...предимно в очите на другите. Женя го кара почти 2 години. Добре, че не кара нощем. Когато се наложи да и ползвам джипа за два месеца не издржах и го изхвърлих. Колко опита са правени да го накарам да свети там където трябва няма да споделям.
            Нощно време ги познавам китайците от километър.
            Само в парламента има по-големи наглеци.
            Накрая ще събера ентусиазъм и ще си наслагам хАлогенките.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Монтирах си китайски селяндурник още кога беше първата вълна с надеждата, че ще свети по-добре. И светеше ...предимно в очите на другите. Женя го кара почти 2 години. Добре, че не кара нощем. Когато се наложи да и ползвам джипа за два месеца не издржах и го изхвърлих. Колко опита са правени да го накарам да свети там където трябва няма да споделям.
              Нощно време ги познавам китайците от километър.
              Само в парламента има по-големи наглеци.
              Накрая ще събера ентусиазъм и ще си наслагам хАлогенките.
              Монтирал си някога лупи? И си траеш?


              ...знам че не си. Твоята грешка и аз я правих, преди лупите. Само дето....нямат нищо общо двете, освен държавата на производство.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Разглеждал съм оригинален ксенон на Г класа. Освен лупа има метално перде и механизъми за промяна на положението. На пердето и на самия фар в зависимост от положението на колата на пътя.
                Тия такива ли са?
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Разглеждал съм оригинален ксенон на Г класа. Освен лупа има метално перде и механизъми за промяна на положението. На пердето и на самия фар в зависимост от положението на колата на пътя.
                  Тия такива ли са?
                  Не от положението на колата на пътя, а от положението на окачването спрямо купето. Това го играе кантар. Времето за реакция му е към 10 секунди (според изискванията, поне което четох последно). Целта - да не се разчита на водача да врътне копчето за положение на фаровете, в зависимост от това какво е накачурил в багажника, а вместо него да го прави компютър. Ако мислиш че прави нещо повече си се заблудил. Еми, аз имам достатъчно акъл да си връткам копчето и сам. И не, нямат такъв механизъм. И не, не светят в очите на насрещните. Може би светят в очите на насрещните по-малко и от заводските ти халогенки.

                  ...ама това, нали, няма никакво значение. Важни са шарените лепенки и цифри по корпуса и стъклото.

                  Ако се намери кой да премери че фаровете ми светят неправилно и не успея да намеря по-зле светещи фабрични такива - свялям ги одма и си поръсвам главата с пепел на публично място. До тогава, щом минавам на преглед ще карам така. Не, не ходя при познати, и не бутам кинти за да мина. И така със всичките возила които съм имал и ще имам.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Карам кола със заводски ксенони и то не Голем дувар или дачия а Мерцедес и все повече се чудя какво намират хората в тази изгъзица. Халогените са несравнимо по-полезни. Добре, че дългите поне са с халогенни лампи, та от време на време се вижда нещо, особено на мокро.
                    И аз бях така. След това научих, че и тия крушки, като всички останали, имат живот и като дойде времето, започват да не светят. След това стават модерни - започват да светят в розово. Последният етап е да спрат. Проблемът е, че фаровете започват да не осветяват добре много преди последните два етапа.
                    Отделно, има ксенонови фарове и ксенонови фарове. Не всички светят еднакво. Доволен съм от моите, но съм карал автомобили и с по-добре светещи...

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Не от положението на колата на пътя, а от положението на окачването спрямо купето. Това го играе кантар. Времето за реакция му е към 10 секунди (според изискванията, поне което четох последно)...
                    Предполагам че бъркаш нещо. На всички ксенонови фарове които съм виждал, регулирането е със стъпкови двигатели и става доста бързо - някакви части от секундата е. При доста от тях корекцията на височината на фаровете успява да ги регулира и при неравности по пътя. При по-новите автомобили има тенденция регулирането да става по-бързо отколкото при старите, но и при дъртаняните не съм виждал бавен реглаж - като ръчен, на халогенен фар.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Предполагам че бъркаш нещо. На всички ксенонови фарове които съм виждал, регулирането е със стъпкови двигатели и става доста бързо - някакви части от секундата е. При доста от тях корекцията на височината на фаровете успява да ги регулира и при неравности по пътя. При по-новите автомобили има тенденция регулирането да става по-бързо отколкото при старите, но и при дъртаняните не съм виждал бавен реглаж - като ръчен, на халогенен фар.
                      Според изискванията е това, поне което четох преди време. В документацията на няколкото системи, чието описание разглеждах после, се говореше се за реакция между 2 и 10 секунди. Кой какво правил след това - не знам. Сега може и нова мода да са въвели, което не пречи и съвсем лъскави и нови BMW-та пак да светят в нечии очи. Ама, при достатъчно голяма скорост, примерно извън пътя или по павета, картинката ще е интересна, ако регулирането е прекалено бързо.

                      То и клипче имаше някъде, мисля за BMW система, дето гледа и какво имаш пред себе си, пали, гаси дълги, мести фарове, дърпа пердета и т.н. Което е много удобно, докато си на магистралата и докато работи.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        Височината е както е написал Спарки. Питах как превключваш къси-дълги. На тия които разглеждах е с подвижно метално перде.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          На оригиналните ми ксенони на маздата си бе с перде/ метална щора с правилната форма на отрязъка, придвижваща се със соленоидче... Гледам на повечето биксенони си е така...
                          Относно ксенон или не - как може да се спори за такова нещо?
                          Регулирания ксенон свети много по-добре от регулирания халоген. Първоначалния негативизъм е заради много точното и пълно отрязване на горния сектор при къси светлини. И от там - загуба на 'периферията' и усешане за лошо осветяване.
                          На маздата заводски ксеноните бяха много смъкнати и аз ги повдигнах леко. Не са ми примигвали, но осветеността стана прекрасна.
                          За дългите - да не говорим - правиха ден.
                          Автоматичната регулировка работеше комплексно - блока анализира не само натоварването (средната стойност на всяко кантарче), но и скорост и състояние на пътя (колко подскача кантарчетата), като при лош път допълнително ги смъкваше надолу, а при по-висока скорост (магистрална) - позволяваше известно повдигане..
                          Относно прегледите и т.н...
                          За да можеш да легализираш ксенон в ЕС трябва да са изпълнени едновременно условията:
                          1. Фара да е подходящ за такава крушка (DCR и т.н.)
                          2. Да имаш автоматично регулиране на нивото на фара
                          3. Да има автоматично миене на фаровете
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            Височината е както е написал Спарки. Питах как превключваш къси-дълги. На тия които разглеждах е с подвижно метално перде.
                            Метално подвижно перде, дърпано от електромагнит. В началото на темата има и снимки.

                            В интерес на истината от дългите има какво да се желае. Не са чак зле, но може и по-добре. В смисъл, малко по-разсеяни са от оптималното.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              ю
                              1. Фара да е подходящ за такава крушка (DCR и т.н.)
                              2. Да имаш автоматично регулиране на нивото на фара
                              3. Да има автоматично миене на фаровете
                              Пропусна най-важното - да имаш едни кинти, дето да ги дадеш на тия, дето евентуално ще ги легализират.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Пропусна най-важното - да имаш едни кинти, дето да ги дадеш на тия, дето евентуално ще ги легализират.
                                Ами то всичкото горе струва едни сериозни $$ ако речеш да го изпълняваш
                                За съжаление не знам някой дори да е направил опит да легализира или да контролира нещатното осветление
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X