Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
    Нека да не се смята за реклама:

    http://www.paddockspares.com/truckli...-lhd-pair.html

    Цена на чифта около 1000 лв, напълно законни фарове, светят където трябва, гарантиран резултат.
    Лошото е че като гледам, дори да ми се даваха 1000лв, няма да мога да ги сложа без сериозни интервенции по основата върху возилото.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Предполагам, че ако ти изпаднат 1000 лв, другия проблем ще го решиш. Още са скъпи, но цените им падат. Може би след година...

      Коментар


      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
        Предполагам, че ако ти изпаднат 1000 лв, другия проблем ще го решиш. Още са скъпи, но цените им падат. Може би след година...
        То не е до изпадане - от 1000лв разход няма да фалирам. Просто не съм склонен да ги дам за фарове. Виж ако бяха 500, щях да се замисля.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          То не е до изпадане - от 1000лв разход няма да фалирам. Просто не съм склонен да ги дам за фарове. Виж ако бяха 500, щях да се замисля.
          И аз си мислех за 500 лв като прилична цена, затова писах след година... Имай предвид, че този тип фарове като излязоха на пазара, бяха доста над 1000 евро комплекта.

          Коментар


          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Ако не настояваш да са точно от Падок можеш да ги вземеш доста под 1000лв. Има ги обсъдени в няколко теми. Виждали сме ги и на живо (ако си се загледал, джипката за RFC беше с тях).

            За законни са законни и за пред дискотеката са номер 1, но оптиката им е на ръба на законното, а с тия 6000К все едно нищо няма да видиш.

            Коментар


            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Aaa, 6000K категодично не искам. 4000-4500К ми е лимита на комфорт.

              ...ама това може би е поправимо. Не вярвам диодите да са някакви извънземни, или запоени по марсианска технология.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Той elgbt в някоя от съседните теми каза че ги е питал и при интерес ще сложат и други диоди. Ама тва па съвсем се обезсмисля - хем ще стане по-скъпо, хем лумените ще са още по-малко, хем оптиката ще е същата.

                Коментар


                • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  п.п. впрочем, тъжно откритие: стандартните лампи 60/55 вата на 12 волта и 75/70 на 24 волта имат приблизително еднакви лумени. Проклета физика...

                  Коментар


                  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Той elgbt в някоя от съседните теми каза че ги е питал и при интерес ще сложат и други диоди. Ама тва па съвсем се обезсмисля - хем ще стане по-скъпо, хем лумените ще са още по-малко, хем оптиката ще е същата.
                    Да паднат, да паднат, колко да паднат? В повечето случаи за един и същ диод разликата между 6000 и 4000 е има-няма 10 процента, а понякога и по-малко. Само дето виждаш доста по-добре.

                    Сега си правя осветлението вкъщи с 2700-3000К с CRI 90. Ако не ти кажа че са диоди, може и да не познаеш. Дават си съвсем честни 100 лумена на ват (а може би и малко отгоре) при мощността, при която ги ползвам. Имат си и червен цвят и всичко както си му е реда.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      От къде купуваш диодите?А ако не е мокро нощем най-добре виждам с бяла, но без синкави отенъци светлина може би 4200-4500К, за мокро - с халогенна лампа, не знам колко К.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        Халогенната лампа ако е нормално захранена е 2700-3000К

                        Коментар


                        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Халогенната лампа ако е нормално захранена е 2700-3000К

                          Не е така!! Нормална халогенна е 3200.
                          Под 3000 е нормална нажежаема.
                          П.с. Работил съм с халогенни ламБи бая. И с колориметри тоже. И с филтри за промяна на цветната температура също.

                          Коментар


                          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Хвана ме. Тъкмо мислех да излъжа всички.

                            Коментар


                            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Ако не настояваш да са точно от Падок можеш да ги вземеш доста под 1000лв. Има ги обсъдени в няколко теми. Виждали сме ги и на живо (ако си се загледал, джипката за RFC беше с тях).

                              За законни са законни и за пред дискотеката са номер 1, но оптиката им е на ръба на законното, а с тия 6000К все едно нищо няма да видиш.
                              Не съм търсил специално, на тези попаднах съвсем случайно. Аз лично зор нямам, ще почакам технологията да узрее и продукта да поевтинее.

                              Коментар


                              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                От къде купуваш диодите?
                                Конкретните са COB на Bridgelux. От DigiKey, че са 2 и кусур пъти по-евтини от Farnell. Има ги от 4-5 до към 80 вата, с CRI 70, 80, 90, 95. Аз ползвам по 2 10 ватови на осветително тяло, пуснати на половин мощност, като заместители на 23W енергоспестяваща. Така хем ще живеят дълго и щастливо, хем докарват към 100 лумена на ват, въпреки че са 2700к и въпреки че са с CRI 90. Ако се примириш с CRI 80, ефективността им е 10-20% отгоре.

                                Опитах и 2 вида на LUSTROUS, пак с CRI 90, но едно че розовеят, и второ че дават гадна "дисперсия" (не точно ама ефекта е подобен) по края на петното. Понеже са с леща отгоре, и вътре покрай сините са сложени и червени диоди, за докарат CRI-то. Зад разсейвател вероятно ще са по-добре. Bridgelux-а са без лещи, без червени диоди, и дисперсията я няма - цялото петно е с един и същи цвят. Иначе и под двата заради CRI-то човек заприличва на човек - кожата му е розова, а не като на зомби. Абе все едно си под халогенка.

                                CREE трябва да имат също читави, ама все не мога да намеря в наличност баш тия, дето съм си харесал. Бях се засилил да пробвам и CITIZEN, тръгнах да правя поръчката от TME, и накрая ми изписа че не могат да ми ги продадат, щото съм бил българин. Еми, майната им, щом моите пари са по-миризливи от полските! С тая фирмена политика явно няма да ми влязат в списъка.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X