Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    Явно ще се търсят нови такива лупи. Но наистина светят страхотно. Тази със счупеният рефлектор покритието е отишло почти 1/3 от него,а свети страхотно добре-има си HOT SPOT (силно петно в горната централна част,което осветява в далечина) и много добро и равномерно разпределение в целия обхват на лъча.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Една много добра причина да харесваш ФВ-форумът им е претъпкан с полезна информация. Тези "халогени" на HELLA във вариант с пластмасови рефлектори се слагат на Passat B3 и някое от 1000-те модели на Поло. Същият рефлектор,но метален го има на Голф 3 на "халогените". Сега си търся само метални рефлектори и работата ще заспи. Без проблем работят с 55 вата ксенони,но аз искам да им сложа 35 вата (3000 Келвина) заради инсталацията. Все пак е само с едно реле,а не ми се слагат кабели с релета допълнително. Доволен...
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
        ... ксенони (3000 Келвина)
        Я кажи къде намери такива, сериозно!

        Коментар


        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Ами от VW форума има едно момче от Пловдив,занимава се специално с ксенон 3000К и жълти халогенни крушки. Не светят като другите ксенони с ефекти-златно и тн,а наистина си е меко жълто.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            бре. Я прати някаква връзка на лично.

            Коментар


            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Според мен и на други места ще има читави,стига да ги пробваш,преди да ги вземеш. Имаш ЛС.
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                Не знаех,че HELLA е собственост на VAG. Честно казано не ме интересува от какво е,важното е да свети. Иначе имаме и VW,затова съм си позволил някъде да се изразя по-рязко,защото знам за какво става дума от първа ръка. Абе,весело да е. Ще потърся още един такъв фар да взема рефлектора само. Намерих фирма да направи покритието-15 лв за двата ,защото били малки.
                Колега здравей, моля те да ми дадеш някакви кординати на тази фирма че енда фероза го е закъсала и не можем да и намерим фар, ще ти бъда безкрайно благодарен.
                Поздрави.

                Коментар


                • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Здравей Спарки, чудесна работа си свършил, искам и аз да си оправя моя слепец Сеат Толедо 1L, но поради факта че самия рефлектор е висок едва 81 мм. не мога да вградя лупите и добре че го разглобих та не избързах с покупката. Между другото ако има кои да ти ги донесе от Щатите са към 80 $ и разликата в Cut-off-a е съвсем малка. Но както и да е, мен ме интересува най-много силикона за отливане, ще ти бъда много признателен ако ми дадеш някаква информация за продуктите - като цени, количества и връзка с фирмата представител. Единственото което успях да намеря е на американската компания Smooth, но не подържат доставка до България. Поздрави.

                  Коментар


                  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    Първоначално публикуван от milekn Преглед на мнение
                    Колега здравей, моля те да ми дадеш някакви кординати на тази фирма че енда фероза го е закъсала и не можем да и намерим фар, ще ти бъда безкрайно благодарен.
                    Поздрави.
                    Ако ферозата е от старите, с правоъгълните фарове, стават фарове от рено рапид например, както и от куп други возила. Както кръглите голфови в моя случай са същия размер като на жигула, УАЗ, трабантче и де що се сетиш с кръгли фарове, правоъгълните ферозови фарове са втория стандартен размер фарове, дето се ползват на наистина много модели возила.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ако ферозата е от старите, с правоъгълните фарове, стават фарове от рено рапид например, както и от куп други возила. Както кръглите голфови в моя случай са същия размер като на жигула, УАЗ, трабантче и де що се сетиш с кръгли фарове, правоъгълните ферозови фарове са втория стандартен размер фарове, дето се ползват на наистина много модели возила.

                      Така или иначе не се знае какво ще е покритието на фара заместител. Колега,дай скайп или e-mail,защото нямаш право на ЛС и не мога да ти пратя линк към сайта на фирмата.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        Колега извиняваи случайно да знаеш колко милиметра е този размер

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:projg5in1.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:5318313

                        А = ... мм

                        Благодаря ти предварително

                        Коментар


                        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          Няма как да премеря вече. Ориентировъчно - 2 около 4мм по-тънък от дупката за крушката на H4 фар.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Идеята е,че минава през фабричната дупка за крушката,т.е. диаметърът трябва да е <34mm при H7.
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              Просто искъм да знам дали диаметъра на лупата е по-малък от диаметъра на фара (по-точно за астра Г H7 ) . Защото и аз искъм да си сложа , но не искъм да съсипвам рефлектора .

                              Коментар


                              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                                Идеята е,че минава през фабричната дупка за крушката,т.е. диаметърът трябва да е <34mm при H7.
                                34 милеметра е най-голямата част на крушката H7 , но дупката на рефлектора е 25 милиметра ( днеска го измерих разстоянието ) . А ми казаха , че диаметъра на лупата на мястото със захващането за рефлектора е около 35-40 милиметра . И сега не знам дали ми се иска да развалям рефлектора .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X