Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    Ясно,разбрах те. А междувременно какво стана с лупите на Ферозата?
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
      Ясно,разбрах те. А междувременно какво стана с лупите на Ферозата?
      Седат си в кашона. Много ми дойдоха заигравките и не остава време.

      А имам по-добра концепция за слагането им вече. Без разправии с епоксидни смоли и прочие. Нали си имам струг и фреза.

      PP: Козирката, дето си добавял, китайските лупи си я имат.

      ППП: На ГТП в общия случай въобще не гледат фаровете. Гледат само дали светят. Поне на мен от 10 години насам никога не са гледали фарове, а не ходя при мои хора, или нешо от сорта. Общо взето - където ми падне.
      Последно редактирано от sparkybg; 24-02-11, 15:29.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Здравейте,
        Карам пежо 406 новата маска( с кристални фарове). Фаровете са двусекционни и на мястото на късите сложих от тези лупи. Изключително доволен съм, режат лъча като с нож и осветяват точно където трябва - пътя, а не очите на отсрещните(това беше много важно за мен). Имам един проблем обаче. Понякога, като включа на дълги и после пак на къси едната ми лупа си осава на дълги. Като прещракам един-два пъти и се оправя. Най-лесно ще ми е да отрежа захранването за дългите на лупите(и без това много не стават за това, а пък и оригиналните дълги на колата си ми работят). Но все пак исках да питам дали на някой му се е случвало и как може да се отстрани проблема. Благодаря предварително!

        Коментар


        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Виж си механизъмчето за превключване в самата лупа. Вероятно трябва са изкривиш леко някоя ламаринка, или нещо от сорта. Аз не съм имал такива проблеми до сега.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Това означава размонтиране на фара, разлпяне на ново, псоле залепяне... Май просто ще ги отрежа Мерси все пак.

            Коментар


            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Първоначално публикуван от night_pz Преглед на мнение
              Това означава размонтиране на фара, разлпяне на ново, псоле залепяне... Май просто ще ги отрежа Мерси все пак.
              Мии, аз ги инспектирах предварително. А и бях любопитен какво са стъкмили дръпнатите. При мен нямаше проблем, а опитвах доста, и в извадено, и в монтирано състояние.

              Механизма, макар на порядък по-добър от това при H4 кръшките, си има своите конструктивни недостатъци. В смисъл, може да се направи и по-добре. Аз например правих леки корекции за да се отваря съвсем докрай, ама сега и да ме питаш какво точно пипах, няма да мога да ти кажа. А и не съм убеден дали беше нужно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Подариха ми прожекторни фарове за мъгла на HELLA(на външните стъкла пишеше HELLA MADE IN GERMANY). От едно блъснато Audi,не им трябват и тъй като знаят,че си търся, направо ми ги дадоха. Лупите са в перфектно състояние и са абсолютно гладки ,т.нар. clear lens. Рефлекторите от друга страна са доста зле и ще трябва да се оправят. Проблемът е,че са пластмасови. И на двата им е паднало покритието ,а единият е и счупен от едната страна. Знаете ли някъде където могат да ми излеят метални по модел(старите)? И приблизително на какви цени? Щото да не стане само рефлекторите да са колкото две нови лупи с рефлектори.

                Така изглеждат извадени от външните стъкла,чиято роля е да ги защитава от атмосферните условия.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img7235o.jpg
Прегледи:1
Размер:153.2 КБ
ID:5283512
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img7236c.jpg
Прегледи:1
Размер:141.1 КБ
ID:5283513-лупите са били с H3 крушки,но ако ги оправя искам да им сложа ксенон и затова на едната съм ѝ махнал фасунгата. Пробвах ги въпреки лошото покритие вътре и с крушка H7 свети много добре,захващането ще го мисля после. Въпросът е ,че (на горната лупа) когато крушката е пъхната докрай ,всичко е на фокус и свети много добре и в далечина. А пък и за фарове за мъгла няма да има нужда от разстояние чак толкова много.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img7238j.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5283514
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Да ти излеят метални, ще ти излязат златни. На тия може да им се възстанови покритието. Има фирма, дето върши тая работа. Поразтършувай се. Имаше тема по въпроса. Резултата е повече от добър.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    Да,един колега с мотор беше писал,че са му направили покритие на фара много евтино. Проблемът е,че единият рефлектор е счупен,а парчето го няма. То е малко счупеното,ама е счупено все пак.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                      Подариха ми прожекторни фарове за мъгла на HELLA(на външните стъкла пишеше HELLA MADE IN GERMANY). От едно блъснато Audi,не им трябват и тъй като знаят,че си търся, направо ми ги дадоха...
                      Плю ги, плю ги, накрая си слагаш фарове от VAG...

                      Иначе, към въпроса - потърси друг такъв фар, може да е наранен от камъчета или със счупено стъкло.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Плю ги, плю ги, накрая си слагаш фарове от VAG...

                        Иначе, към въпроса - потърси друг такъв фар, може да е наранен от камъчета или със счупено стъкло.
                        Не знаех,че HELLA е собственост на VAG. Честно казано не ме интересува от какво е,важното е да свети. Иначе имаме и VW,затова съм си позволил някъде да се изразя по-рязко,защото знам за какво става дума от първа ръка. Абе,весело да е. Ще потърся още един такъв фар да взема рефлектора само. Намерих фирма да направи покритието-15 лв за двата ,защото били малки.
                        Последно редактирано от Dino; 11-06-11, 21:07.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          А от пластмаса дали може да се направи нов рефлектор или пак ще струва майка си и баща и се губи смисълът? За жалост се оказва,че тези нищо и никакви 100 и кусур годишни лупички със никаква покритие на рефлекторите светят по-добре от лупите на Санта Фе-то...

                          П.П. Оказа се,че точно тези HELLA прожектори са от някакви ФВ между 94-та и 99-та година. Не знам защо ми казаха,че е от Audi. ittso,знаеш ли кои модели точно? Искам да си взема здрави рефлектори.
                          Последно редактирано от Dino; 12-06-11, 01:07.
                          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                          Volkswagen Bora AKL

                          Коментар


                          • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                            А от пластмаса дали може да се направи нов рефлектор или пак ще струва майка си и баща и се губи смисълът? За жалост се оказва,че тези нищо и никакви 100 и кусур годишни лупички със никаква покритие на рефлекторите светят по-добре от лупите на Санта Фе-то...
                            Е то проблема е в калъпа/матрицата, не в материала. Веднъж като имаш матрица, може да ги правиш и за по 20 стотинки.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              Толкова ли е сложно да се направи калъп?
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар


                              • От: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                                Толкова ли е сложно да се направи калъп?
                                Сега сещаш ли се що старите фарове са с гладък рефлектор и грапаво стъкло?

                                Сложно е, разбира се. Или по-точно не сложно, но пипкаво и скъпо. Матрици се правят за серии от стотици и хиляди детайли. Самата матрица е скъпа, ама като го разделиш примерно на 1000, цената на детайл става съвсем приемлива.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X