Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дълго ремарке около 6 метра ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дълго ремарке около 6 метра ?

    Намират ли се дълги ремаркета за кат В+Е ?
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

  • #2
    Познат есента продаде такава композиция с която возеше по три коли десетина години. Контактуваме си само като се засечем, но братовчед му ми е много близък приятел, та мога да му взема номера и да го анкетирам.

    Кажи по-конкретно какво те интересува ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      Возене на железа на 6м дължина, возене на коли би било бонус инцидентно .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • petkov_bb
        petkov_bb коментира
        Редактиране на коментар
        Преди петнайсетина години, точно с платформа за автомобили закачена за Пасата пренасяхме профили и ламарини (неръждавейка) купени от Русе на стотина километра. Хубаво е бордовете да не са алуминиеви профилчета.

    • #4
      http://www.dea-bg.com/dein.htm
      Последно редактирано от boreto2; 11-02-20, 07:03.

      Коментар


      • #5
        https://www.youtube.com/watch?v=gDq38rYAbxU

        Коментар


        • #6
          Ремарке от този калибър говори за обща маса около 3 тона. Явяват се два проблема:
          1. Общата маса на композицията със сигурност минава 4250 кг., което отива на С+Е
          2. Теглещото МПС ще трябва да е по-сериозно, за да има такава допустима маса на теглене, там отива пак на границата за С категория
          Това ако се търси всичко да е законно. Иначе такива платформи и с Голф може да дърпаш. Винетка за ремаркето също да се има предвид
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #7
            Понеже мен ме е обръщало ремарке се наложи да си направя такава опция на 3 метровото ремарке. Не съм слагал 6 метрови, но 5 метрови греди съм карал без проблем.

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Remarke.JPG Прегледи:0 Размер:91.1 КБ ID:6558941
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • ANARCHY
              ANARCHY коментира
              Редактиране на коментар
              Лека основа, висок център на тежестта - добра рецепта за преобръщане!

            • jordanov sv
              jordanov sv коментира
              Редактиране на коментар
              Да разбираме ли, че гредите ги нареждаш да стърчат нагоре като на Катюша ракетите? Ако е така, това в никакъв случай не трябва да бъде пример за подражание.

            • chris_vicom
              chris_vicom коментира
              Редактиране на коментар
              Ами - не като ме обърна беше доста ниско центъра на тежестта, но стърчаха отзад, което наистина е неправилно.
              А освен, като ракети как смятате, че е правилно да се разположат хайде да не са 5 метрови, но поне 4 метрови греди?

          • #8
            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Общата маса на композицията със сигурност минава 4250 кг., което отива на С+Е
            B+E - влекач до 3.5 тона + ремарке 3.5 тона = 7 тона обща маса.

            Коментар


            • #9
              Има ли някъде систематизирана информация за автомобилите кой каква маса на композиция позволява ?
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                Има ли някъде систематизирана информация за автомобилите кой каква маса на композиция позволява ?
                Това би било доста интересно и полезно.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  Има ли някъде систематизирана информация за автомобилите кой каква маса на композиция позволява ?
                  За съжаление вече не. Имаше сайт uktow.нещо си, но спряха поддръжка...

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение

                    B+E - влекач до 3.5 тона + ремарке 3.5 тона = 7 тона обща маса.
                    По едно време излезе някаква наредба, ако композицията е над 4250 трябва С+Е. Има някъде тема и из форума. Така и не се разбра кое е вярното. Пък и мен не ме интересува толкова, имам С+Е и карам смело.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • travelling
                      travelling коментира
                      Редактиране на коментар
                      Това ми е ясно, в случая ме интересува с какво може да се дърпа ремарке с масимална маса 3.5т , в талоните на моите коли на F3 има звездички .

                    • Asen Kushlev
                      Asen Kushlev коментира
                      Редактиране на коментар
                      За ориентир - късо Паджеро 2 му дават 2800 ремарке. За 3500 вече работата става дебела. Евентуално провери Ивеко Дейли, там има игра, правят го с двойна гума, а е за Б категория. Може и при теглене да излезе заек от там.

                  • #13
                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Има ли някъде систематизирана информация за автомобилите кой каква маса на композиция позволява ?
                    Тук има, макар и не за всички модели:
                    https://www.gocaravanning.com/towcars/

                    В 

                    Коментар


                    • travelling
                      travelling коментира
                      Редактиране на коментар
                      Достатъчно е, благодаря .

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X