Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топлоизолация в автомобила.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Топлоизолация в автомобила.

    След монтажа на задната преграда от алуминиев рифел с времето като покарах зимно време се забелязва сериозна нужда от някаква топлоизолация.Някои да знае решение на проблема трябва ми нещо не много дебело идеята е да изолирам гърба на джипчето които сега е от рифел и държи студено отделно сбира конденз и замръзва.Имам идея да ползва тънак стиропор които после да тапицирам с нещо,но не съм убеден дали е добра идея ,същата операция ше преживее и багажното което също сбира конденз по рифела.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    До: Топлоизолация в автомобила.

    Недей стиропор...има по добри материали.
    Има една микропореста изолация за въздуховоди. Изовер мисля че се казваше. Продава се на рулони. Хубавото е че е с фабрично поставено лепило- разгъваш и лепиш
    Поздрави
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #3
      До: Топлоизолация в автомобила.

      Стиропор недей! Тази гад така скърца на местата, където е съединен, че лудваш!
      Може би от материала, с който един колега тук си изолира капака над двигателя... Къде беше темата...

      Коментар


      • #4
        До: Топлоизолация в автомобила.

        Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
        След монтажа на задната преграда от алуминиев рифел с времето като покарах зимно време се забелязва сериозна нужда от някаква топлоизолация.Някои да знае решение на проблема трябва ми нещо не много дебело идеята е да изолирам гърба на джипчето които сега е от рифел и държи студено отделно сбира конденз и замръзва.Имам идея да ползва тънак стиропор които после да тапицирам с нещо,но не съм убеден дали е добра идея ,същата операция ше преживее и багажното което също сбира конденз по рифела.
        Обади ми се ако искаш на тел.088 761 63 88 или ми дай твой тел.

        Коментар


        • #5
          До: Топлоизолация в автомобила.

          Стиропор недей! Тази гад така скърца на местата, където е съединен, че лудваш!
          Може би от материала, с който един колега тук си изолира капака над двигателя... Къде беше темата...


          Ето я http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=44729
          Последно редактирано от taran; 05-01-09, 21:33.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            До: Топлоизолация в автомобила.

            М даааа както винаги не съм нацелил правилната идея чакам някакви предложения.Имайте в предвид че както винаги се мъча с "пръдня боя да свалям"от което следва не много големия бюджет,но пък то така или иначе не е кои знае колко пространството което ще се обработва така че нека обсъдим къде и с какво.
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #7
              До: Топлоизолация в автомобила.

              Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
              Обади ми се ако искаш на тел.088 761 63 88 или ми дай твой тел.
              Телефона ми е в подписа Скайпа ми е diavol-koleda.
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • #8
                До: Топлоизолация в автомобила.

                Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                М даааа както винаги не съм нацелил правилната идея чакам някакви предложения.Имайте в предвид че както винаги се мъча с "пръдня боя да свалям"от което следва не много големия бюджет,но пък то така или иначе не е кои знае колко пространството което ще се обработва така че нека обсъдим къде и с какво.
                Пиши ЛС на Яро, скоро облепихме неговите рифели на вратите и отзад с някаква готина гумена изолация, звуко- и температуро- изолираща.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #9
                  До: Топлоизолация в автомобила.

                  в практикер продават едни ленти (на някаква битумна основа) нещо като дайнамат за обезшумяване на колата. Понеже ходя по състезания за музика и на мене ми е от голям полза за налягането което правя.Но съм забелязал че през лятото като влезна в колата е много по топло отколкото в други спрени на едно и също място коли.Също и през зимата колата се стопля по-бързо когато пусна парното. Незнам дали тази информация ще тие от полза но ще поразпитам още и ще пиша.





                  ПП: За много години на всички

                  Коментар


                  • #10
                    До: Топлоизолация в автомобила.

                    Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                    Телефона ми е в подписа Скайпа ми е diavol-koleda.
                    Утре ще ти се обадя,сега мисля,че е късно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Топлоизолация в автомобила.

                      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                      След монтажа на задната преграда от алуминиев рифел с времето като покарах зимно време се забелязва сериозна нужда от някаква топлоизолация.....
                      Мислим еднакво, на моят и тавана е рифел и образува скреш понякога. Но идеята със стиропора отпадна автоматично. Мислих си за нещо като изолацията, която се слага ПОД ламинирания паркет, само че 1 идея по-дебела. Чакам предложения.

                      Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                      ...има по добри материали.
                      Има една микропореста изолация за въздуховоди. Изовер мисля че се казваше. Продава се на рулони. Хубавото е че е с фабрично поставено лепило- разгъваш и лепиш
                      Къде го има това "чудо" ?
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Kaskadiora; 06-01-09, 00:04.
                      Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                      http://www.cardomain.com/ride/2562837

                      Коментар


                      • #12
                        До: Топлоизолация в автомобила.

                        Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                        Мислим еднакво, на моят и тавана е рифел и образува скреш понякога. Но идеята със стиропора отпадна автоматично. Мислих си за нещо като изолацията, която се слага ПОД ламинирания паркет, само че 1 идея по-дебела. Чакам предложения.



                        Къде го има това "чудо" ?

                        Ето нещо подобно(копирах го от горния линк) http://www.gomaplast-bg.com/Goma_pro...platna_BG.html .
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Топлоизолация в автомобила.

                          А корк дали няма да свърши работа? Има го на рула(различни дебелини и разцветки) , не скърца ,изолира ,даже стои добре. Аз съм ползвал в каравана и бях доволен от резултата.Успех !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Топлоизолация в автомобила.

                            Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                            А корк дали няма да свърши работа? Има го на рула(различни дебелини и разцветки) , не скърца ,изолира ,даже стои добре. Аз съм ползвал в каравана и бях доволен от резултата.Успех !
                            Мисля че е по скъп.Иначе става.
                            0887632135-Краси

                            Коментар


                            • #15
                              До: Топлоизолация в автомобила.

                              Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                              А корк дали няма да свърши работа? Има го на рула(различни дебелини и разцветки) , не скърца ,изолира ,даже стои добре. Аз съм ползвал в каравана и бях доволен от резултата.Успех !
                              И аз съм твърдо ЗА КОРК!
                              Не е измислена по-добра, лека и безмирисна изолация.
                              Сигурно ти трябват 1-2 квадрата, така , че цената ще е смешна. Лепи се с Хелметекс или Прома.
                              "Доволен ще останеш"
                              Успех!
                              ________________________________________________________________________________________
                              Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                              HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X