Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Концепция за траялна машина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Концепция за траялна машина.

    Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
    Независимо предно окачване което малко поусложнява нещата и на теория намалява здравината...
    Не здравината му е проблема, а ходовете. А ходовете пък са малки заради чупещите се полуоски и късите рамена.

    Меджу патрола на Андро, и паджерото, патрола си е по-траялна машина отвсякъде. Въпреки ресорите.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      До: Концепция за траялна машина.

      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
      ... въпрос на гледната точка каква ти е реалната цел 100% траял машина или машина за трудни разходки ...
      +1

      За трудни разходки Паджеро с добър двигател и Super Select става.
      За чисто траялна машина обаче не мисля, че независимо окачване е добра идея.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        До: Концепция за траялна машина.

        Айде и аз да се напраЙм на професор.
        Проблема с каретата на Вранглера се реши с около 100лв.(За да решиш въпроса кардинално ти трябват към 700-800 долара.Не знам много ли е или малко.
        Мерих го-1500кг. с таван,лебедка,врати,крик,кирка и инструменти.Ако свалиш тавана и вратите ще го докара до 1300кг.максимум.Е няма такъв друг джип освен Самурая.
        Казаха по-горе че за траял не става с ресори. Моя с селско-дърводелския тунинг докарва ходове:
        отпред-89-90см.
        отзад-80см.-при това опъва маркучите като струна.(не знам колко още ще издържат).
        В деретата само в последната неделя карах на първа понеже ме задържака спирачните цилиндри,иначе бЕх забравил как се включва. Не съм усетил липса на мощност никъде.(освен това казват че вранглер с 2,5мотор е по-балансиран от 4-ри литров).Нямам нищо против 4-та литра.
        А с тоя бюджет дето си го определил един Вранглер ще стане повече от това което искаш.Поздрави.
        Малко ме подразниха тойотаджиите като казаха че частите не били проблем.Скоро се наложи да се търси каре и полуоски за 70-ка.Е нЕма у България.Требе да я доставят и представителите ама цена няма да казвам че пак ще ме хване ток.
        Сега да не ме изедете-нямам нищо против Тойота.

        Коментар


        • #49
          До: Концепция за траялна машина.

          Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
          Айде и аз да се напраЙм на професор...
          Вярно професор по "Марканови дерета"! Поздрави и от мен. Лятото бяхме направили бивак на Искъра, ти се появи на разтояние, огледахме се и като не се познаваме си тръгна. За съжаление късно се усетих да махна.
          Ако ти се пише ти си човека. Казвай сега какви са тия "ДАНИ" отзад, отпред? И въобще, като се има предвид твоя опит, как би процедирал?

          Коментар


          • #50
            До: Концепция за траялна машина.

            Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
            Вярно професор по "Марканови дерета"! Поздрави и от мен. Лятото бяхме направили бивак на Искъра, ти се появи на разтояние, огледахме се и като не се познаваме си тръгна. За съжаление късно се усетих да махна.
            Ако ти се пише ти си човека. Казвай сега какви са тия "ДАНИ" отзад, отпред? И въобще, като се има предвид твоя опит, как би процедирал?
            За мене колкото е по як и солиден моста толкова е и по-тежък.
            Та за това бих сложил само усилени полуоски.(нали били проблемни нормалните).
            Отзад 100%-тов автоматичен блокаж че е с пъти по-евтин (при мен работи до сега безпроблемно).На предния мост по неволя(понеже не става от евтиния) или АРБ или ОХ.
            Като се качат ресорите отгоре се побират и 35-ци ама аз нЕмам усилени полуоски.
            При качване на ресорите карданите стават къси.Удължил съм ги.
            От тука на там като влезе на трасе сам ще се сещаш едно по едно ама ще е на по малко та не се усеща толко финансово.
            А при наличие на джип + 7-8000пв. се диша свободно и работиш с замах.
            Само че не ти казвам-Купи си Вранглер. Да не ме разбереш погрешно.

            Коментар


            • #51
              До: Концепция за траялна машина.

              Който не е карал 4 литров Вранглер, да иде да покара. Това е бЕсно животно. Мен ме е шубе да го карам.

              Коментар


              • #52
                До: Концепция за траялна машина.

                Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                Който не е карал 4 литров Вранглер, да иде да покара. Това е бЕсно животно. Мен ме е шубе да го карам.
                Тоя става. Има яка база. Обаче цената на придобиване е висока. Страх ме е че с последващия тунинг ще надхвърлиме значително лимита. Въпреки това, е интересно да се каже от колегите които го познават, за какво става въпрос.

                Коментар


                • #53
                  До: Концепция за траялна машина.

                  Самурая и УАЗа ще станат за тези пари.
                  Останалите не. Или с компромиси.
                  Слагаме минимума:
                  1. окачване
                  2. заден блокаж
                  3. преден блокаж
                  4. гуми
                  5. лебедка
                  6. шнорхел - него не го слагам в сметката.
                  Отидеха 10 бона.
                  Цена на придобиване и минимума да тръгне - още 10.
                  С някои компромиси и късмет май ще може да се изтъни до 15.
                  В това отнощение Патрула има предимство че е с блокаж и много яко силово предаване. Обаче е дизел, тежи, и сигурно ще иска ревизия на мотора и охладителната система.
                  За 150-200 коня забравям.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Концепция за траялна машина.

                    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                    Тоя става. Има яка база. Обаче цената на придобиване е висока. Страх ме е че с последващия тунинг ще надхвърлиме значително лимита. Въпреки това, е интересно да се каже от колегите които го познават, за какво става въпрос.
                    Става. Имай в предвид че и застраховки и дакък са му високи. А и акциз, ако ще си го внасяш ти. Иначе, например giorgio е твоя човек. Бил като LEGO.

                    А иначе според мен предния блокаж съвсем не е панацея. Като за начало може да се мине и без него. Това май са едни 2 бинки надолу.

                    Иначе, те и G-класите тежат, ама гледам има доволно голям брой правени такива машинки. И са здрави.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Концепция за траялна машина.

                      Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                      ... Малко ме подразниха тойотаджиите като казаха че частите не били проблем.Скоро се наложи да се търси каре и полуоски за 70-ка.Е нЕма у България.Требе да я доставят и представителите ама цена няма да казвам че пак ще ме хване ток.
                      Сега да не ме изедете-нямам нищо против Тойота.
                      Следващия път се обади на Пламен. Ще се изненадаш приятно.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Концепция за траялна машина.

                        За Маркановите дерете си трябва Вранглера на Маркан ама той едва ли ще и го даде.

                        Подкрепям мненията на Маркан.

                        По неговите терени не са толкова необгодими 200 коня колкото гумите,ходовете,блокажа и една лебетка.Колегата когата кара джипа си го кара внимателно,без изличшен тормоз,без излишно виене на двигатела и си върви лекичко,бавничко и спокойно та даже другите не може да го стигнеме а е с двигател 2.5 и незнам си колко коня ама нема 150 гаранция
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Концепция за траялна машина.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Иначе, сериозен претендент е и Самураят

                          + евтин, ниско тегло, тесен (т.е. по-лесно маневрира в тесни места), намира се и щатен блокаж
                          - слаб двигател, тесен (по-неустойчив на странични наклони). В същност, именно тази марка ми обърка представите за място, на което може да се обърне джип ...

                          По принцип, като гледам снимки от траялни състезания в чужбина, виждам доста Сузуки-та (Самураи, Джимни, Витара), само че качени на мостове от Тойота (или нисански), вероятно с други двигатели и т.н., ама се опасявам, че подобна преработка ще излезе извън бюджета.


                          Виж, УАЗ (да ме прощават колегите) не си го представям в ролята на траялна машина. За надеждността му да не говорим ...

                          Колега я ми обясни един Самурай с какво превъзхожда една Уаз-ка,че нещо явно съм се заблудил много жестоко
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Концепция за траялна машина.

                            Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                            Колега я ми обясни един Самурай с какво превъзхожда една Уаз-ка,че нещо явно съм се заблудил много жестоко
                            Едното е направено в Япония, а на другото пише "Сделано ... "
                            То бива, ама чисто нова машина да не може да мине повече от 500 км без да има нужда от някакви ремонти ...

                            Както и да е. Това е само моето мнение и няма претенции за истина от последна инстанция. Вместо да се докАчаш на УАЗ, защо не вземеш да напишеш твоето мнение по темата - примерно да изредиш плюсовете и минусите на УАЗ-ката при употреба като траялна машина?


                            Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                            ... По неговите терени не са толкова необгодими 200 коня колкото гумите ...
                            Да ти кажа, не мисля, че някой би се отказал от мощен двигател. По-якият мотор си е по-як мотор. И по-големи гуми ще върти без ядове, пък може и лебедка да не ти трябва толкова много ...

                            Я да чуем дали има излишно виене на двигателя.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Концепция за траялна машина.

                              Е те това е.Такива хора като тебе само чакта някой да попита за Уаз-а и се започва с плюенето.


                              Значи Уаз-а си е Уаз.На него си пише Сделано.....Ако пишеше "Made in Germany" например вече нямаше да е Уаз,нямаше да е с таква цена и нямаше да струва толкова малко.


                              Предимствата:опростена и лесна за доработки и ремонти конструкция,ниско тегло,ниска цена както на самия автомобил така и на частите му в стандартния си вид е доста проходим.Има и още доста ама в раздел Уаз ги има подробно обяснени

                              Недостатъци:неможе едно нещо да струва под 20000 хиляди и да е със същото качество като машина от подобен клас,но с цена 50000 и нагоре.Това е все едно да се сравняват кремвирши от 2 и от 7лв. надявам се на не изпадеме в такъв период,че да ядеме тези от 2 . Така,че с недостатъците се спирам до тук.

                              А и още един има-ЗАКЪСВА ама то па кой ли джип го няма този недостатък

                              А относно сравнението ми със Самурая искам да кажа,че в темата се пташе за проходимост тип траял,а не за това дали нещо ще се разпадне след 500км. Това е дискусия за друга тема й подобни неща в най честия случай са предизвикани от нечия немърливост(собственик,завод пройзводите и др.)
                              Така,че смело мога да твърдя и да кажа,че един Самурай е доста далече по проходимост от неква Уаз-ка,камо ли в стандартния си вид
                              А ако седнем да правиме например 2 машини от споменатите марки с еднин и същи бюджет то Уаз-ката след тунинговенето и ще дръпне многооо по напред от Самурая.

                              Нямам нищо против колегите със Самурайте.Всеки си купува това което му е на сърце,има възможност и го кефи.Ако си забелязъл не пиша в теми където се спорят подобни глупости кой е по по най,не се заяждам с хората и не гледам да се изтъквам че карам най ..... едикакъв си джип за разлика от теб

                              А и не се докачам,а се дразня на подобни изказвани


                              Иначе най добрия джип е твоя спор няма особено с голям двигател
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Концепция за траялна машина.

                                Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                                ... и не гледам да се изтъквам че карам най ..... едикакъв си джип за разлика от теб ...
                                ...
                                Хайде се върни по-горе и прочети, ама малко по-внимателно, какво съм написал за Патрула. Че май започна да приказваш наизуст.

                                Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                                ... Иначе най добрия джип е твоя спор няма особено с голям двигател
                                Видеото няма нищо общо с моя джип, а си е една нелоша илюстрация какво означава един мощен мотор. Отговор е на твоето твърдение, че за траялни трасета не бил необходим такъв. Примери могат да се дадат много, просто този ми беше под ръка.


                                А така и не видях да си написал нещо конкретно по темата. След като реагираш толкова остро, можеше да се опиташ да си защитиш тезата и да убедиш другите в нея. Това, че УАЗ-ът бил евтин и лесен за ремонти по какъв начин го прави добър за траяли?
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X