Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтина и здрава боя за горски джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Евтина и здрава боя за горски джип

    Проектът е завършен! Ще кача снимки малко по-късно. Че нямам силен интернет.
    Мисля, че се получи добре. На места има някое друго топченце от валяка, но ако бях го сменял по на често или може би с по добра техника, защото аз не знам как се бовдисва с валяк, това щеше да се избегне. Тук таме има нвкоя черта, от тези дето се получават от края на валяка, но и това можеше да се избегне, ако внимавах маалко повече. Цялата работа ми отне може би около 2 часа - шкурене, за да е по-грапаво, грундиране с грунд на спрей и боядисване с кобра. Ръце колко направих не помня, боядисвах докато свърши боята, защото ми казаха, че след като сложа втвърдителя няма да мога да я запазя. Ще видим във времето колко ще издържи. Дано да е повепе от старата.
    Когато бях в магазина ми показаха 3 варианта с каква структура може да излезе боята, в зависимост от дюзата на пистолета. Естествено не знаеха как ще стане с валяк. Структурата стана може би като на второто или третото листче, тоест с голяма едрина.
    Абе от към вид съм доволен. Дано от към механични и химичби своиства да е също толкова добра.

    Коментар


    • #32
      От: Евтина и здрава боя за горски джип

      Т.е. използва Кобра на Новол?

      Коментар


      • #33
        От: Евтина и здрава боя за горски джип

        Техниката за боядисване е елементарна. Не трябва да е сух, защото започва да отнема вместо да нанася боя и не трябва да е пренапоен, защото почва да стича и прави ръбове. Трябва и да се боядисва с къси ходове за да става равномерно. Не е кой знае каква наука. Важното е, че си доволен от резултата ...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          От: Евтина и здрава боя за горски джип

          Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
          Т.е. използва Кобра на Новол?
          Не, видях. Имаше една кобра а бутилката. Релефна много готина. Хахха.

          Коментар


          • #35
            От: Евтина и здрава боя за горски джип

            Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
            Не, видях. Имаше една кобра а бутилката. Релефна много готина. Хахха.
            Да, сега проверих в интернет, същата е кутията.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_1.jpg
Прегледи:1
Размер:469.7 КБ
ID:5808355Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2.jpg
Прегледи:1
Размер:586.2 КБ
ID:5808356Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_3.jpg
Прегледи:1
Размер:672.7 КБ
ID:5808357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_4.jpg
Прегледи:1
Размер:600.7 КБ
ID:5808358Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_5.jpg
Прегледи:1
Размер:581.2 КБ
ID:5808359

            Прикачвам снимки, както казах. Дайте мнение. Според мен за таван е добре. Мисля си да видя какъв ще е резултата като механична и химична издържливост и да боядисам по същят начин и предния капак и на багажника също.

            Коментар


            • #36
              От: Евтина и здрава боя за горски джип

              Като за валяк си перфектен, клоните ще ти кажат по нататък
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #37
                От: Евтина и здрава боя за горски джип

                Това прилича точно на епоксидна боя по описанието... Основното при тях е много доброто разбъркване на втвърдител и база...
                Ако има добра адхезия - може да се драска визуално, но ще пази тенекията...
                Тяма да се 'остъргва' до метал, а само може да побелява мястото, където е минал клона - по-принцип са доста износоустойчиви...
                А за 'специалните НАТО-вски (или по принцип военни) бои'... Не се лъжете, че са 'специални' като качества... Това си е същата стандартна боя (да, подходяща за съответната повърхност), но с точно специфициран 'специален' цвят/оттенък/матираност, който рядко се използва в бита, и затова поръчките за такава боя са 'специални' (цената - също, заради по-малките серии на производство)...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #38
                  От: Евтина и здрава боя за горски джип

                  Цвета е по рал, в него няма нищо сложно.
                  Сега остава да обясниш защо не се продава на пазара
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Евтина и здрава боя за горски джип

                    Как я оцвети в червено. Понеже кобрата са два вида, черен и безцветен за оцветяване, как се оцветява?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Евтина и здрава боя за горски джип

                      Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
                      Как я оцвети в червено. Понеже кобрата са два вида, черен и безцветен за оцветяване, как се оцветява?
                      Ходих в авто бояджийски магазин и я закупих от там заедно с пигмент. Боята струваше 32 лв, а добавения пигмент 9 лв. Та така - там ми я оцветиха. От Бургас съм - имат 2 магазина.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Евтина и здрава боя за горски джип

                        Ние решихме да защитим шасито на Hilux-a с Raptor. Дюза от 2мм до 6мм за красота (да гледат зайците като влизат под джипа). Пускаме снимки преди и след на стоковите брони (ще направя и снимки на рамата, като имам възможност).

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-04-3e1926ae329cbbe6c4e8e4cd7b0bff0f1c8a9267ca8285629953409b9bc752a1_eb1091e7.jpg
Прегледи:2
Размер:206.6 КБ
ID:5814684Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-04-147650737092494c336b7c6f8d8f23445812a5f299319e87e25a6fcaa6c7ca51_db7dbba6.jpg
Прегледи:2
Размер:161.1 КБ
ID:5814685

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-04-ec18cf23b0570d97cfb62a314e4abef50da25319f9c53ef495bcff4ca60dce1a_30932290.jpg
Прегледи:2
Размер:133.3 КБ
ID:5814686
                        Тел / Viber: +359 889 396 793

                        Коментар


                        • #42
                          Колеги, някой може ли да ми предложи бояджия в София или наоколо за полагане на боя за гора - сив мат.
                          Колата е Чероки Либърти KJ 2004.

                          Коментар


                          • #43
                            Първоначално публикуван от sttekata Преглед на мнение
                            Колеги, някой може ли да ми предложи бояджия в София или наоколо за полагане на боя за гора - сив мат.
                            Колата е Чероки Либърти KJ 2004.
                            Що не питаш дедо?

                            Коментар


                            • #44
                              Ще го питам ама няма ли някой колега
                              с опит от София или в близост до София да каже колко ще излезе за чероки либърти без брони и вежди.
                              Да предложи и майстор

                              Коментар


                              • Пенчо
                                Пенчо коментира
                                Редактиране на коментар
                                Грешно съм се изразил. Дедо има поне двама комшии бояджии.

                            • #45
                              Каза , че работят само на детайл, а не цяла...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X