Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Здравейте,

    Малко да събудя темата.
    Изчетох всичко за покривните палатки във ФорумЪт
    Имам желание да се сдобия с такаwa, но при ограничение на бюджета около 3-3 300. Трябва да ни събира тримата с малкия ( на 4 год. ). Тоест трябва да е поне 1.50 широка или ако е по-тясна, следва да е дългa поне 2.60, за да спи детето на ширина.
    Тук влизат нещата на http://www.car2camp.com/rooftop-tents/ и rodopicamper.com Като вторите са определено по-скъпи. Не знам има ли основание.

    Имам опасения, че возилото ми не може да издържи която и да е от посочените палатки обаче... Рав4 втора генерация. Следователно трябва да са и леки. За Родопи изобщо няма инфо за килограмите, но гледам по снимките, че има натоварени на Териос. Другите са по 50-55 кила.
    Хареса ми и това https://4x4-camping.com/shop/покривн...дверие/ защото е леко, но ще ни е тясно. Няма размер на предверието. Ако е достатъчно голямо, може да се спи и там.
    Мислил съм вариант с ремарке. Ако тръгна в тази посока, няма смисъл да вземам хардшел. Тогава евтиния софтшела на car2camp+ремаркето ще ми излязат на същата цена.
    Отворен съм и за други предложения.

    Моля за коментари по моите размисли и страсти.
    Последно редактирано от I.Guberkov; 31-01-21, 16:19.
    Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

    Коментар


    • #92
      И аз бях в подобна дилема.
      Миналата година гледах хардшел и софтшел варианта на родопите. Не ми хареса как са направени. Точно бяха изкарали Innova-та. Странно разположение вътре, смърдеше потресаващо на хелметекс (но беше доста нова, може да ѝ мине), платът не ми се стори особено дишащ. Беше на един паркинг с предиобедно пролетно слънце и вътре се усещаше.
      Взех си актуалната Maggiolina от форума за 3000лв. Разликата родопи - маджолина - космос. Платът е много, много по-читав.

      Преди това обмислях варианта да ида до Италия и да си я взема от там - има хубави бройки по 1000-1200 евро в https://www.subito.it - местния олелекс.

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Колега, къде намери Маджиолина за 3к лева, на сайта им големите са 3к евра, или ти си взел употребявана?

        Има ли забележки и доволен ли си след вече няколко месеца ползване?

      • MoridinBG
        MoridinBG коментира
        Редактиране на коментар
        Е то си пише - от форума (:
        Доволен съм доста, в момента дори пиша от нея. Вече ѝ направих десетина нощувки.
        На студено, обаче, трябва да се спи с шапка - вътре държи хладно. Пролетта на 8 градуса в родопите се понамръзнахме доста - с хубава завивка сме, но главата изстива и се диша студен въздух.
        Взех ѝ оригиналното зимно покривало, но дори с него, преди 2 седмици в Охрид на 7 градуса навън, вътре държеше около 13.

      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Мерси за инфото.

        Кой модел точно е твоя, защото на сайта им има няколко модела с различни размери, аз търся нещо с черупка, което да позволява да се работи вътре с лаптопа, холандските палатки са 130 или 140см високи колко е светлата височина на твоята вътре?

        Хубава вечер!

    • #93
      Някой има ли впечатления от това :
      https://easyauto.bg/product/roof-ten...se-tent-medium

      Изглежда прилично, но май си е от обикновен найлон.
      Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • #94
        Нещо няма активност по темата. Май всички във форума са с Аутохоум и нямат мнение за евтините алтернативи.
        Последно ми харесах фронт рънъра, но след като си писах с дилъра им за Европа се оказа, че не може да се сложи на нормални алуминиеви греди, каквито имам. Трябва да е на техен си рак. Който пък струва почти колкото палатката. Или те така твърдят, за да ми го продадат
        Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • #95
          Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
          Някой има ли впечатления от това :
          https://easyauto.bg/product/roof-ten...se-tent-medium

          Изглежда прилично, но май си е от обикновен найлон.
          Попаднах случайно на някакво клипче топ 10 покривни палатки от 2019г. въпросния модел беше на 5то място и на цена 1099 долара или 1780лв. Тази цена ми се струва приемлива но българските търгаши, като тия от сайта, както обикновенно надуват яко цените, и аз няма да им пълня гушите.
          Попаднах и на два-три пътеписа за почивки със покривни палатки за около 1500-1600лв. със анекс или стая около стълбата, ползвани във всякакви условия и прочетох доста добри отзиви от собствениците им.
          Най вероятно, ще взема и аз такава и ще пиша.

          Коментар


          • #96
            Моят комшия ,вчера си монтира такава палатка http://www.james-baroud.de/hartschalenzelte и при прогноза за температури от около -10 градуса тази вечер , се гласи да прави пробно спане . Има монтирана китайска въздушна печка и с въздуховоди ще се топли . Мисля да го посетя по някое време вечерта и да видя какво се случва .
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • icerunner
              icerunner коментира
              Редактиране на коментар
              Как мина експеримента с въздушната печка? На -10 може и само с хубав чувал да се спи комфортно, това е ясно, но мен ме вълнува точно ефективността на отопление на покривна палатка с въздуховод. Може и някоя снимка на решението, ако има

            • alexalex69
              alexalex69 коментира
              Редактиране на коментар
              Домързяме и не излязох , като се срещнем ще питам .

          • #97
            Здравейте. В крайна сметка се спрях на Якимата. Поръчах я с анекс. Чакам в до десетина дена и после ще пиша впечатления.
            Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • #98
              Да се похваля. За съжаление за момента само в сгънато състояние. Времето е отврат


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3083.JPG
Прегледи:440
Размер:769.0 КБ
ID:6721435Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3084.JPG
Прегледи:414
Размер:688.6 КБ
ID:6721436
              Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

              Коментар


              • #99
                Разгъвай смело,времето като го гледам става,то на слънчево с какво да е може,разгъвай да видим
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • Около нулата, вятър 30 и няколко км/ч и снежец. Май не ми се спи в палатка
                  Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • Честито !
                    Давай ревюто
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • Айде и аз съм в играта, вече и с тест на терен.

                      Click image for larger version  Name:	IMG_9675.jpeg Views:	0 Size:	1.15 MB ID:	6745089

                      Велико. До сега е било - пропилян живот. В София заредихме чаршафи, завивки, възглавници и т.н. Стълбата също седи вътре. С манивелата за около 45 секунди палатката е вдигната - качваш се и лягаш. Лесно може да се направи накрайник за винтоверт. Общо взето и посред нощ да се стигне до крайната точка, за няколко минути мога да съм в леглото.
                      Прибирането е една идея по-пипкаво - докато се затваря черупката платът се изтумбва и трябва да се натика преди да се свали до долу, за да не се защипе. На най-новите модели отвътре има едни ластици, които го издърпват и там прибирането е като разпъването. Ще гледам да ги ретрофитна и при мен.
                      На 8 градуса в Родопите е проветриво - с пижама под завивката е топло, но главите измръзват и се диша студен въздух. Имам зимното покривало, което се заципва към палатката но не ми хрумна даже да го взимам на 30ти Май. За след лятото планирам да си направя кутия с дизелова печка.

                      Почти не ми пипна разхода, изключително приятно съм изненадан. Имам една тестова отсечка - Петрола на отбивката от Цариградско към Младост до Петрол на входа на Пловдив на Голямоконарско шосе - преди месец го взех празен с темпомат на 120км/ч с 11.32л/100 пълно-пълно, сега с палатка, жена и багаж - 12.43л/100

                      Коментар


                      • BENZBOSS
                        BENZBOSS коментира
                        Редактиране на коментар
                        Идеален си,палатка,джипка,12 разход.......завиждам

                      • Пламен Атанасов
                        Пламен Атанасов коментира
                        Редактиране на коментар
                        Купуваш си ластик , обикаляш я отвън в средата и си готов с автоматичното бързо прибиране .

                    • Здравейте,
                      търся мнение за покривни палатки Kikimoracamping.
                      Насочил дъм се към тях, защото ми допада как твърдата се разгъва настрани и става широка. А и като цена са добри мисля.
                      Мерси

                      Коментар


                      • Те палатки не правят - брандирани китайчоци са. По сайтовете има доста подобни, с повечко търсене може би ще се намерят и точно тия. За мен основния проблем и това, което ме отказа от китайските е платът и кройката. Смърди, запарва, не диша хубаво.

                        Аз вече и лятно потествах

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0996.jpg
Прегледи:248
Размер:1.15 МБ
ID:6771083
                        Хидравличното окачване е голяма благодат, щото ако не смъкна крузера най-долу не ми стига стълбата 🤣

                        Сега трябва да си направя едно табло за 12V инсталацията, че в момента е лудница от щипки и кабели, които разкачам и закачам как ли не. Също една хубава сгъваема тента успоредно на палатката или най-добре 270 градуса awning, за да не връзвам по 10 минути платнище.
                        Багажникът го играх с 2 куфара за дрехите и 3 кутии от Jumbo за провизии, кухня и инвентар, но е страшен тетрис и е крайно време за чекмеджетата...

                        Коментар


                        • Пробва ли с винтоверта?
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • MoridinBG
                            MoridinBG коментира
                            Редактиране на коментар
                            Тръгвайки от София, вдигнах палатката, за да вкарам вътре матрака, завивките и възглавниците, оставих манивелата да стърчи от палатката и отпраших към Гюешево. И от две седмици вдигам и свалям палатката с две отвертки на кръст 🤯 А някъде из софия се търкаля абсолютно безполезна за всеки друг манивела, която обаче струва твърде много пари и е с 2 месеца изчакване за доставка...

                            Като се прибера ще изработя един накрайник за винтоверт/гайковерт. За по-лесно не е квадрат или шестостен, ами кръгъл прът с процеп, на който се нахлузва манивелата. Аз сега нахлузвам отвертката в жлеба...

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X