Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

    Абе я кажете , че на мен ми се въртят едни первезни мисли
    Тея покривни палатки, могат ли да се смъкват на земята и да се ползват там ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #77
      От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      Абе я кажете , че на мен ми се въртят едни первезни мисли
      Тея покривни палатки, могат ли да се смъкват на земята и да се ползват там ?
      Autohome предлагат 'стойки' за земя, вероятно и другите производители имат нещо подобно. Но освен, че си перверзен вероятно си и с як кръст. Да я разнасяш тази/такава палатка из поляната е като да си направиш Warn 8274 portable лебедка.
      Последно редактирано от Yaro; 27-03-19, 13:27.

      Коментар


      • #78
        От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Абе я кажете , че на мен ми се въртят едни первезни мисли
        Тея покривни палатки, могат ли да се смъкват на земята и да се ползват там ?
        Може, както каза Яро има и разни аксесоари точно за тази цел, но освен при някакви доста специфични условия би било безумна хамалогия. Много по добре, както и другите отбелязаха, още една палатка в багажника за специални случаи.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #79
          RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Autohome предлагат 'стойки' за земя, вероятно и другите производители имат нещо подобно. Но освен, че си перверзен вероятно си и с як кръст. Да я разнасяш тази/такава палатка из поляната е като да си направиш Warn 8274 portable лебедка.
          Точно за някаква стойка си мислех и аз
          Ама те не тежат ли между 50 и 70 кила ?
          И кво разнасяме?
          Моята еротична фантазия е нешо от сорта на :
          - спирам колата
          - разпъва се няква стойка отстрани на колата
          - палатката се разкача от колата и се закача на стойката
          - премества се колата
          - палатката се смъква ниско на стойката


          Воала ... свърших
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #80
            От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

            Чудесно, за това ти трябват двама ячки. Разкачането и закачането не е като отварянето и затварянето на една черупка. Отделно, аз не виждам никакъв смисъл в това упражнение, но това е разбира се е просто моето мнение. Например, по-добре си пригоди ремарке с такава палатка и си го разкачай него (ако идеята е непременно палатката да стои по-близко до земята).

            Коментар


            • #81
              От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

              Да едната причина е да стои по-близо до земята , а другата да го играе базов лагер.
              Често половината остават да мързелуват, докато другата половина разузнава района
              Ремаркето ми беше другата идея.
              Обаче композицията е по сложна за маневри.
              А реша ли се на ремарке , мисля , че
              Ще скоча на каравана
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #82
                От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                Аз мисля, че или бъркаш концепцията или се опитваш да уцелиш прекалено много зайци с един куршум.
                Както написаха момчетата по-нагоре в темата, предимство №1 на покривната палатка е ако спиш на различни места всяка вечер.В този ред, ако ще си за повече от един ден на едно място, всяка хубава наземна палатка е по-удачна в много отношения, най-вече финансово (спрямо хубава покривна палатка). Ако ще сте за един ден на локация, нищо не пречи половината да мързелуват под тента, докато ти си обикаляш с мпс-то, например както показа Jimi по-горе.

                Навремето, едно от нещата, които силно ме насочиха в посока покривна палатка бе едно пътуване из планините, където в продължение на 6-7-8 дена се разпъваха наземни палатки, всеки ден на различно място и в различни условия (от сняг до море с джанпанки). Тогава твърдо се убедих за себе си, че хамалогията с set-ване на лагера ежедневно не е за мен - не толкова самото разпъване и прибиране на самата палатка, колкото всичко около нея (шалтета, чували и т.н.), и особено ако гониш някаква точка за деня. Съвсем отделно е времето да извадиш и върнеш всичко това в багажника на колата, така, че да не изглежда като женски гардореб пред вечерно излизане. Разказвам това, за да ти кажа, че в подобна ситуация ще се окажеш и ти с разкачане и закачане на покривната палатка само за 3-4 дни, убеден съм. Но както съм се убедил многократно, често човек докато не изпита сам, не чува останалите.
                Последно редактирано от Yaro; 27-03-19, 18:13.

                Коментар


                • #83
                  От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                  Аз също съм ръчкал по този въпрос с възможността да използваш RTT за къмпинг и дса ти е свободен джипа. Има си доста предимства спането горе. И други са го мислили, защото се предлагат и такива рещения:





                  Но още не съм харесал нещо конкретно.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #84
                    От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                    Относно анекса - моята жена и аз го намираме за изключително полезен дори и за една нощувка, заради нейния пикочен мехур с размер на грахово зърно. Преди ме будеше 6 пъти през нощта да я пазя докато извършва биологични нужди, сега може да се скрие в анекса а аз да си спя като пич. Единствения минус който виждам за RTT е тва че не можеш да идеш до блозкия град за бира, без да събереш катуна, но мисля да реша проблема с едно ремарке.
                    Поздрави

                    Коментар


                    • #85
                      От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                      Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                      но мисля да реша проблема с едно ремарке.
                      Стига ремаркето да не се притесняваш къде ще го оставиш и освен това да си знаеш от къде ще минаваш.

                      Едно такова нещо: https://turtlebacktrailers.com/ се подготвя за производство в България - има място за палатка на покрива, възможност за инсталация на пълна енергийна автономност (даже с някои от нашите зарядни), бутилки за газ. Като екстри, може да се сложи проточен бойлер, портативна кухничка и други такива удобства - абе, разкош!

                      Аз както мразя да дърпам, даже се замислих... добре, че Hilux-a е 3.2т, та даже и нещо леко не мога да закача без да взема Е категория.
                      Тел / Viber: +359 889 396 793

                      Коментар


                      • #86
                        От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                        Бях на изложението, разгледах Родопите, както и едни други, които не бях срещал до сега - Car2Camp - нямат сайт.
                        Не останах особено впечатлен.

                        Новата на Rodopi - Innova е направо гумирана от вътрешната страна на горния слой. Горният слой само частично покрива долния. Вътре миришеше доста силно като Хелметекс. И горният и долният са доста "пластмасови" на пипане. Не знам изложената прототипна ли беше или какво, но на половината шевове висяха конци. На другите им палатки нямаше такъв проблем с шевовете.
                        Extreme-ът беше малко по приличен, без гумиране, но си е еднослойна. Пак доста пластмасова.

                        Car2Camp - никакви данни за палатките, освен цена и размер, нямат сайт. Също от пластмаса, но тяхната черупчеста ми хареса повече от еквивалентната Innova. Подозирам, че са брандирани китайски палатки.

                        Сигурно ще взема една за няколко дни за проба, но за сега май повече клоня към Autohome, надявам се да видя и такава на живо скоро.
                        Последно редактирано от MoridinBG; 14-04-19, 17:38.

                        Коментар


                        • #87
                          От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                          Моите впечатления отпреди и от вчера се потвърдиха.
                          Родопи, интересни дизайни, особено на т.нар. софтшели, но платовете са далеч от това, което трябва да бъдат, мое мнение. Иначе момчетата от фирмата са доста приветливи и предразполагат към разговори.

                          Car2Camp, които разгледах вчера (разгледах само софтшел варианта). Имах подобна китайска палатка, която купих от човек от този форум преди време, беше внесъл определена бройка и брандирал като 'австрлийски' палатки, всъщност си бяха китайски, за същата цена (тогава). Изпълнението на софтшела на Car2Camp е бих казал доста прилично за тези пари. Плата е много по-добър от този при софтшелите на Родопи, според мен.

                          Autohome са друга бира, с техните плюсове, минуси и цени.

                          Коментар


                          • #88
                            Да вдигнем малко темата, някой докосвал ли се е до такова нещо? https://www.fjordsen.com/en-eu/

                            Коментар


                            • #89
                              Не

                              и се чудя какво му е предимството пред една обикновена покривна като Фронт Рьньр примерно?

                              Тежи 60 кила / не е лека / надува се за 3 минути / онова се разпьва за минутка / е 3 педи по-широка е ма и 15 кила по-тежка.
                              Остава да е евтина - какви пари е това,че Рънъра е 1000 долара?
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #90
                                Страшна глупост изглежда. Първото, което виждам е аеродинамика -100.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X