Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛЕД фарове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ЛЕД фарове

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    То вярно, че алтернатора ми е доста презапасен (220А), ама съм съгласен с Ясен - около 5-8 секунди след старт при 4 градуса (т.е. включва отопление на седалка, волан, и навярно 1кВт ел-нагревател) напрежението е 14V (по време на старта май ми показва 10V)...
    При празен ход 700об/мин... Да, ако не включа на скорост след около 10 сек повишава оборотите до около 1к rpm за да загрява по-бързо... Загрее ли до 40С - оборотите са спадат долу...
    Включа ли на скорост (или на N) - пак са паднали на 700rpm... Не съм гледал през това време на колко процента работят свещите...
    Джип от край време е с интелигентно организиран заряд на акумулатора и определено върши работа. А подгревните свещи на комън рейла на различните модели включват при отрицателни външни температури и работят секунди докато върти стартера и още няколко ако е необходимо след това. Т.Е. не са фактор. Но подгряванията и вентилатор са по- голям и по ток и по време консуматор.
    Не мисля, че точно фарове и габарити ще са камъчето, което обръща каруцата, може би при малолитражка с 30-тина Ач батерия може да е фактор, но при по-големите автомобили основния фактор са подгрени, вентилатори и сумарно електроника - озвучаване, навигация и управление на автомобила.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #92
      От: ЛЕД фарове

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      ...А подгревните свещи на комън рейла на различните модели включват при отрицателни външни температури и работят секунди докато върти стартера и още няколко ако е необходимо след това. Т.Е. не са фактор.
      За конкретни автомобили ли говориш или въобще. Щото ако въобще, това категорично не е вярно. Всичко, дето ми е попадало работи докато двигателя стигне определена температура, при някои автомобили чак до 75 градуса. Това именно за да покриват нормите, заради които изначално са създадени.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: ЛЕД фарове

        Отделно модерните дизели имат свещи и в антифриза щото иначе парно кОр.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #94
          От: ЛЕД фарове

          Рено Лагуна 1.9 ДЦИ и Тойота Корола 2.0Д На единия автомобил подгрева включваше под 0С, а на другия под +5С, Лагуната има 3 или 4 свещи в маркуча на парното, а тойотата няма и затова двг. загрява за 20 мин, но държи 800 об-мин при изключено отопление и 1100 на празен ход при вкл.
          И Волво ХЦ 90 Д5 с двг. 185 и 200 к.с. и Волксваген Туарег, но те имат дизелова печка, която стартира само когато двг е запален и нивото на горивото в резервоара е над минимума.

          На всички генератора е дори преоразмерен и дори съм виждал Лагуна да зарежда и акумулатор на каравана без да има проблем. При доста разреден акумулатор на караваната през куплунга тока беше около 15А при включи абсолютно всички подгреви /има и на предното стъкло/, фарове /фабрично е с ксенон/, напрежението в/у клемите на нейния акумулатор около минута след запалването беше 14 в., а на акумулатора в караваната 12,7 в.
          Проблема беше, че търсехме падове в кабели и куплунг, защото човека като е на риба и изтощи акумулатора на караваната 2 часа работа на лагуната не му стигаха да зареди за едно денонощие караваната.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #95
            От: ЛЕД фарове

            Лампата за свещите ли светва при тия температури, или си мерил дали ходи ток до свещите? Щото са различни неща.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              От: ЛЕД фарове

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Отделно модерните дизели имат свещи и в антифриза щото иначе парно кОр.
              Охладителят на ЕГР-а върши тази работа и не натоварва никак инсталацията. За мен лично е по-практичният вариант.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #97
                От: ЛЕД фарове

                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                Охладителят на ЕГР-а върши тази работа и не натоварва никак инсталацията. За мен лично е по-практичният вариант.
                ... само дето я върши после, когато двигателят така или иначе е загрял.

                Коментар


                • #98
                  От: ЛЕД фарове

                  Ако охладителя беше достатъчен за да свърши тая работа, нямаше да се измислят отоплителни вискомуфи и прочие благинки, само и само да загрее по-бързо.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: ЛЕД фарове

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ... само дето я върши после, когато двигателят така или иначе е загрял.
                    Хич не си прав колега, още с паленето ЕГР-а бачка и не го интересува загряла ли е колата или не. Когато колата е на обороти той е на 100% отворен и бълва газове в смукателят - така да се каже докато си чистим стъклата от лед. Никой от коментиращите не знае каква реално топлоотдава този възел, но всички до един твърдите ,че не е достатъчен. Ако може малко цифри ще съм благодарен и дори показно ще премахна моя и ще направя тема в съответният раздел.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: ЛЕД фарове

                      Колко точно отдава ЕГР не знам ама знам колко газове минават през него. Знам и колко топлоотдава топлообменник на целия ауспух (някои машини имат и такъв). И е хубаво ама докато сгрее големия чугун пак си е бахЪр.

                      Не казвам че няма принос ама на финала някои коли имат и това:
                      https://www.megaparts.bg/product/1220344654

                      Коментар


                      • От: ЛЕД фарове

                        Ако има кой да ми го натамъни в джипа го слагам на момента туй нещо.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: ЛЕД фарове

                          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                          Ако има кой да ми го натамъни в джипа го слагам на момента туй нещо.
                          Аз даже бих сложил две че съм на 24в ама ми е слаба организацията.

                          Коментар


                          • От: ЛЕД фарове

                            Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                            Хич не си прав колега, още с паленето ЕГР-а бачка и не го интересува загряла ли е колата или не.
                            Не бъди твърде сигурен. Знам поне за един автомобил, при който EGR-а не работи на студено именно с цел по-бързо загряване.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: ЛЕД фарове

                              Само за инфо днес ходих да си взимам троянците и питах за читав дето може всичко. Предложиха СИНЯ оптима на цена 450+лв.
                              75 ампера.Остава да видя от къде да извадя парата и жипа да стане модерен.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: ЛЕД фарове

                                Има и по-оптимални варианти от Оптима.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X