Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    Спирачните апарати са сметнати за оригиналният размер гуми. С по-големи гуми се променя спирачното усилие към по-лошо.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
      Ами стабилност, променени габарити? Нещата са комплексни. Най-малкото не знаеш с каква скорост се движиш, което е достатъчно нарушение за да ти спрат от движение колата. Естествено, че не се откачат ей така гуми.
      Знам перфектно с каква скорост се движа след 2 сравнения с GPS. Джипката ми в момента с 2 номера по-големи гуми е показва баш с около 3% под реалното. Да не говорим че и това подлежи на корекция, на по-новите софтуерна, на по-старите хардуерна. При това е елементарна и евтина, в сравнение дори с най-лекото, което можем да наречем тунинг.

      Пак - нека съставят списък с изискванията, ясен и точен, и начин за легализиране, с изпълним за нашите условия ценоразпис. Щото на измервания на който си искат параметър за 10 минути мога да им докажа че тунингованото ми в сегашния си вид возило, като изключим комфорта, превъзхожда заводско такова по абсолютно всеки друг параметър, включително пътно поведение. През месец-два го показвам на тоя-оня, като дойде да му прегледам новозакупеното старо терано.

      ПП: Относно спирачките - това нещо и сега се провeрява на всеки пункт за ГТП и си има конкретни изисквания за него. И и то подлежи на тунинг, отново, стига да има конкретни изисквания. Защото сега дори и да си сложиш по-добри спирачки от заводските спрямо тунинга който си направил, все тая.
      Последно редактирано от sparkybg; 21-03-16, 14:25.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Не са тръгнали на хайка, защото не са си доизяснили въпроса какви точно са им техническите изисквания. Защото в момента на пазара има бол дневни светлини с всичките им салтанати (надписи отпред и прочие).
        Техническите изисквания са добре известни.
        На официално запитване от страна на LUXIMA към ТехноТест беше отговорено следното:
        „Светлините за движение през деня трябва да съответстват на изискванията на Правило 87, рев.2 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации (ИКЕ на ООН), като на тях трябва да има съответната маркировка, предвидена в правилото.

        Монтирането им на автомобила трябва да съответства на изискванията на Правило 48, рев.5 на ИКЕ-ООН.”
        В Правило 87 е записано, че интензитетът на светлината трябва да бъде в границите между 400 кандела и 800 кандела. За сравнение – лампа с нажежаема жичка 100W има интензитет 100 кандела.

        В правило 87 се определя също така маркировката, която потвърждава, че продуктът е сертифициран като „фар за движение през деня” или дневни светлини. На стъклото на светлините трябва да има буквата „Е”, оградена с кръг. След буквата „Е” следва кодът държавата от Европейския съюз, която е сертифицирала продукта. Обикновено там пише „Е4” , което означава, че продуктът е сертифициран в Холандия. Обозначението за дневни светлини е „00RL”. В близост до знака „Е” трябва да е изписан и номерът на сертификата.

        В Правило № 48 е записано как трябва да бъдат монтирани дневните светлини. Външният край на светлините не трябва да бъде на повече от 400 мм. от най-крайния външен ръб на превозното средство. Разстоянието между вътрешните краища на двете дневни светлини не трябва да бъде под 600 мм. или 400 мм., когато общата ширина на превозното средство е под 1 300 мм. Височината от земята трябва да бъде между 250 мм. и 1 500 мм.
        Във VW форума има хубава тема по въпроса, включваща съдебно решение на глобен за подобно нещо.

        Коментар


        • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Знам перфектно с каква скорост се движа след 2 сравнения с GPS. Джипката ми в момента с 2 номера по-големи гуми е показва баш с около 3% под реалното. Да не говорим че и това подлежи на корекция, на по-новите софтуерна, на по-старите хардуерна.

          Пак - нека съставят списък с изискванията, ясен и точен, и начин за легализиране, с изпълним за нашите условия ценоразпис. Щото на измервания на който си искат параметър за 10 минути мога да им докажа че тунингованото ми в сегашния си вид возило, като изключим комфорта, превъзхожда заводско такова по абсолютно всеки друг параметър, включително пътно поведение.
          Начина за легализация е ясен. Поставените части трябва да са със сертификат и монтирани в лицензиран сервиз, иначе технотест.

          Коментар


          • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
            иначе технотест.
            Аз нямам против да мина технотест, стига предварително да ми кажат цена (дето да не е колкото за още една дипка на старо) и технически изисквания, спрямо това, което имам намерение да правя.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

              E, дори и с Технотест би трябвало частите да са със сертификат...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                Тия схеми дето ги мислите не се връзват икономически. Ама никак.

                Коментар


                • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Аз нямам против да мина технотест, стига предварително да ми кажат цена (дето да не е колкото за още една дипка на старо) и технически изисквания, спрямо това, което имам намерение да правя.
                  Технически изисквания ще ти кажат. За цена, никой не е казал, че тунинга е евтино хоби.

                  Коментар


                  • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                    Технически изисквания ще ти кажат. За цена, никой не е казал, че тунинга е евтино хоби.
                    В момента не можеш да регистрираш „самоделка“ - т.е. няма изисквания какво е кола и какво трябва да има тя. Така че ...
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                      Регистрирането на самоделка е съвсем друго нещо.

                      Коментар


                      • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                        Регистрирането на самоделка е съвсем друго нещо.
                        Ами не е. Щом няма яснота какво е мпс, и какво трябва да има едно нещо за да е мпс, нищо няма като нормативна база освен ташацинарояци.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          Заводските размери са мислени от екип енженери, съобразявайки се с много неща.
                          Естествено ние знаем повече, щот сме нация техническа, а ония нищо не разбират.
                          Освен, че знаем повече, ами и сме по-католици от папата и по-европейци от европейците. Зададох елементарен въпрос без отговора на който може да си разтягаме локуми цяла година. Мога да дам пример с Исузу Трупър, на който стандартно трябва да са 215/80/16, но влизат 265/75/16 (разлика в диаметъра на гумите 54мм и разлика в скоростта при 100км/ч е 7км/ч). Това е един от най-добрите примери, защото стандартните гуми на този джип са смешно малки. Ако знаеш някой по-фрапиращ пример давай го тук да видим колко по-тежки са тея гуми и как ще изхвърчат от автомобила и колко ще е фрапираща разликата в показанията на километража.

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          Спирачните апарати са сметнати за оригиналният размер гуми. С по-големи гуми се променя спирачното усилие към по-лошо.
                          То и като го натовариш спира по-зле, ама ти го товариш, нали? Аз си купувам накладки - с едните тресе, с другите свири като виенска цигулка, на третите не мога да им изтрия праха от джантите. Мда - с тях не спира зле, ама изобщо. И тук стигаме до всички радетели на лицензираните части - като си купувате части по магазините правени в китайски и турски гаражи, а на опаковката пише класическото Made in Italy, да не би да искате сертификат?
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Ами не е. Щом няма яснота какво е мпс, и какво трябва да има едно нещо за да е мпс, нищо няма като нормативна база освен ташацинарояци.
                            Е, ама първо трябва да минеш през хомологация, а за там ти трябват едни бройки.

                            Коментар


                            • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Освен, че знаем повече, ами и сме по-католици от папата и по-европейци от европейците. Зададох елементарен въпрос без отговора на който може да си разтягаме локуми цяла година. Мога да дам пример с Исузу Трупър, на който стандартно трябва да са 215/80/16, но влизат 265/75/16 (разлика в диаметъра на гумите 54мм и разлика в скоростта при 100км/ч е 7км/ч). Това е един от най-добрите примери, защото стандартните гуми на този джип са смешно малки. Ако знаеш някой по-фрапиращ пример давай го тук да видим колко по-тежки са тея гуми и как ще изхвърчат от автомобила и колко ще е фрапираща разликата в показанията на километража.


                              Виждам, че добре смяташ. Да погледнеш как стоят нещата за Самурай/Джимини качени на 33"

                              Коментар


                              • От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                                Виждам, че добре смяташ. Да погледнеш как стоят нещата за Самурай/Джимини качени на 33"
                                Искаш да кажеш, че можеш да сложиш 33" на Самурай без да го променяш???
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X