Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

    Да започнем от това че всичко това няма как да стане. Липсва административен капацитет за контрол. Те и сегашните проблеми не решават, какво остава да вкарат нови. Схема за подкупи може и да се направи, разбира се. Тя ще изкара кратко.

    Няма нужда от някакви нови законови норми. Всичките тези простотийки по колите и сега са забранени. Просто няма как да бъдат контролирани на улицата, а при ГТП има конфликт на интереси - 35 лева ще получи този който ти даде заверка, другите - не. Даже и да определят някакви високи глоби, някой трябва да ги наложи. А каквито числа са приготвили за глобите, не знам откъде ще намерят кой да пише толкова грамотно актовете. Еле па за държавна заплата такива хора не се намират изобщо.

    Така че всичко това няма да се случи. Колкото и да ми се иска някой да махне от улиците пробитите гърнета, очеизвадните електрожени във фаровете и стърчащите извън габарита на колата гуми, джекове и шнорхели. Не и у нас.

    Коментар


    • #62
      От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

      Още повече че съществуват все още пукнтове които можеш да минеш без да ходиш с мпс-то.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #63
        От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
        Интересно как всички с джипки скокнахте срещу бързите коли? Защо колеги вярвате че нещата са различни? Защо вие сте безопасни, а те опасни?
        Трябва единство и само това ще ни спаси! Аз лично съм за това всеки да може да прави каквото си иска, да минава технотест или какво там трябва(но да отговаря на изисквания по закон) не чичак по роднинска линия назначен на длъжност да ми обяснява "според него" какво било....Съответно да се плаща пътен данък според мощност, джипките да си имат формирано правило колко лифт, колко пътен данък и така. Старата приказка е "пламне ли къщата на комшията отивай да гасиш да не пламне и твоята!"
        И да нещата с дигнат джип са едни и същи с бегачките.
        Преди 7-8 години мой братовчед беше изгонен от технотест с Ауди 90 купе 2.2т около 300к.с. със сменено окачване и спирачки(Д2) в Швейцария с приложен документ за всичкия оптичен тунинг + всички модификации на колата. Буквално го питаха "кой си бе, че ще ми казваш тия боклуци колко са хубави"....Та докато се вярва че само нашия си тунинг мерак е добър няма да станат нещата. Подкрепа, разбиране, малко толерантност са правилния начин
        Зaщото когaто зaтъвaте ,потъвaте или бедствaте вие ,често идвaт първи OFFROADърите от BG.Нищо особено ,мa все пaк ,тунингa и лифтa не сa толковa зa гъзaрия при джиповете,a зa вършене нa тежкa понякогa рaботa и зaдaчи ,aко се нaложи ,често по всяко време нa денонощието,незaвисимо кво пaдa от небето.Е ,моятa джипкa ,не е високa и удървенa ,но в кaл и водa ме е изкaрвaлa винaги .Е ,бръмчи мaлко повече.щото съм с едно гърне в средaтa ,мa не зa гъзaрия ,моторa по лесно "дишa ",през воднaтa прегрaдa.Тa с две прикaзки,джиповия тунинг е стрaховит понякогa и зa някои,но полезен,зa рaзликa от гъзaрския зa.леки коли и собственици изживявaщи пътнaтa си шизофрения след кaто сa минaли няколко нивa нa NFS и сa готови дa убивaт нa пътя зaрaди крaстaтa си и глaдките мозъци.Aз предпочитaмУAЗ 4х4 и Spintires нa компa ,не че не съм извъртял NFS тaтa ,но всичко приключвa.във виртуaлния свят.Тa имa рaзликa в двaтa тунингa,кaто в aвтонунингa,не визирaм професионaлистите ,подготвящи коли зa пистовите състезaния,другото убивa.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #64
          От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

          Всяко стадо си има мърша, е в някой тя е в по-голям процент ноо..

          Закона мисля че ще се прилага и е насочен най-вече към хилядите недоразумения - преправяни камьончета , бусчета и т.н. рязани удължавани рами. Знаешли колко бусове станаха млекарки и се върнаха в ЕU с надлежна регистрация като такива , направени в някой гараж от незнайно какви материали, а колко "пътни помощи" ?

          Напоследък куцо и сакато взе да прави оффроуд джипки , като гледам и се плаша от някои иновации и изпълнения. На много места виждам "оффроуд джипки" без номера без калник без врата без светлини , АТВ без номера каращи из улиците на града.
          Те и за предния номер на капака много хора изгоряха обаче моя още си е там и много пъти ме е спирала полиция в различни региони на страната и джипове съм продавал така и КАТ са минавали запререгистрация и проблем няма, така че всяка крушка си има опашка. Когато всичко е наптравено както трябва немисля че ще имате проблем с "органите" , ако си го търсите или сте решили че сте много големи Ваш проблем!
          088455338две
          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
          Джамбазов 2010г..

          Коментар


          • #65
            От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

            Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
            Всяко стадо си има мърша, е в някой тя е в по-голям процент ноо..
            ... Когато всичко е наптравено както трябва немисля че ще имате проблем с "органите" , ако си го търсите или сте решили че сте много големи Ваш проблем!
            Кой и как ще отсява мършата от стадото? Защото са едни хилядарки за Технотест, дето май го има на 1-2 места в България. Изобщо не виждам приложим вариант в тоя си вид и цени.

            Коментар


            • #66
              От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Зaщото когaто зaтъвaте ,потъвaте или бедствaте вие ,често идвaт първи OFFROADърите от BG.Нищо особено ,мa все пaк ,тунингa и лифтa не сa толковa зa гъзaрия при джиповете,a зa вършене нa тежкa понякогa рaботa и зaдaчи ,aко се нaложи ,често по всяко време нa денонощието,незaвисимо кво пaдa от небето.Е ,моятa джипкa ,не е високa и удървенa ,но в кaл и водa ме е изкaрвaлa винaги .Е ,бръмчи мaлко повече.щото съм с едно гърне в средaтa ,мa не зa гъзaрия ,моторa по лесно "дишa ",през воднaтa прегрaдa.Тa с две прикaзки,джиповия тунинг е стрaховит понякогa и зa някои,но полезен,зa рaзликa от гъзaрския зa.леки коли и собственици изживявaщи пътнaтa си шизофрения след кaто сa минaли няколко нивa нa NFS и сa готови дa убивaт нa пътя зaрaди крaстaтa си и глaдките мозъци.Aз предпочитaмУAЗ 4х4 и Spintires нa компa ,не че не съм извъртял NFS тaтa ,но всичко приключвa.във виртуaлния свят.Тa имa рaзликa в двaтa тунингa,кaто в aвтонунингa,не визирaм професионaлистите ,подготвящи коли зa пистовите състезaния,другото убивa.
              Първо за тая работа си има специализирани машини, които трабва да отговарят на едни изисквания.
              Второ, никой не го интересува защо си направил дадено нещо по колата. Важното е да си безопасен за околните. За това, за най-малкото спойлерче отиваш на технотест, ако нямаш сертификат.
              Трето, контрола се извършва от полицията, ходят на специални обучения и са на ясно кое е заводско в една кола и какво не. При проверка, по-добре е да имаш документ за всяка една джиджавка, иначе лошо.

              Това е белите страни де. Тука много искаме да сме като тях, обаче стигне ли се до спазване на правила се почва "всичко оправихме, та до това опряхме" Истината, е че ни харесва в калта и нямаме намерение да излизаме от там.

              Коментар


              • #67
                От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                Първо за тая работа си има специализирани машини, които трабва да отговарят на едни изисквания.
                Второ, никой не го интересува защо си направил дадено нещо по колата. Важното е да си безопасен за околните. За това, за най-малкото спойлерче отиваш на технотест, ако нямаш сертификат.
                Трето, контрола се извършва от полицията, ходят на специални обучения и са на ясно кое е заводско в една кола и какво не. При проверка, по-добре е да имаш документ за всяка една джиджавка, иначе лошо.
                ...
                Явно не си виждал каква парлама е при сертификатите. Да речем че си купя "сертифициран" кит, но поставен некадърно. Как вездесъщият "технотест" ще разбере колко съм натегнал болтовете? С какво повече са Калмини, че да ми искат 2000 лева за няколко пружини и чарка, и още колко хиляди за Технотест?
                Колко аджеба е минималната, и средната заплата в България? С какво се оправдават баснословните цени в Технотест?
                Колко катастрофи са предизвикано от "незаконен" тунинг, и колко десетки пъти са по-малко от бабаитлъка, дори и от полицаи зад волана?
                "Иначе лошо" - е колко по-лошо да става? 6000 шкембета в администрацията на единия Пловдив, близо милион на държавна издръжка, при 2 милиона работещи (намаляващи). Вече за най-малкото административно нарушение гласуват затвор. Колко по-лошо да е, отнемате един от малкото отдушници, дето още ни задържат в България, да ви изплащаме заплатите.
                Гледам от другите теми - има ли на друго място като си купиш законно кола да могат да ти я конфискуват за неограничено време и без обяснения? Има една биологична граница, след която организмът умира от паразитите си.
                Гледам и коментарите под цитираните сайтове с новината - все в тоя дух като тука са!
                Последно редактирано от Ivan Terziev; 20-03-16, 11:19.

                Коментар


                • #68
                  От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Да речем че си купя "сертифициран" кит, но поставен некадърно.
                  Който ти го е сложил си губи лиценза.

                  Опааа, чакай, някой си го е сложил сам и е минал тънко.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                    Който ти го е сложил си губи лиценза.

                    Опааа, чакай, някой си го е сложил сам и е минал тънко.
                    Лицензите са същата хранилка като всичката друга парлама в БГ. Само цените са европейски. С тоя закон на практика се прави невъзможно и безсмислено какъвто и да е тунинг. На мен ми е нужен, когато карам по избушените пътища на Републиканската мрежа. Тук мина линк, че в Швейцария винетката е по-евтина.
                    Не става само с глоби и юркане, още Тато го е осъзнал! Хем тогава не можеше да се махнеш и нямаше избор.
                    Чърчил е казал, че с данъци и глоби да издържаш държава - е като да се извадиш от блатото за косата.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                      Кой е казал, че трябва да е евтино? Като искаш евтино си купуваш нова неуДАЧИЯ и се возиш.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                        Кой е казал, че трябва да е евтино? Като искаш евтино си купуваш нова неуДАЧИЯ и се возиш.
                        Нова неуДачия изобщо не издържа на дупките в някои райони на татковината, дето мафията я е взела като бащиния!
                        Риторичен въпрос - колко заплати ще ти струва "законен" рекет ако искаш да си смениш гумите с 4 пръста по-големи? Колко минути ще им отнеме да ударят заветния печат?
                        Какво изобщо оправи полицията тук, че до пружини и спойлери опря? Освен в София по протести да вардят НС не ги виждам нещо. А, да, и кога се прибирах по 2 чАса заради придобивките им свещени!
                        Да се върнем на темата - колко % от катастрофите са причинени от некадърен тунинг, а не от бабаит зад волана?
                        Искат на всяка тараба за банани и семки - една папка с HACCP простотии, дето чиновникът като изплющи 700 лева глоба и го праща на борсата. Ей туй е функцията на лицензите в БГ, да правят безработни!
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 20-03-16, 12:23.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                          Бях на сафари в Дубай, качили сме се на една ТЛК V8 и трябва да минеме под един мост на магистралата - ама валяло дъжд и станало лепкава глина. Пробва се шофьора ама нъц не стига клирънс - то онова със стокови гуми а колата побира 3 размера по големи.
                          Питам го аз арабина защо кара с тези гуми не са ли малки - вика само с оригиналните гуми се минава преглед та така ....
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #73
                            От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Бях на сафари в Дубай, качили сме се на една ТЛК V8 и трябва да минеме под един мост на магистралата - ама валяло дъжд и станало лепкава глина. Пробва се шофьора ама нъц не стига клирънс - то онова със стокови гуми а колата побира 3 размера по големи.
                            Питам го аз арабина защо кара с тези гуми не са ли малки - вика само с оригиналните гуми се минава преглед та така ....
                            Там какви са заплатите, колко бона е глобата, и как се узаконява това?
                            p.s. Искам да си отворя Технотест. Къде е описано какво трябва да притежавам? Знам, че звучи като "искам да стана нотариус или министър", въпросът е ироничен.
                            Последно редактирано от Ivan Terziev; 20-03-16, 15:16.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                              Кажи за заплатите. Така им се пада на гадните немци взимат по 4000€, а ние наще мизерни заплатки, трябва в леглото да ни ги носат.


                              Има едно нещо наречено хомологация на автомобил, всичко извън това подлежи на проверка.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Глоба до 7 бона за незаконен тунинг на колата

                                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                                Кажи за заплатите. Така им се пада на гадните немци взимат по 4000€, а ние наще мизерни заплатки, трябва в леглото да ни ги носат.


                                Има едно нещо наречено хомологация на автомобил, всичко извън това подлежи на проверка.
                                Не каза колко заплати ще ти струва глобата за нерегламентираната промяна. Защото може да е спойлер, може и за някой менте чарк да се хванат. Без да си подозирал.
                                Kъде по света го има глоба 18 заплати за символично несъответствие? И паралелно с това ще пуснат крадеца от дома ми, ако го хванат с вещи за под мин. заплата, като маловажно? Кой освен хранилкаджиите зад храстите може да го намира за нормално?
                                Последно редактирано от Ivan Terziev; 20-03-16, 16:49.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X