Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте някакъв съвет за акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте някакъв съвет за акумулатор

    В последно време след като се сдобих с лебедка отново съм в дилема какъв точно акумулатор да си взема.Ситуацията е следната.Автомобил Сузуки Самурай с алтернатор 140 ампера ще се ползва само за каране в гората по възможност предимно по екстремно което включва ползване на лебедка по често.Лебедката е 9,5 lb. като на пълно натоварване по каталог и дават да дърпа на 12V 420 ампера.Акумулатора ми се намира в купето между двете седалки което принципно изключва ползването на нормален такъв с течен електролит въпреки че сега съм с такъв но до този момент съм пазил колата от скокове и преобръщания който да породят изтичане на електролит.Знам че най-добре е да са два акумулатора но за сега едвам ще събера бюджет за един.Та за сега от това което съм сбрал като информация и до колкото имам някакви бегли знания за материята и според бъджета който ще се сбере избора ми е сведен до три марки и те са следните:

    Номер едно:
    Оптима
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_photo_180_4_35We7yBYug.jpeg
Прегледи:1
Размер:63.0 КБ
ID:6053150
    със следните характеристики
    Волтаж 12 V

    Капацитет 55 Ah

    Пусков ток 765 A (EN)

    номер две:
    Иксайд
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_photo_343_3_7LMyKMmGufZk.jpeg
Прегледи:2
Размер:84.7 КБ
ID:6053151
    Волтаж 12 V

    Капацитет 50 Ah

    Пусков ток 900 A (EN)

    номер три:
    Шнайдер или както там се чете.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_photo_282_3_14s4UJbWp62.png
Прегледи:1
Размер:332.9 КБ
ID:6053152
    Волтаж 12 V

    Капацитет 70 Ah

    Пусков ток 640 A (EN)

    Наясно съм с разликите между обикновенните акумулатори с течен електролит и така наречените гелови и тези по АГМ технология но до тук.Грам яснота нямам тези упоменати ампери пусков ток и тея амперчасове какво показват и кой модел е подходящ за мен за да не ме зареже в средата на гората.В бъдещето напред предвиждам закупуването на още един акумулатор или ако има светли години направо два нови а този който сега ще закупя ще отиде на Втората джипка.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

    Давай по метода на елиминацията НЕ си взимай Оптима!

    Коментар


    • #3
      От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
      Давай по метода на елиминацията НЕ си взимай Оптима!
      Би ли споделил защо да не си взема Оптима?
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #4
        От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

        Гоше моля ти се обоснови се защо че такива съвети чух 100 не си взимай Оптима не вземи си само Оптима реално тя е най-скъпа и уж най титулована но с нито един от тези акумулатори на моя техника не съм имал взимане даване за това пуснах тая тема за да може да сме полезни в бъдеще и на други със същите дерзания като мойте,.Който има опит нека го сподели ако иска всеки има нещо за и против търся някакво най-малко общо кратно.
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #5
          От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

          Само AGM технология търси,за момента на най доброто за твоите изисквания.
          Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
          Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
          "Mud Angels" Stara Zagora

          Коментар


          • #6
            От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

            Митак, при мен Оптимата живя дълго и безгрижно, преди да гръмне регулатора и да я изпържи. Зор видя, но не се предаваше. Едно от хубавите неща беше, че студа не я плашеше. Нещо което е типично за АГМ-а май по принцип.
            Освен това доста дълбоки цикли видя. Та от мен един глас за Оптима.

            Иначе ако бюджета не е голям, защо не помислиш за това:

            http://www.monbat.com/en/pages/megalight.html

            Цените са народни. АГМ технология.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #7
              От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

              Попитай-artefekt

              На НОФ имаше щанд.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #8
                От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Митак, при мен Оптимата живя дълго и безгрижно, преди да гръмне регулатора и да я изпържи. Зор видя, но не се предаваше. Едно от хубавите неща беше, че студа не я плашеше. Нещо което е типично за АГМ-а май по принцип.
                Освен това доста дълбоки цикли видя. Та от мен един глас за Оптима.

                Иначе ако бюджета не е голям, защо не помислиш за това:

                http://www.monbat.com/en/pages/megalight.html

                Цените са народни. АГМ технология.
                Явка мерси братле но разни Бг акумулатори имам не знам защо кофти опит с тях и не ги гледам даже твоята Оптима от този модел ли беше 55 амперчаса или от по големия 75 амперчаса.Че аз за по големия кинти сега не мога да събера а акумулатор ще ми трябва до две седмици.
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • #9
                  От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                  55 беше.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                    Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                    Би ли споделил защо да не си взема Оптима?
                    Имал съм 3 Оптими. една червена и две жълти. Нито една не доживя първия си рожден ден. Не знам защо, но просто умираха в един момент. И на трите проблема беше един и същ, не зареждаха. В различни коли са били. Сега обаче се сещам, че на Субаруто на половинката има жълта Оптима(жива) вече трета година. Аз отдавна се преместих на червен Банер. И на двете джипки съм с такива, а на 80-ката са 5 годишни и все така жизнени.Нея има случай да не я паля повече от месец. Врътвам ключа и пали от четвърт. Даже ако загледаш аватара ще ги видиш как се червенеят

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                      Имал съм 3 Оптими. една червена и две жълти. Нито една не доживя първия си рожден ден. Не знам защо, но просто умираха в един момент. И на трите проблема беше един и същ, не зареждаха. В различни коли са били. Сега обаче се сещам, че на Субаруто на половинката има жълта Оптима(жива) вече трета година. Аз отдавна се преместих на червен Банер. И на двете джипки съм с такива, а на 80-ката са 5 годишни и все така жизнени.Нея има случай да не я паля повече от месец. Врътвам ключа и пали от четвърт. Даже ако загледаш аватара ще ги видиш как се червенеят
                      Да и аз съм с Банер след Оптимата. Ето едно добро решение което може да върши добра работа в хардажийска джипка:

                      http://www.akumulatori.bg/146/Produc...ng%20Bull#info
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                        Амперчасовете показват колко дълго ще изкара ако не се зарежда, има някакъв смисъл ако евентуално откаже алтернатора и трябва да разчиташ само на акумулатор - с 55аН ти дава до 2ч работа на двигателя.


                        Пусковия ток (EN) показва колко ток може да прати към стартера за 30сек при нулева температура, т.е. колко лесно ще е паленето на студено. Дизелите и големите двигатели имат нужда от повече пусков ток.


                        Excide е добра марка, надеждни са, ползват ги линейки и пожарни. Зареждат се бързо, така че им трябва само малко да покараш колата и са на пълен капацитет. Тази дето си показал пише че е deep cycle, т.е. има възможност да осигурява мощност за продължително време и този тип се препоръчва по принцип за лебедки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                          Аз съм с такива:
                          http://www.akumulatori.bg/148/Produc...ni%20Bull#info

                          За цената на този, който Джими е показал може да си вземеш два и си в играта Ако нямаш система за два акумулатора си поръчай едно Т-макс от английския ибей. Около 80-90 паунда са.
                          http://www.ebay.co.uk/itm/T-Max-Digi...#ht_1414wt_952

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            Да и аз съм с Банер след Оптимата. Ето едно добро решение което може да върши добра работа в хардажийска джипка:

                            http://www.akumulatori.bg/146/Produc...ng%20Bull#info
                            Точно такъв Банер ми стои в Патрула вече 6-а година. Деяни на доста лебедки. Напоследък, дори при положение, че колата се кара по 100 - 200 км на година, проблеми с паленето няма, макар волтметърът при включване на подгрева да отива под 10V.

                            Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                            С такъв пък го взех Патрула и се държа доста добре, доде не му разказах играта от лебедки и експерименти с гълтащи много ток електрически вентилатори.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                              Гяволето, зънни един тел., че си ми домъчнял.
                              Оптимите които са причина да тръгнат легенди са били гелови. После тръгнаха едни черни приказки за оптимите....ама нали гониме да ги зи'аме ефтинко, не гледаме, че пише AGM на тях.
                              Не забелЕзваме, че и гел има в ценовата листа, ама е двойно по-скъп. Не знам защо.?!

                              Момчета, искам само да напомня, че колите които ние обикновенно караме, зареждат на 14.2V. и нямат температурна компенсация.
                              14.2 смо ако реле регулатора не е сменян с някой правен за арабския свят, иначе 13.9-14.0V
                              Tова не стига за заряд на AGM акумулатор.
                              Зомата настава трагедията. Недостига отива към 3V.

                              Учените глави твърдят, че AGM-a бил по-добър от GEL-а. Като гледам цените, ми се не вЕрва.
                              Като знам как са ни направени курниците, мисля, че е най-добре един оловен 100Ач. за 180лв и като се скапе-> нов.

                              http://www.offroad-bulgaria.com/atta...5&d=1388787748
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X