Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алуминиеви стълби - мнения и впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алуминиеви стълби - мнения и впечатления

    Здравейте,
    Трябва да си купя алуминиева стълба около 5 метра,двураменна или телескопична. Споделете впечатления от експлоатацията на такива, какво да гледам, от какво да се пазя при избора. Приемам съвети за търговец, от когото да закупя.

    П.С Ако съм в грешен раздел, моля, модераторът да я премести в правилният. Благодаря.
    I get High by going Down

  • #2
    От: Алуминиеви стълби - мнения и впечатления

    имам телескопична но не си струва парите аз я взех за 150Е и не е много безопасна,имам и три от тези и са ми много удобни,не заемат много мястоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:skala-pollaplwn.jpg
Прегледи:1
Размер:16.3 КБ
ID:5314733
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #3
      От: Алуминиеви стълби - мнения и впечатления

      Ами ти кажи за какво ще я ползваш.Защото ако ще береш ябълката на село е едно и тази която ще ти препоръчам ,няма да и харесаш цената,или пък обратното ,ако е за професионална употреба-да няма после -ама тя се бастиса за няма половин година експлоатация.
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • #4
        От: Алуминиеви стълби - мнения и впечатления

        Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
        Здравейте,
        Трябва да си купя алуминиева стълба около 5 метра,двураменна или телескопична. Споделете впечатления от експлоатацията на такива, какво да гледам, от какво да се пазя при избора. Приемам съвети за търговец, от когото да закупя.

        П.С Ако съм в грешен раздел, моля, модераторът да я премести в правилният. Благодаря.
        От тук може и да си харесаш нещо : http://www.miptrade.com/page.php?n=21851&SiteID=487
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #5
          От: Алуминиеви стълби - мнения и впечатления

          Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
          Здравейте,
          Трябва да си купя алуминиева стълба около 5 метра,двураменна или телескопична. Споделете впечатления от експлоатацията на такива, какво да гледам, от какво да се пазя при избора. Приемам съвети за търговец, от когото да закупя.

          П.С Ако съм в грешен раздел, моля, модераторът да я премести в правилният. Благодаря.
          Аз ползвам два броя CORDA и съм много доволен.
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • #6
            От: Алуминиеви стълби - мнения и впечатления

            И аз съм за CORDA-та /немски/. Гръцките са много лимбезе, българските не толкова тежки и сравнително здрави. Словенските са много стабилни, но не е истина, ако трябва да ги местиш разпънати. Супер тежки са. А немските са и леки, и здрави. Моята я използвам и като скеле, но да се има в предвид, че съм 60 кг. Препоръчвам да прецениш за какво ще я ползваш когато избираш височината. Защото може да не влезе някъде на закрито или за малко да не ти стигне за високо. На тези дребни детайли помисли.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #7
              От: Алуминиеви стълби - мнения и впечатления

              Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
              И аз съм за CORDA-та /немски/. Гръцките са много лимбезе, българските не толкова тежки и сравнително здрави. Словенските са много стабилни, но не е истина, ако трябва да ги местиш разпънати. Супер тежки са. А немските са и леки, и здрави. Моята я използвам и като скеле, но да се има в предвид, че съм 60 кг. Препоръчвам да прецениш за какво ще я ползваш когато избираш височината. Защото може да не влезе някъде на закрито или за малко да не ти стигне за високо. На тези дребни детайли помисли.
              Колега, каква е твоята стълба? Искам да си купя от германските corda, но не мога да реша още от кой модел. Колебая се дали да е 4х3, 4х4 или 2х3+2х4. Засега най-голямото ми колебание е за 4х3 и 2х3+2х4 и май клоня към модела 2х3+2х4. Какво би ме посъветвал ти? Стълбата ще се използва за лични нужди и то при нужда и не чак толкова често. В сайтове пише, че само модел 4х3 може да се използва като работна платформа, а какво значи това никой не описва. Според мен това е трансформиране на стълбата "Г" образно подпряна на стена, но те всичките могат да се използват така.... незнам! Все пак искам и Вашето мнение, които сте собственици на такива мултифункционални стълби, да изкажите предимства и недостатъци. Гледам в Багира има мисля словенски и са по-евтини... вършат ли работа и може ли да им се гласува довяерие? Благодаря предварително на мненията Ви!

              Коментар


              • #8
                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_902947.jpg Прегледи:4 Размер:347.3 КБ ID:6624507Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200715_165403.jpg Прегледи:0 Размер:503.5 КБ ID:6624505Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200715_165409.jpg Прегледи:0 Размер:154.5 КБ ID:6624506 Ровя си и случайно срещам тази архивна тема.
                За протокола,стълбите се казват KRAUSE ,никаква друга стълба не издържа,имаме пет от тази марка ,двете се ползват всеки ден от 19 години ,не са мръднали ,преди две седмици взех последния модел на същия тип.За тези двайсет години ,сме изхвърлили над 15 броя стълби,тези които не сме изхвърли,работят ,но се клатят във всички посоки,имаме 5-6 броя стълби,изработени в първата българска фирма за производство на стълби,на две години ще се разпаднат.

                Между KRAUSE на 19 години и тази от миналата седмица,разликата е че старите работят и се отварят супер леко ,новите още не са се разработили.

                Верно скъпи са,но във времето излизат без пари.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От всички модели,нямам само телескопични.Гледам и чета за някакви немски двойни телескопични,изкушава ме това че са супер леки и компактни,разгънати стават пълноразмерни.

                  Иначе карам две във пикапа и две на покрива ,движа се като луноход ,и напоследък е ежедневие ,че и не стигат като бройка
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • s_s1
                    s_s1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Може ли линк.
                    За кемпера жена ми купи телескопична. Върши работа, малко място заема, но ми изглежда много нежна и ненадеждна.
                    Последно редактирано от s_s1; 16-07-20, 08:45.

                • #10
                  krause multimatic 4x4 е модела.За кухненска стълба не става,разгъната е 5-6 метра
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • mdn
                    mdn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Взимай я,няма да съжаляваш.Много е стабилна,доста време се катерих по такава..Води се универсална стълба.Телескопичните са съвсем други,за професионална употреба не стават,поне за мен хич не са стабилни https://www.leitern.net/Teleskopleitern
                    Последно редактирано от mdn; 16-07-20, 09:10. Причина: грешка

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X