Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

    Аз от година вече се ослушвам и увъртам, на няколко пъти почти щях да купя СХ. Но ме е страх, какво ще последва после, че и сега с ХМ-ите съм достатъчно хлътнал... А после със сигурност ще искам DS, или не дай си боже - SM! А там само за да вземеш някакъв очукан скелет за реставрация, струва минимум 5000 евро... Обаче това си е на практика Мазерати, с хидравлика, DIRAVI волан, завиващи фарове (1970 г!), алуминиеви панели, космическа форма и неизброими още екстри:

    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

      SM е ненормална кола!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

        А какви бяха предимствата на актива 2?
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

          Висока адаптивност към пътните условия, настилка, скорост, стабилност, сцепление.
          Това си е на практика активно покачване.
          Колегата по-горе, вероятно ще ти го обясни по-подробно.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

            Activa 2 няма. Вариантите са Hydractive 1, Hydractive 2 и Activa. Двата варианта на хидрактив се различават по техническата реализация, иначе вършат една и съща работа. Втвърдяват окачването при определени екстремни условия - остри завои, рязко ускорение и спиране. Предимството на 2 серия е, че в режим "спорт" колата не е перманентно твърда, а пак се управялва от компютъра като при "нормал", само че с по-малки толеранси към "дразнения".
            Activa е усложнен вариант, и е на практика съвсем различна система, с коренно различно поведение. Окачването е подчертано спортно, не е лодка като типичен Ситроен. Купето не може да се наклони на повече от 1 градус в завой, и има неверотна стабилност, даже и при такава небалансирана предница като на Ксантия.

            Ето клипче от неподвижна камера в колата - забележи линията на хоризонта как не мърда изобщо:



            И други подвизи:

            http://www.youtube.com/watch?v=09-C33SrJi8

            http://www.youtube.com/watch?v=LG0eJY_1470

            http://www.youtube.com/watch?v=1FzoeuCVb3w

            Недостатък на Активата е скъпата поддръжка, и тотално сбърканата таргет аудитория. Редовните фенове на Ситроен не харесват Активата, защото вози твърдо, а потенциалните клиенти на такъв тип автомобил никога не биха си купили Ксантия... Трябваше да има специален спортен модел за това окачване, с адекватен двигател и всичко останало.
            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

            Коментар


            • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

              Леле не съм очаквал такова поведение на пътя,просто нямам думи този от планинския клип с каква скорост влиза в завойте и колата не трепва уникално окачване..Един приятел има ситроен ксантия 92 1.8 8в и я продава возил съм се и наистина вози доста добре но е съвсем базова броика според мен та я продава понеже си зе дизелова кола.На какво точно да обърна внимание при огледа и как да разбера с какъв тип окачване е?
              Благодаря за описанието колега много се навих на една такава количка.
              Поздрави
              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                Ако си се навил заради пътното поведение, да знаеш че то е такова само при Activa. А тя е за ентусиасти, стана трудна поддръжката им, за да е в топ състояние. Тази, която се продава, най-вероятно е чист хидропневматик, няма и хидрактив. Като пътно поведение не може да се сравнява с активните и полу-активни системи, но пак е по-добре от всичко в средния клас. Предимството на хидропневамтика е простата поддръжка и безпроблемна работа. При хидрактив има повече сфери и допълнителни клапани, 7 датчика, компютър, все потенциално проблемни.
                Типа на окачването се познава лесно. Колата е първа серия, при нея бутона за режим спорт се намира до скоростите, пред лоста за нивото. Ако там няма бутон, значи е чист хидропневматик. Другото е, като отвориш капака, виж тръбичките които влизат отгоре към сферата. Ако са тънки (3-4 мм) значи е прост хидропневматик. Ако са дебели повече от сантиметър, значи е хидрактив. Актива не е със сигурност, те са с по-мощните двигатели.
                По хидравликата, най-важното е да се види цвета на маслото. Трябва да е чисто и зелено. Ако има ръждив цвят, по-добре да се бяга от такава кола. Хидравликата е страшно здрава и безпроблемна, но само след редовно обслужване.
                За проверка на сферите, натиска се колата с ръка откъм всеки ъгъл (при работещ двигател), трябва да е мека. Особено отзад - като седнеш на багажника, трябва да поддава почти до асфалта. После за 5-10 секунди да реагира и да се вдигне до нормално положение. Има и други проверки, но основното е това - чисто масло, да няма видими течове, да реагира адекватно. Другите неща са като на всяка кола - двигател, скорости, купе, там се гледа стандартно. Ксантиите са галванизирани, много трудно хващат ръжда. Ако има, почти 100% са ремонтирани ламарини.

                Ако все пак искаш Ситроен заради возията, трябва да помислиш за хидрактив, нищо че е по-сложен. И най-добре ХМ, там няма компромис и с удобството в салона. След всяко возене с моя се размазвам от кеф, особено по нашите пътища, които всички псуват, пък аз се кефя . От години ги имам (2 броя), и все си намирам повод да се повозя нанякъде с ХМ-ите, съвсем безцелно. Всеки път все едно за първи път се возя. Няма такъв кеф. Може би единствената кола, която не ме ядосва като се чупи. С кеф я оправям, за разлика от други които съм имал...
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                  Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                  Ако все пак искаш Ситроен заради возията, трябва да помислиш за хидрактив, нищо че е по-сложен. И най-добре ХМ, там няма компромис и с удобството в салона. След всяко возене с моя се размазвам от кеф, особено по нашите пътища, които всички псуват, пък аз се кефя . От години ги имам (2 броя), и все си намирам повод да се повозя нанякъде с ХМ-ите, съвсем безцелно. Всеки път все едно за първи път се возя. Няма такъв кеф. Може би единствената кола, която не ме ядосва като се чупи. С кеф я оправям, за разлика от други които съм имал...
                  Винаги с удоволствие чета мненията ти относно Ситроен. Ти си истински почитател на марката- и с емоцията, и с техническите познания, позволяващи да оцениш всеки модел според добрите и по-малко добрите му страни.
                  Пожелавам ти, бабка-парижанка да ти се обади с молба да премахнеш дървото израсло пред гаража на къщата и в прованса и да вземеш онзи ненужен Citroen SM, който покойният и съпруг е купил само седмица преди внезапната си кончина. Амин.
                  There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                  No wahalla.

                  Коментар


                  • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                    Колега dhv благодаря за изчерпателния отговор.И аз предполагам,че е хидропневматик въпросната ксантия е хидропневматик.Сега като се замислих на тази ксантия и светеше лампата за абс и не работеше и приятеля ми каза,че трябвало доста голяма сума да се поправи.Същия има и ксантия 1.9 тд с климатроник и доста екстри и ми каза,че я взел на 2 години и 100 000 километра от франция сега е на около400 000 и освен консумативи е сменял само някакво гумено съединение на турбото и дребни работи.В тази ксантия съм се возил с 200 по магистралата и ми изглеждаше стабилна но ми се стори по твърда от 1.8 бензинката (може и да си въобразявам)Жалкото е,че в момента съм с астра ф която я чувствам доста нестабилна (повече от 140 направо ме е страх по магистралата при леките неравности).Много интересни машини са това и са уникални защото друга марка не знам да има такава концепция.Направило ми е впечетление,че на някои паркирани задницата им е спаднала а предницата в нормално положение това какво говори?
                    Поздрави
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                      Повечето Ксантии имат анти-синк клапан - той "затваря" налягане в окачването след като се изгаси двигателя. Ако колата няма анти-синк, нормално е да ляга до 1-2 часа след като е изгасена. Възможно е първо предницата или първо заднината да спадне, нормално е. Ако има анти-синк клапан, тогава не е нормално да спада. Почти сигурно означава износен хидроцилиндър, защото няма от къде другаде да губи налягане (освен от самия анти-синк клапан).

                      По отношение на возията: различните модели се различват в това отношение. Предполагам че 1.9ТД също няма хидрактив (те рядко имат, защото са модел за "работен кон"). Но даже и при чист хидропневматик има разлики във возията. 1.6 и 1.8 имат най-меко окачване, всички останали са по-стегнати, имат различно налягане и отвори в сферите. Ако има хидрактив, тогава возията в мекия режим е наистина като лодка, освен ако няма някакъв проблем в системата, тогава компютъра най-често превключва автоматично в твърд режим. Или при дефектен клапан, пак изпада в твърд режим, без да се подчинява на команди от компютъра. Няма проблем колата да се кара с какъвто и да е проблем във хидрактива, и много хора си ги карат така, даже без да знаят за проблемите. Возията е като на нормална кола, затова може да чуеш твърдения "ми те не возят по-различно от Голф"

                      п.п. Има и други марки, които ползват системата на Ситроен по лиценз. Mercedes Benz ползва хидропневматично окачване в S-класата в моделите W116 и W126 в най-луксозните им модификации. Ролс Ройс също са купили лиценза през 1970-те за Silver Shadow, Corniche и други модели. Мазерати Куатропорте II е на практика преоблечен Ситроен SM, също така Пежо ползват хидропневматик в 405 MI16, Както и Мецедес Е-клас 124 комби, но само в задния мост.
                      Последно редактирано от dhv; 08-01-13, 10:20.
                      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                      Коментар


                      • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                        Ксантия 1.9 ТД, не може да вдигне 200км/ч.
                        Не съм сигурен, дори и с пипане на помпата и турбото, дали ще стане.

                        Колега dhv, какво Ви е мнението за ХМ с 2.1 ТД?
                        Справя ли се прилично?
                        Чувал съм, че 2,5 имали проблеми с главата, а пък и по-голямата кубатура, води до по-голям разход.
                        Това не е състезателна кола, все пак.
                        Последно редактирано от TigerHunter; 08-01-13, 16:19.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                          Аз имам 2.1 ТД модел 1991 г. Двигателят се счита за един от най-сполучливите на PSA. Има вариации през годините, монтират се различни ГНП, и съответно от тях зависят проблемите. Най-здрави са тези с механична помпа Bosch. Моят е с механична Lucas, с нея двигателят работи много меко и приятно, но пък не са толкова здрави. След 1996-та се слага електронно управляема помпа Lucas, също много добра работа на двигателя, но след 200 хил. км протичат. До скоро ремонта беше проблем, но вече май ги поправят успешно. Друго... двигателят е адекватен за купето, не е слаб. На дълъг път среден разход около 5/100 при скорости до 100км/ч. Резервоара събира 96 литра, с едно зареждане 1800+ километра пробег . Много ми харесва салона, невероятно удобна за дълъг път, може да не слизаш цял ден. Кожата е много качествена, моят е 22-годишен, никой не ми вярва като го види. Само пластмасите са малко евтини, но пак много по-добри от сегашните евтинии. Като цяло е приятен салона. Ръжда няма никъде, включително и отдолу, всичко е като ново. Колата е в България от 1996-та.




                          За 2.5ТД нямам впечатления, чул съм че са проблемни, но съм чул също и че само в БГ са проблемни. Което явно е въпрос на поддръжка. Много са чувствителни към прегряване, но при изрядна охладителна система никога не се случва. След прегряване понякога не помага и нова глава, защото се случва да криви и блока. Знам че двигателя е с баланс-валове и работи по-меко от повечето съвременни дизели. Вървят доста, но и горят повече.
                          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                          Коментар


                          • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                            А има ли ХМ2 с 2,1 ТД?
                            Че фейслифта е по-хубав, поне според мойте вкусове.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                              Падането на задницата може да е свързано и с износване на главния спирачен кран.
                              Моя въпрос е, как се различават колите с активното окачване на пръв поглед(така де, при оглед)? Знам за тях от както са влезли в продажба преди доста години, но чак сега ми станаха по-интересни(благодарение и на клиповете). До сега си мислех, че е повече за комфорт системата и е кьорфишек, ама сега ми се ще да я пробвам лично. Знам че я има само с определени мотори, V6, 2,0 турбо, 2,1TD и HDI... Нещо повече за системата, проблемите, колите с нея...?
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                                Колега dhv ситроена ти е невероятно запазен много радва окото.А салона просто нямам думи изглежда ми доста удобен и с много голям ''съпорт'' като при спортен автомобил но естетически направо бие всички може би без веидър салона при бмв е36 м3 но са на кантар,черната кожа винаги много ми е харесвала.
                                До колегата TigerHunter ако искаш ми вярваи,беше преди извесно време и може да бъркам двигателя но 100% беше дизел и при по-високи обороти ми направи впечетление,че се чуваше турбото,пътуването беше до Пловдив с четири човека и средна скорост от порядъка на 150 на места 195/200 и даде доста нисък разход,аз също се учудих понеже не съм се возил толкова бързо в дизел никога.
                                Поздрави
                                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X