Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

    Мнението ми е да не се захващаш с активата ако не почетеш малко
    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

    Коментар


    • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

      Няма да се захващам с нея..Най-много с обикновен хидропневматик,скоро сигурно няма да мога да си позволя,но са ми много любопитни тези колички и особенно турбо версията.
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

        Заповядай:


        наистина се държи така окачването.
        LZ(единица) Лима Жоро Жоро
        2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

        Коментар


        • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

          Turbo C.T. мотора не е за такива изпълнения. Нямам лично мнение, но Наско (клубен майстор) не го харесва (меко казано). Май по-добре е да се изхвърли двигателя, и да се слага някакъв друг, ако ще се прави колата за писта.
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            Ц5 и Ц6 имат толкова общо с ВХ-а и останалите истински ситроени, колкото траби с , айде да речем с голф 1. Ако и двете да са немски.
            Ама що ви кефи - ръчната е отпред щот франсетата могат да правят свирки.
            На тия , горните, каталога с възможни дефекти по хидравките в гаранционния период са три тома А4 с по 500 листа ( 1000 страници). Ама това е сервизна информация, няма я по форумите.
            Убеден ли си в това, което пишеш?Тия три тома А4 по петстин листа, кой ти ги въобрази?Точно по форумите се пишат такива неща и се дава информация от която има 50 процента истина, останалата половина е плява.Ще се очудиш от обема на сервизната информация с възможни дефекти по хидравликата им, независимо от това колата дали е в гаранция или извън.И точно С5 и С6 са наследниците на истинските ситроени.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

              C5 и С6 са заместители на пазарната ниша и са заместващи модели, а не наследници. Хидравликата им няма нищо общо с тази на предишните поколения. Имах и GSA и BX, сега 2 ксантии (едната е Актива, на жената) и знам какво говоря.
              Майстора е напълно прав.
              LZ(единица) Лима Жоро Жоро
              2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

              Коментар


              • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                C6 може и да има нещо общо с предишните. С5 си е полу-конвенционална кола. Определено извън линията.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                  Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                  Заповядай:


                  наистина се държи така окачването.
                  Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                  Докато си разглеждах в нета разни клипчета на ксантии попаднах попаднах на една интересна реклама:

                  И на Xantia Turbo C.T.:

                  Какво ви е мнението за този двигател?
                  Поздрави
                  Мотора 2.0 i 8v TE си е сравнително надежден и опростен.Няма голяма турбо дупка, тегли много добре и осигурява добра динамика.Сравнително съвсем достъпен от гледна точка на поддръжка.Не е рядкост да духне гарнитура на главата или да си замине турбината, но това е нормално за коли около 200хил.км и разбира се зависи от начина на каране.С газов инжекцион няма проблеми, като изпускателните клапани след много изминати километри на газ се случва да прегарят сравнително по-често, отколкото да речем на италианска кола с газ.Ван евазион с този мотор нормално харчи 15-16 градско каране.Особено внимание трябва да се обръща на изрядността на охладителната уредба.Има възможност с лека заигравка с вакуумите турбината да се развърта малко по-рано и колата се усеща по-динамична и малко по-мощна.Относно активата както е казал колегата под теб, трябва да почетеш и да си наясно.Аз лично не бих ти препоръчал актива, защото са стари коли, повечето са с голям пробег и доста амортизирани.Усещането при изрядна актива в завои е впечатляващо, но на старо си е риск при цена на така наречената "активна биалета" от около 1000+ лева за брой(по спомен).Другия вариант е да свикнеш с клатенето.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    C6 може и да има нещо общо с предишните. С5 си е полу-конвенционална кола. Определено извън линията.

                    +1:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2citroen.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5449218

                    Колко ситроена виждате тук?
                    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                    Коментар


                    • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                      Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                      C5 и С6 са заместители на пазарната ниша и са заместващи модели, а не наследници. Хидравликата им няма нищо общо с тази на предишните поколения. Имах и GSA и BX, сега 2 ксантии (едната е Актива, на жената) и знам какво говоря.
                      Майстора е напълно прав.
                      Колега, не зная от каква гледна точка ги гледаш нещата, но в съвременния свят няма как старите системи да останат.Тенденцията при леките коли все още е втвърдяване на окачването с цел постигане на по-висока стабилност и по-динамично пътно поведение за сметка на комфорта и мазната возия.Тази тенденция я зададоха немците и всички им влязоха в тона, включително и ситроен, от което според мен имиджа им пострада в комбинация с периода на доста занижено качество, от който период в момента се забелязва излизане.Но това е пазара, или трябва да продаваш много и за целта да правиш по-конвеционални продукти или да си бутиков производител за доста, доста по-малка клиентела.Майстора е абсолютно прав за хората, които нямат достъп до сервизна информация, нямат възможност да четат технически бюлетини и не им се е налагало на ремонтират често окачванията на тези коли.Аз за такова понятие като "каталог с възможните дефекти" не съм чувал.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                        Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                        Убеден ли си в това, което пишеш?Тия три тома А4 по петстин листа, кой ти ги въобрази?Точно по форумите се пишат такива неща и се дава информация от която има 50 процента истина, останалата половина е плява.Ще се очудиш от обема на сервизната информация с възможни дефекти по хидравликата им, независимо от това колата дали е в гаранция или извън.И точно С5 и С6 са наследниците на истинските ситроени.
                        Ако ми позволят, ще ги снимам, тва го видях лично в оторизиран сервиз на Ситроен. Това ми е работата , да обикалям по сервизи и да ги питам за проблемите и нуждите им, та така се запознах и тези папки-класьори, тъкмо им ги бяха донесли от автомонтьор кооперация.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                          Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                          +1:
                          [ATTACH=CONFIG]542818[/ATTACH]

                          Колко ситроена виждате тук?
                          Сравнението м/у А4-та и Х7-та вече се изтърка отдавна.То м/у другото беше започнато отново от немските авто журналисти.Разликите са доста, освен това огромна част от съвременните коли си приличат.За мен основната разлика е в цените на поддръжката(говорим за цени при така наречените официални вносители).Още нещо - препоръчвам да покарате С6 на път без дупки и ще усетите от духа на старата возия на ситроен.По пътища с дупки едва ли ще усетите разликите с други коли.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                            simeonauto, и другите марки имат нови модели. Да не почваме този спор защото е малко като яйцето и кокошката.
                            LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                            2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                            Коментар


                            • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                              Ами колега, не разбрах за какъв спор става въпрос и кои марки, и при кои от новите им модели използват хидро-пневматичната с-ма на ситроен?Последното не го разбрах, ако желаеш моля да ми поясниш за да не те разбирам погрешно.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Мнение за хидравличните ситроени - предимства и недостатъци

                                Някой беше казал по-напред в темата. Ситроен си е религия. Тази кола или я харесваш, или я мразиш. Няма средно положение.
                                Лично аз, предпочитам един ХМ пред някоя немска в същия клас. Нищо, че са стари.
                                И пак повтарям. Хидравличните Ситроени, НЕ СА за хора, които не им разбират, слушали са "майстори", които нямат понятие от това окачване и ЕЖК.

                                ПП: И за да не ми слагате пред очите съвременните возила със всичките им екстри и мъдри системи, казвам веднага, че здравите коли се правеха до 2000 г, че и до преди това.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X