Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

    Първоначално публикуван от RistakiG Преглед на мнение
    Доста изчетох за ЛСД блокажите, но може ли един съвет как практически да изпробвам дали работи и ако работи може ли да се определи в какво състояние е дифа (блокажа).Имам Нисан Терано2 2.7тди 99г. къса база и има доста красноречиви мнения.Някой казва че след като се включи и завърти не трябва само да изключва, други, че при натоварване изключва (абе малко ми е каша как точно трябва да се държи)?
    Според мен няколко поста по-нагоре е показано в клипчетата как се проверява, ако бъркам - поправете ме
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #62
      От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

      Първоначално публикуван от 4i4o Skru4 Преглед на мнение
      ЧНГ на всички.Много интересна тема.Ще я допълня с малко инфо:[ATTACH=CONFIG]401106[/ATTACH]От горното се вижда,че процента на самоблокиране на ЛСД диф. зависи от ъгъла на канала в който лагерува "кръстачката"
      Повечето LSD-та не са като този (without preload), те са си предварително натегнати. От какво е този?
      Първоначално публикуван от RistakiG Преглед на мнение
      Доста изчетох за ЛСД блокажите, но може ли един съвет как практически да изпробвам дали работи и ако работи може ли да се определи в какво състояние е дифа (блокажа).Имам Нисан Терано2 2.7тди 99г...

      Виж в тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...06#post1767506
      Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

      Коментар


      • #63
        От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

        Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
        Повечето LSD-та не са като този (without preload), те са си предварително натегнати. От какво е този?


        Инфото е от ремонтна книга на мостове ZF,а този на снимката работи като използва този принцип
        Последно редактирано от 4i4o Skru4; 24-02-12, 13:36.

        Коментар


        • #64
          От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

          Привет имам едно питане питам в тази тема защото прочетох и видях грамотни и компетентни обяснения и мнения та въпросчето ми е следното става въпрос за Джип Чероки 2500 дизел ВМ мотор интересува ме имам ли блокаж някакъв ако ли не варианти за поставянето му на много хора ще им се струва глупавичък въпроса ама нали за това е форума и трябва да си помагаме!Благодаря ви предварително
          Христо Георгиев-0889022988
          Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

          Коментар


          • #65
            От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

            Като вдигнеш задните колела и ги развъртиш на ръка ще разбереш дали има ЛСД. Ако колелата се въртят свободно, едното напред а другото в противопложна посока, значи няма. Метода е описван подробно в няколко други теми.

            Коментар


            • #66
              От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

              Мерси!!
              Христо Георгиев-0889022988
              Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

              Коментар


              • #67
                От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                Колеги имам едно питане какво представлява шперване или щплентване на касети (става на въпрос за Уазкови) те с постоянна блокировка ли са или се самоблокирват когато е нужно ?

                Коментар


                • #68
                  От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                  Шпер е название за блокиране.От немски.В твоя случай е замяна на оригиналната свободна касета с такава,която конструктивно върти и двете полуоски.За УАЗ обикновено се ползват касети от междуосов диференциял от БТР.Иначе има и други самоблокиращи касети-винтови(Торсен,Кфайф),съчмени,палцеви.Има и 100%-ови твърди блокировки.Шплентване не знам какво е...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #69
                    От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Шплентване не знам какво е...
                    Начин на фиксация на резбово съединение.....
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #70
                      От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                      Колеги за това питам защото ми ги предлагат шпервани руски касети за уаз на цена 480лв. и ми казаха че се самоблокирват и са шпервани

                      Коментар


                      • #71
                        От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                        Начин на фиксация на резбово съединение.....
                        Това го знам.Не знам какво общо има с блокировките в дифовете...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #72
                          От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                          Първоначално публикуван от kuruna Преглед на мнение
                          Колеги за това питам защото ми ги предлагат шпервани руски касети за уаз на цена 480лв. и ми казаха че се самоблокирват и са шпервани
                          Блокират до едно време,след това на 70%,след по-дълго време става жив диф(без въобще да блокира)говорим за щифтовия шпер на БТР,с такова животно карам дрегела от аватара.Самоблокират се,но самата идея се нарича шпер,няма как да са шперовани...
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                            Благодаря за мнението! И последно като СПЕЦИЯЛИСТИ да ви попитам,да ги слагам ли на УАЗ-а, като се има в предвид че ще ги ползвам само за нормални условия няма да ходя на състезания? благодаря пресваритено!!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                              Първоначално публикуван от kuruna Преглед на мнение
                              Благодаря за мнението! И последно като СПЕЦИЯЛИСТИ да ви попитам,да ги слагам ли на УАЗ-а, като се има в предвид че ще ги ползвам само за нормални условия няма да ходя на състезания? благодаря пресваритено!!
                              Коя булка да оползотворя таз вечер? Таз кумшийка от десно, или таз отлево, русата или с големи цомби? А, специЯлисти да помагат, ке съм много двойствен днеска.... Или да не измислям тоблата вода а напрао да одя при кварталната курва баба, пу на уроки КАКА Мара?
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар


                              • #75
                                От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                                Здравейте колеги! Може ли някой да ми каже нещо повече за дози диф?
                                wavetrac
                                http://www.wavetrac.net/technical.htm

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X