Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилно ли е извършено гресирането?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правилно ли е извършено гресирането?

    Здравейте,
    за първи път гресирам машина различна от руска и имам леко безпокойство.
    Закупих молибден дисулфидна грес и нова глава за текаламита.
    Гресирах каретата на задния кардан. Глътнаха доста грес и под уплътненията им излезе направо новата. Наместих уплътненията и щастието бе пълно.
    На предният кардан обаче глътнаха грес, но не изби от никъде. Като натиснах с ръба на отвертката предпазната сачма на гресьорката започна да избива от поставената грес.
    Гресьорките на предният кардан са поставени в центъра на карето, а на задният отвън на една от кръстачките.
    Въпросът ми е това достатъчно ли е за нормалната експлоатация или трябва да повторя гресирането на предният кардан?
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Правилно ли е извършено гресирането?

    От вчера чукча читател и уже сам себя отвечает
    Автомобилът е бил с изключително шосейна експлоатация. Възможно е никога да не е гресиран и явно предният кардан е със спечени иглени лагери.
    Руснаците препоръчват раздвижване, учестено и изобилно гресиране докато започне да избива нова грес и от четирите лагера на карето.
    Имаше тема за подобна ситуация при фронтерите но ми убягва.

    Коментар


    • #3
      До: Правилно ли е извършено гресирането?

      Ако каналчетата са запушени от стара грес,няма да мине номера с раздвижването и обилното гресиране.Ще трябва да разглобиш карето и да ги почистиш,едновременно с това ще провериш и състоянието на иглите и шииките на кръстачката.Успех.
      Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

      Коментар


      • #4
        До: Правилно ли е извършено гресирането?

        Благодаря за точният отговор.
        Засега ще избера физиотерапията пред оперативната хирургия. Т.е. започнах раздвижване при градско движение с включен преден мост но без натоварване (4х2). След загряване на каретата и две - три гресирания, ако не избие грес навсякъде вече ще се разглобява.

        Коментар


        • #5
          До: Правилно ли е извършено гресирането?

          Бих подходил с известни резерви към молибденовата грес в открити механизми. Но със сигурност е по-добре от никаква. Пише ли нещо за нея в мазилния план?

          Иначе, не мисля, че има откъде другаде да излезе грес, ако напъхаш достатъчно.

          Коментар


          • #6
            До: Правилно ли е извършено гресирането?

            В сервизното ръководство са вписани следните указания за ремонт:

            FRONT PROPELLER SHAFT (4 x 4)
            1.Remove the opposite bearing cup in the same manner.
            2.Separate the propeller shaft and yoke.
            3.Clamp the yoke in a vise.
            4.Remove the bearing cups and the spider from the yoke in the same manner as in Steps 1 and 2.
            Universal joint Assembly Note
            1.Verify that the inside of the bearing cup is filled with 1.15—1.45g {0.04—0.05 oz} grease. Add the specified amount of disulphide molybdem grease as necessary.
            2.Set the new spider into the yoke and tap in a new bearing cup until the snap ring groove is exposed.
            3. Measure the snap ring clearance, then select and install two new snap rings of equal thickness.

            Поставих грес производство на Pressol със следните характеристики:

            Туба со смазкой: DIN 1284; Смазка для подшипников скольжения с MoS2 IN 51 502: KPF2K-30
            NLGI-класс:2; Диапазон температур (°C):от -35 / +130; Температура каплепадения (°C):190

            Спецификация
            • водостойкая, для работы под большими нагрузками, и универсально применимая кремниево-мыльная смазка
            • Добавка твердой смазки улучшает восприятие давления и способствует работе в аварийном режиме, поэтому применима также при ударных нагрузках и качающихся движениях
            • для смазки механических подшипников скольжения и качения, также при большой скользящей нагрузке по трению

            • применяется для автомобилей, строительной промышленности, сельском хозяйстве

            След гресирането зацепих предният мост и първият километър се чуваше леко виене, но след това изчезна. Реших, че греста си е отишла на мястото. Притесних се, защото очаквах греста да се покаже под уплътнителите между карето и ушите на кардана както е показано на схемата.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Правилно ли е извършено гресирането?

              Значи смазката е правилна. Определили са конкретно количество грес, което не знам как се измерва. От много грес рядко боли глава, обаче.

              На твое място бих пробвал да напъхам още.

              От кардани виене трудно може да произлезе, защото те се въртят твърде бавно. Обикновено тракат и трополят, а като са криви - вибрират.

              Коментар


              • #8
                До: Правилно ли е извършено гресирането?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ...От много грес рядко боли глава, обаче.....
                От малко или никаква боли портофела.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ...Обикновено тракат и трополят, а като са криви - вибрират.
                Ако не са гресирани по-дълго време пак вибрират...хем яко. Ако не вярваш, ела да те повозя.

                При гресиране на подобни открити и изложени на вода места е по-важно греста да издържа на мокрене и да на се 'отмива'. Знам една такава и имам от нея (литиева) ама ме домързя сам да си гресирам и отидох на майстор.

                А, сега познайте дали имам грес в каретата и колко им е луфта?....и дали ще се оправят с гресиране?
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  До: Правилно ли е извършено гресирането?

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  А, сега познайте дали имам грес в каретата и колко им е луфта?....и дали ще се оправят с гресиране?
                  Не бе, то им е дошло времето.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Правилно ли е извършено гресирането?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Не бе, то им е дошло времето.
                    Да бе за ремонт
                    Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X