Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за аксиално-бутална хидравлична помпа с променлив обем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за аксиално-бутална хидравлична помпа с променлив обем

    Застудя и мухите вече търсят къде да прекарат зимата, явно моите са се прибрали в главата ми и взеха да бръмчат за нещо.
    Видно от заглавието ще съм благодарен ако някой сподели опит на територията на милата ни Родина къде може да се намери въпросната помпа с обем около 20 см3 и евентоално прилежащ към нея хидромотор. Изискването е да е с ръчно (механично) управление и да позволява реверс.
    Защо питам тук - защото по сайтовете на търговци и производители има описани типове примерно XYZ12/@ (може би професионалистите знаят точно какво е това), но на мен нищо не ми говори, а формата "За контакт и цена изпрати запитване" направо ме отвъщава.- няма желание да губя на някой времето за да му кажа - Не, не ме устройва
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

  • #2
    Дядо, преса ли ще правиш или микроскопична цепачка за дърва?

    Коментар


    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      Утре ще пиша, че сега ще се разтълкува грешно 🙄...........🤣

  • #3
    Е кажи де кажи важно е масло да има...

    Коментар


    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      Пост 8 и 9 https://offroad-bulgaria.com/forum/%...59#post3477359 🤣😂🤣

    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Нищо не разбрах от тези постове.
      Какво търсите? Със сигурност не мога да помогна но от снощи ме гризе любопитството ми.

    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      В първия пост съм го писал аксиално-бутална хидравлична помпа с обем около 20см3 ( това е основния работен показател ) с промелив обем и ръчно уплавление и евентуално сходен с нея хидромонор .Т.е да се произведе примерно количка със хидравлично задвижване

  • #4
    В същност искам да експериментирам малко с хидравлични задвижвания (това е кафе)
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #5
      Не съм чувал за aксиално-бутална хидравлична помпа с промелив обем. Количеството масло отиващо към хидромотора се променя от разпределителя. Можеш да ползваш всяка маслена помпа, Освен това всеки хидромотор може да го играе и помпа ако му вкараш движение.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        при тези от наклона на на колелото натискащо буталата

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Да де, ама това колело малко трудно се прави да е с променлив наклон. 90% от климатичните компресори са аксиално-бутални, 0% са с променлив обем по начина, който си представяш - обикновено има байпас от изхода към входа с някакъв клапан, когато се иска променлив обем, но това при хидравлика не знам дали го има.

        Иначе, те ти помпа:
        https://www.youtube.com/watch?v=jjDn-QpVPb0

        Но предполагам цената за нова ще е доста грозна.

        ПП: Китайска PV20 тругва от нещо като 800 долара, в Китай. Май по бетоновозите също трябва да има такива помпи.
        Последно редактирано от sparkybg; 20-09-22, 10:07.

    • #6
      Търси от по-стар немски валяк. Масово ползват такава помпа на danfoss sauer. Pv20 трябва да е твоят модел. Железни помпи са.
      Предвиди ниската скорост на въртене на задвижващите хидромотори.

      Коментар


      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Мерси!

    • #7
      Радиално-бутална също би ти свършила работа. Но ако ще я управляваш с обикновен (ръчен) разпределител , наистина няма нужда от
      такива помпи.
      Дедо Коко се занимава по-основно с хидравлики, може би ще помогне.
      В миналото ще остане, каквито сме били...

      Коментар


      • #8
        Дядо Владо намери си и мотори куплирани с планетарни редуктори, които имат хидравлично блокиране. Така получаваш 2 скорости в самата главина. Предвиди и сериозен радиатор за хидравличната система. Нещата ако загрубеят с удоволствие ще ти досаждам и евентуално помагам

        Коментар


        • #9
          Потърси помпа от падащ борд на бус, има на 12 и 24 волта. Мога да ти подаря чешки хидро мотор ако искаш. Извън темата, има компресори за автоклиматици с променлив обем но това е съвсем различна тема.

          Коментар


          • #10
            Аз съм ползвал услугите на Хидротек Казанлък точно помпи хидравлични произвеждат тел 0431 831 21
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #11
              Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
              Радиално-бутална също би ти свършила работа. Но ако ще я управляваш с обикновен (ръчен) разпределител , наистина няма нужда от
              такива помпи.
              Дедо Коко се занимава по-основно с хидравлики, може би ще помогне.
              Не съм се зачитал що за жувотнУ е радиално буталната. аксиалната се управлява от наклона на колелото на буталата - имаш постоянни обороти и променлив дебит от самата помпа, както и реверс на потока без разпределител. В този ред на мисли ако се вземе нерегулируема помпа, има ли някакъв ръчен разпределител който да пизволява плавно променяне на дебита
              П.П. Дедо Коко се потопи като титаник
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #12
                Всеки ръчен разпределител регулира плавно дебита в зависимост от положението на ръчката. Електрическите са на
                принципа включен-изключен максимален дебит на пропускане през конкретният разпределител.

                ПП. Примерно при мотокарите - с ръчен разпределител посредством дебита управляваш скоростта на вдигане и сваляне на вилиците...
                Последно редактирано от Emilppp; 27-10-22, 20:03.
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • дядо владо
                  дядо владо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тогава не трябва ли много по-голяма помпа за да можеш и при малък отвор на регулатора да имаш достатъчно налягане?

                • Emilppp
                  Emilppp коментира
                  Редактиране на коментар
                  Налягането няма нищо общо с големината на помпата или на отвора. Те влияят на дебита и скоростта. Налягането се вдига, когато няма движение на маслото.

              • #13
                Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                ...Електрическите са на принципа включен-изключен максимален дебит на пропускане през конкретният разпределител...
                Има електрически с променлив дебит позволяващи плавно регулиране, но ценово не са подходящи за хоби или нискобюджетни проекти...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #14
                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Има електрически с променлив дебит позволяващи плавно регулиране, но ценово не са подходящи за хоби или нискобюджетни проекти...
                  Това са пропорционални вентили, но управлението им е сравнително сложно и наистина не са за такива проекти..
                  В миналото ще остане, каквито сме били...

                  Коментар


                  • #15
                    Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                    Хидротек Казанлък точно помпи хидравлични произвеждат тел 0431 831 21
                    Оствириха ме тотално, така че търсенето продължава
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X