Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарича този чарк?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се нарича този чарк?

    Обмислям направата на малък банциг за дърво с диаметър на колелата максимум 45см и попаднах на това видео.

    https://youtu.be/31X_AXGgxi8

    предполагам частта показана след 1:50 е комплект задна главина с ос, но не съм сигурен. В онлайн магазините ми излизат отделно главина и отделно ос на много високи цени. Ще съм благодарен за всякакви коментари и съвети от каква кола да търся. Предполагам голф или фиеста, понеже чувам, че са с евтини части...

  • #2
    Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
    Обмислям направата на малък банциг за дърво с диаметър на колелата максимум 45см и попаднах на това видео.

    https://youtu.be/31X_AXGgxi8

    предполагам частта показана след 1:50 е комплект задна главина с ос, но не съм сигурен. В онлайн магазините ми излизат отделно главина и отделно ос на много високи цени. Ще съм благодарен за всякакви коментари и съвети от каква кола да търся. Предполагам голф или фиеста, понеже чувам, че са с евтини части...
    Лагер главина.В случая от Волга.
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      На 1:57 на кутийката пише Волга...всъщност си прав,после си пише 2108. Извинявам се на питащия.

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Някога през далечната 1985 година кариерата ми на автомонтьор започна в АС Дружба в бригада Волга - Москвич . 12 години карах лична ГАЗ 24 Волга та устройството на автомобила и днес на сън да ме бутнеш ми е в главата .

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Производителят е ВолгаАвтоПром, един от малкото останали производители на читави резервни части в Русия.Оттам най-вероятно идва грешката.Иначе това си е задна главина за лада самара в комплект с оста.

  • #3
    Волга е производителят.
    Интересно е има ли други марки/модели освен 2108, на които лагер главина и ос са в комплект...

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Нормално за Русия има хиляди производители които са се кръстили на някоя популярна марка от миналото ама нямат нищо общо с нея . Производителя на Волга беше ГАЗ Горковски автомобилен завод .

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      На самарата лагера главината и оста не са в комплект.Сменят се отделно всяко едно и отпред и отзад.Просто това е цял възел в сборка.

  • #4
    По принцип на големите дърводелски банциг машини колелата са доста тежки от чугун и изпълняват ролята на маховици . Навремето нашия освен колелата имаше сигурно към един тон допълнителен маховик .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #5
      Благодаря на всички включили се в темата.
      Как е по-добре да направя лагеруването - с лагер-главина както е на клипа или да взема една задна ос от кола и да набия два лагера в колелата на банцига?
      С лагер-главината ще е малко по-скъпо, но смятам, че монтажът ще е по-прецизен, няма да има биене и ще мога по-добре да обтягам лентата.

      Мисля да направя колелата от шперплат - два слоя по 15мм, за лента 25-30мм, за да не криви среза при бичене. Максималната височина ще е около 30см.
      И тук идва ползата от маховиците при нееднородности и голяма височина на среза - като се завъртят и рязането става равномерно. Замислил съм се да увелича масата на колелата като им сложа странично по един диск от 5мм стомана изрязана на лазер, за да няма биене.

      Коментар


      • #6
        Разходи се по вторичните има бая подходящи готови чугунени колела .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X