Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наваряване на корона от диф.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наваряване на корона от диф.

    Колеги,искам да попитам за вашето мнение!На Волво НФ-12,влекач,познат счупи зъб на короната на диференциала,пиньона е здрав.Тъй като частите струват 13 хиляди лева,отидох ме в института по заваряване на една немска фирма,който се намира от военна рампа в посока Илиенци.Хората бяха изключителни професионалисти,и навариха .счупения зъб,след обработка и реглаж на диференциала,повредата беше отстранена .Какво е вашето мнение за здравината на ремонта.?Още веднъж РЕСПЕКТ пред професионалната работа на хората в института.

  • #2
    До: Наваряване на корона от диф.

    Звучи прекалено хубаво за да е вярно. Много хора могат да го наварят и полират, НО колко ще търпи? А ако, дай боже всичко е наред, наистина РЕСПЕКТ. Като покара ще стане ясно.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Наваряване на корона от диф.

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Колеги,искам да попитам за вашето мнение!На Волво НФ-12,влекач,познат счупи зъб на короната на диференциала,пиньона е здрав.Тъй като частите струват 13 хиляди лева,отидох ме в института по заваряване на една немска фирма,който се намира от военна рампа в посока Илиенци.Хората бяха изключителни професионалисти,и навариха .счупения зъб,след обработка и реглаж на диференциала,повредата беше отстранена .Какво е вашето мнение за здравината на ремонта.?Още веднъж РЕСПЕКТ пред професионалната работа на хората в института.

      Смятам,че е трябвало да откажат.В авиацията за такова нещо щяха да ги разжалват.

      Коментар


      • #4
        До: Наваряване на корона от диф.

        Да не би за Kammarton да става въпрос?

        Дори да не проработи, в крайна сметка нищо не губиш. Ако не стане и се счупи пак, ще трябва да се купуват нови части така или иначе.

        А дали е станало ще си проличи. Или пак ще се строши, или ще почне да вие зверски, или и двете.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Наваряване на корона от диф.

          Kолега,точно за Коmmarton става дума.Извинявайте че Ви подведох исках да чуя различните реакции.Тази процедура я извърших ме преди 5 месеца,бях се зарекал когато камиона направи 50 000 км.да пиша във форума.Заредиха се по-дълги курсове и вчера се прибраха ,камиона след ремонта е изминал 70 000км.-ПРОБЛЕМИ НИКАКВИ.Не знам как е в авиацията но респекта ми пред работата на хората в Kommarton е повече от голям.Поздрав на всички и за такива проблеми знаете къде са точните хора.

          Коментар


          • #6
            До: Наваряване на корона от диф.

            Тогава трябва да си доволен и щастлив.

            Има много начини за наваряване. А тия внасят професионална индустриална техника. Явно си разбират от работата, и са направили всичко, което трябва. Предполагам че покрай завяряването са направили и другите нужни обработки (топлинни и всякакви други, например карбонитриране, сработване, напасване и какво ли още не).

            Щом работи - свиркай си. Колкото изкара - изкара. После - нов, ако е дал същия дефект. Ако не - пак при тях.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Наваряване на корона от диф.

              Браво на хората.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Наваряване на корона от диф.

                А само информативно,колко пари ти взеха за ремонта?
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: Наваряване на корона от диф.

                  Много си падам потакъв тип ремонти - с една заварка спестяваш 13 хил. наистина се радвам, че има такива хора,които ги правят качествено.Само така,колкото и да ескъпа тази корона изработката и едва ли струва повече от 1000 лв останалото е търговска надценка!
                  Много е важно в критичния момент да отидеш при правилния майстор.
                  Поздрави!
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    До: Наваряване на корона от диф.

                    Аз ходих до там. Цените не са им евтини, поне тия на техниката и консумативите. Но се държат много човешки. А в крайна сметка цената не е всички. Платих повече, но си излязох доволен. Такова ми се е случвало много рядко.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Наваряване на корона от диф.

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      А само информативно,колко пари ти взеха за ремонта?
                      Колега,сега се прибирам от работа,и видях темата от онзи ден.За ремонта на короната платих ме483лв.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X