Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стабилизираща щанга?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стабилизираща щанга?

    Намислил съм да си слагам такава на задния мост, който е с листови ресори. Обаче не съм наясно по принцип:
    1. Слага ли се такава на цял мост?
    2. Слага ли се на окачване с ресори или само при пружини?
    Правил съм го на кола, но с "чупещи" полуоси и ефекта беше "уау"
    Търся по-голяма стабилност в завой на асфалт. Знам, че за офроуд не става.

  • #2
    При повечето Американски пикапи няма такава щанга Тази система се изпоузва когато листовете са над моста Има обаче модели направени за по бързо асвалтово каране които имат такава
    Няма проблем да сложиш и колата ще стане по стабилна само някои трябва да я сметне и монтира грамотно

    Коментар


    • #3
      А на джип от тук срещаните има ли я фабрично тази комбинация - цял мост, ресори и такава щанга за да видя и почерпя опит?

      Коментар


      • #4
        На следващия модел има ли такава или той е на А-рамо

        Коментар


        • #5
          Да, има я, но той е на пружини

          Коментар


          • #6
            На Вранглера е така само че листовете са отдолу Твоите как са

            Коментар


            • #7
              Ъ ... Хубаво, ама какво ще стабилизира?

              Коментар


              • #8
                Ъ....ДА НЕ ОБЪРКАХМЕ ЩАНГИТЕ

                Коментар


                • #9
                  Мамка му и селският ми нет :x Баш сега се скапа! Имах предвид интернета... Както и да е...
                  На Вранглера е така само че листовете са отдолу Твоите как са
                  И моите листове са отдолу. Обаче не загрявам какво значение има горе-долу; или може би листове отгоре -> по-голяма височина -> по-голяма нестабилност в завои?!

                  Коментар


                  • #10
                    Когато точката на прилагане на изкълчващото усилие е вътре или вънка на пакета разликата в рамената на действието му не е пренебрежима.
                    Егати изречението.
                    Помогнете ми да пусна тоя скенер бе, книжките без картинки са идиотизъм за блондинки! Не може без картинки(((

                    Коментар


                    • #11
                      Ето как изглежда окачването на моя модел:

                      Мисля да развия щангата зад задния мост, защото отпред пречи кардана... Ъ... то пък отзад е резервоара...
                      Ех, ако можеше някой да постне снимка на нещо готово за идея!

                      Коментар


                      • #12
                        Така а има разлика и в обеците едните работят в горно полужение а другите в долно След като листовете са ти долно разположени значи няма проблем да монтираш щангата
                        И ПО ДЯВОЛИТЕ ДАИТЕ ТИЯ РАБОТИ ДА СИ ГИ ГОВОРИМ В НЕКОЯ КРЪЧМА В ДРУГАТА ТЕМА ПРОБВАМ ДА ПУСНА СНИМКА ВЕЧЕ 20 ПЪТИ

                        Коментар


                        • #13
                          Друга тема? Къде е?

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Стефан
                            Когато точката на прилагане на изкълчващото усилие е вътре или вънка на пакета разликата в рамената на действието му не е пренебрежима.
                            Егати изречението.
                            Помогнете ми да пусна тоя скенер бе, книжките без картинки са идиотизъм за блондинки! Не може без картинки(((
                            А пък на твоя скенер какво му е?

                            Коментар


                            • #15
                              Забрави темата. Аз имам колкото искаш хартия и моливи, Близнаците имат лаптоп пълен с картинки. Кръчми има навсякъде. Аз викам зад водонапорната кула, щото там вече са ни свикнали на глупостите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X