Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за повдигане на предница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за повдигане на предница

    Привет! Моля за съвет как да повдигна предницата без да чупя полуоските или автосервиз ,които може да извърши тази дейност. Имам Рено Туинго и желая да повдигна автомобила с около 5-7см Отзад мисля,че ще стане с метални втулки под самите бомбета.Ще изтласкат амортисиорите надолу. Отпред се колебая да приложа същата техника,но тук вече чупя полуските с доста голям ъгъл . Имали вариант да се преработят тези полуоски,да се подсилят каретата или чрез някаква технология да не ги прецакам при пречупване на ъгала чрез повдигането.
    Благодаря на предварително на всички за вниманието !!!

  • #2
    От: Съвет за повдигане на предница

    На Туинго?

    Ми не,рискуваш ги
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за повдигане на предница

      Да, защо??

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за повдигане на предница

        Ами защото ако караме по логика на 2 инча лифт / което са си 5 см / аз на Секвоя/ което е Тундра предница / съм близо на макс на предните карета,на 2.5 инча ти трябва диф. дроп.Отделно на сходимост никаква я няма,едната гума е 3 см напред пред другата та се наложи нови Горни носачи да купувам,500 кинта и там ма поне позволяват да се мени централното положение на горния болт.........пак казвам - това на предница която е около 3 педи по-малка от цялото Туинго.

        Ти гониш 5-7 см - ни каренца ще му върти,ни управлението ще държи,ни сходимост ще докара.........ма това по логика,мойта логика което в случая много важи.
        Ако чакаш някой с опит в повдигането на Туинго мммммммм Ясенеееее,има ли място за 2 пръста да се вдигне това или каретата стават на подкова?

        Задрьж,Ясен имаше май такова,не вярвам да му е идвала тая идея ма знаеш ли го.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за повдигане на предница

          А сега каква е височината, колко под отигиналната?

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за повдигане на предница

            Малка е височната - 12см го дават фабрично, но е около 10-11 реално, което е нищо за нашата татковина. Иначе за града съм много доволен. Малка е и икономична! Твърдо съм решил да е вдигна, без значение колко ще се дава. Важното е да не подми а цената на закопуване ��.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за повдигане на предница

              То вдигането лесно,при мен частите са около 150 кинта,после нови гуми са 1450 и горни носачи 500 и малко........като вдигам камионесто нещо на 5 см и не му пречи много.

              Ти ако това го вдигнеш 5 см няма да ти струва кой знае колко самото повдигане,то до какво води обаче е темата и аз те съветвам да го забравиш тоя номер
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за повдигане на предница

                Колега, 7 см са страшно много. Изглеждат като нищо и никакво, ама не е така.
                На витарите правим такива повдигания, и като сложим отпред подложка 5 см-витарата се вирва, и започва да изглежда баси якия офроудър.
                Като тези 5 см са почти на края на възможностите на каретата.

                За туингото(абе имали ги още тези калинки, те много гниеха...) няма кой да ти даде готово решение. Разглобяваш, мериш колко ъгъл може да понесе карето, и си смяташ колко да подложиш.
                Като не вдигаш до степен да си на максималния ъгъл на работа на каретата, задължително трябва да е по-малко, иначе каретата стават консуматив.

                Но имай предвид, че така разцентроваш цялата геометрия на предното окачване. Трябва си доработка по макферсъни, нова регулировка на сходимостта, че и тя мърда, абе всичко наново.
                Иначе може да се пребиеш някъде, а и гумите също ще станат консуматив.

                Абе възможно е, ама не е лесно.
                И трябва да се прави от човек който има опит с такива интерванции.

                Ааа, и по закон така колата става незаконна, щото промяна в конструкция, ала-бала... Не,ч е е голям проблем, ама при евентуално ПТП застрахователя може да се хване за това.
                Всъщност задължително ще се хване, те не дават лесно пари...
                Та имай ги предвид тези неща де.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за повдигане на предница

                  Свери колко е увиснала по размера от центъра на главината до веждата или друга контролна точка. Това с незнайно-къде премерен клиренс не дава никаква информация. Вероятно колата е увиснала с 2-3-4 см в сравнение с нова и обикновено повдигане с 5 см няма да създаде никакъв проблем.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за повдигане на предница

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Ами защото ако караме по логика на 2 инча лифт / което са си 5 см / аз на Секвоя/ което е Тундра предница / съм близо на макс на предните карета,на 2.5 инча ти трябва диф. дроп.Отделно на сходимост никаква я няма,едната гума е 3 см напред пред другата та се наложи нови Горни носачи да купувам,500 кинта и там ма поне позволяват да се мени централното положение на горния болт.........пак казвам - това на предница която е около 3 педи по-малка от цялото Туинго.

                    Ти гониш 5-7 см - ни каренца ще му върти,ни управлението ще държи,ни сходимост ще докара.........ма това по логика,мойта логика което в случая много важи.
                    Ако чакаш някой с опит в повдигането на Туинго мммммммм Ясенеееее,има ли място за 2 пръста да се вдигне това или каретата стават на подкова?

                    Задрьж,Ясен имаше май такова,не вярвам да му е идвала тая идея ма знаеш ли го.
                    Ще очаквам с нетърпение включване 🙂

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за повдигане на предница

                      Това ако е увиснало 4 см аз ще съм в тъча,то няма къде да висва,да не е пикап товарен баси.

                      Иначе да,правилен съвет - чети колко е клирьнс като нова и лягай с рулетката ма я е виснала 2 см я не
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за повдигане на предница

                        Първоначално публикуван от boqn83bs Преглед на мнение
                        Ще очаквам с нетърпение включване 
                        Той има руско Цудо и едва ли се е извратил толкова та да повдига Туинго ма знаеш ли го,той си е извратеняк
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за повдигане на предница

                          По-прост вариант е да се поразровиш из каталозите в нета за размера на пружините, които имаш на Туингото. Изваждаш ги на един лист. После започваш да търсиш пружина от друг автомобил с почти енакъв диаметър като твоята/ за да легне в леглото на амортисьора/, но с различна височина. Аз така повдигнах муцуната н амоята вектра Ц. Тя е 1.9 дизел. Сложих и пружини обаче от трилитровия тежкия дизел и муцуната се вирна.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X