Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединителя се предава.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съединителя се предава.

    Както е видно от заглавието на темата ,съсединителчето започна да се обажда леко.
    Усещам го че си отива.Автомобила е Шкода Октавиа 1,9 ПД 101кс.
    Та въпроса ми е , дали е нормално на 170000 км да е така.
    Не че е нещо чудно но преди имах Пасат ТДИ който мисля че беше над 250000 без проблем.
    Другото което искам да питам каква марка диск да търся.Изобщо кажете моля нещо смисленно по темата.
    Има доста хора които са в материята.

  • #2
    От: Съединителя се предава.

    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
    Другото което искам да питам каква марка диск да търся.Изобщо кажете моля нещо смисленно по темата.
    Има доста хора които са в материята.
    Може да питаш тук за частите.
    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...EB%E0%E4%EA%E8
    Това смислено ли беше.

    Коментар


    • #3
      От: Съединителя се предава.

      Това нещо е с демферен маховик който се сменя задължително със съединителя иначе се навличат доста неприятности. Предлагат се заместители с твърд маховик и излиза по евтино и в последствие се сменя само съединителя.
      Cherokee XJ 99''
      Ignis Sport 04''
      A3 1.8T 99"

      Коментар


      • #4
        От: Съединителя се предава.

        Имаш двумасов маховик.

        Коментар


        • #5
          От: Съединителя се предава.

          Какво разбираш под "започна да се обажда леко." Какви се симптомите?

          Скоро не съм сменял съединител. Мога да дам съвет да не слагаш евтин съединител със съмнителен произход. Разправията по смяната не е малка и е тъпо да повтаряш такъв ремонт заради сложени некачествени части. Преди време добри марки бяха LUK, Valeo, Sachs. Всъщност тези марки се слагат като първоначално вграждане на повечето европейски автомобили. Първите две съм ги слагал на мои коли и после не съм имал проблеми 60-80 000 км (и продадох колите ...) За разлика от евтин турски боклук марка MAPA, който се скапа за 13 000 км.

          Демпферен маховик - най-вероятно си с такъв. Скъп е. Но тръгнал ли е да се скапва, най-добре го смени. Просто имах история с колата на калеко ми. Маховика имаше "Лек луфт". Можел да кара още. И след седмица колата отново беше в бокса за смяна и на маховика.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Съединителя се предава.

            Двумасовия е там някъде- около 200 хиляди. Нормално на толкова съм чувал, че си умират.
            Смяната на двумасов с обикноен бих я направил само ако ще продавам колата. Защото следващото, което заминава, са скоростите...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Съединителя се предава.

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Какво разбираш под "започна да се обажда леко." Какви се симптомите?
              .
              При каране на 5 скорост със около 100 км /ч при по рязко натискане на газта колата се форсира-босува.
              За сега не го прави на други предавки.При работа на място на ниски обороти няма шум от маховика.

              Разбирам че е най-добрия вариант ако се смени всичко комплект,но все пак ако е здрав маховика???
              Е то по тая логика е най добре да се смени колата.

              Коментар


              • #8
                От: Съединителя се предава.

                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                При каране на 5 скорост със около 100 км /ч при по рязко натискане на газта колата се форсира-босува.
                За сега не го прави на други предавки.При работа на място на ниски обороти няма шум от маховика.

                Разбирам че е най-добрия вариант ако се смени всичко комплект,но все пак ако е здрав маховика???
                Е то по тая логика е най добре да се смени колата.
                Грамотен човек сте,направете диагностика преди разсъжденията за вариантите....................

                Като начало къде отделя и има ли свободен ход.След това "стрес тест" 4та ръчна и карачна спирачка, 2500 об. и рязко освобождаване на съединителя- замирисва ,но всичко е изяснено!!!!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Съединителя се предава.

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  При каране на 5 скорост със около 100 км /ч при по рязко натискане на газта колата се форсира-босува.
                  За сега не го прави на други предавки.При работа на място на ниски обороти няма шум от маховика.

                  Разбирам че е най-добрия вариант ако се смени всичко комплект,но все пак ако е здрав маховика???
                  Е то по тая логика е най добре да се смени колата.

                  Ако маховика няма луфт, като се свали съединителят - рискуваш. От разговор с майстори (бях продавач на авточасти преди години), казваха, че един двумасов маховик изкарва два комплекта съединители.

                  Аз бих рискувал. В предвид, че не тресе при потегляне и не трака на свободен ход. Лично мнение, без да те съветвам нищо.


                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съединителя се предава.

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Грамотен човек сте,направете диагностика преди разсъжденията за вариантите....................

                    Като начало къде отделя и има ли свободен ход.След това "стрес тест" 4та ръчна и карачна спирачка, 2500 об. и рязко освобождаване на съединителя- замирисва ,но всичко е изяснено!!!!!!
                    Разбирам чудесно.Не искам да му издевателствам допълнително.Сигурен съм че е към края на живота си.
                    Отделя високо,дори бих казал че не отделя добре вече.Свободен ход почти няма.
                    Мисля да спирам да карам колата и при свободно време кутията долу.Ще пусна снимки да ви направя съпричасни.
                    Имам всичко необходимо за подобен ремонт.Само времето ми е кът.Предполагам като на повечето работещи хора.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съединителя се предава.

                      Десняк ли е?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съединителя се предава.

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        ....
                        Смяната на двумасов с обикноен бих я направил само ако ще продавам колата. Защото следващото, което заминава, са скоростите...
                        Ми не!
                        Колите с твърд маховик да не са с извънземни скоростни кутии?!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съединителя се предава.

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Двумасовия е там някъде- около 200 хиляди. Нормално на толкова съм чувал, че си умират.
                          Смяната на двумасов с обикноен бих я направил само ако ще продавам колата. Защото следващото, което заминава, са скоростите...
                          Когато си с твърд маховик на феродото има пружини които обират някакви вибрации и няма как да заминат скоростите по бързо. Страшно много коли от завода излизат с демфер и после се слагат заместители с твърд маховик и нямат ядове.
                          Cherokee XJ 99''
                          Ignis Sport 04''
                          A3 1.8T 99"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съединителя се предава.

                            Дизелите винаги са имали по-тежки маховици от бензиновите. Когато се появи комънрейла, изведнъж масата на маховика скочи двойно, докато феродовият диск остана почти същия. Помисли защо е така. Просто всичките ядове с вибрации, разпределението на въртящия момент и т.н., които дизелът си имаше от по-рано, изведнъж се умножиха по две с появата на комънрейла.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съединителя се предава.

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              Разбирам чудесно.Не искам да му издевателствам допълнително.Сигурен съм че е към края на живота си.
                              Отделя високо,дори бих казал че не отделя добре вече.Свободен ход почти няма.
                              Изпусни малко сприрачна течност от изпълнителния цилиндър,да не се окаже "проблема" в горната помпа.След като диагностиката отчете -износен феродов диск-пътя е ясен. (Често в практиката съм виждал за дреболии да се отива на тежки ремонти. )

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X