Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фул хидро на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фул хидро на джип

    Сега моля колегите правили такава система на своите джипки да помогнат с малко информация . Значи закупих си орбитрол и всичко останало за монтажа с изключение на хидро цилиндъра . Проблема е ,че не знам с какви параметри да бъде,ще се монтира на преден мост от нисан патрол .Също ме интересува и бърза покупка в Кирково с поръчка става бавно (поне месец а отпуската ще свърши ) . Ако някой може да сподели информация с какви параметри да бъде /колко да е дебел пръта ,размер на цилиндъра , захват на щангите към пръта и какво като цяло трябва да съобразя при покупката съм готов да прочета мнения .
    Има един в София ,който мога да купя веднага но не знам дали ще ми свърши работа затова търся инфо .
    Напред и нагоре
    Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
    0886769809-Юлиян
    kiko00@abv.bg

  • #2
    От: Фул хидро на джип

    Светли от Видин, известен тук като TALASYM или СивиКар е правил такава на неговата траялка, има опит и с удоволствие би ти помогнал, звънни му.

    На мен ми спомена, че с части от скрапа НЕ става за асвалта, ако се цели и асвалтово каране скъпи/маркови части и много умисъл и изпипване на подробностите.

    Сега се сетих, че и Агоп от Пловдив на неговия Газ69 мисли или вече е сложил фул хидро, виж в темата му.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Фул хидро на джип

      С фул хидро в никой вариант не става за асфалта.

      Иначе има теми с този въпрос, ама сега не ми се търси.
      Жокер-Мехата от Кубрат е с такава система, точно на патролски мост. Изнамери му мненията (meha1971)Чети.
      Мога и телефон да ти дам, но и той е следвал чужди инструкции. Поне може да ти каже конкретните размери и параметри на цилиндъра за патролския мост.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Фул хидро на джип

        Нормално с части от скрапта да не става нищо ,или поне за момента да се закрепи и после безкрайни ремонти . Монтирам само нови части ,защото смятам да го карам а не да го ремонтирам постоянно .
        Напред и нагоре
        Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
        0886769809-Юлиян
        kiko00@abv.bg

        Коментар


        • #5
          От: Фул хидро на джип

          И с нови части пак не става за асфалта...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Фул хидро на джип

            Зависи от цената на частите.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Фул хидро на джип

              В Америка си карат с фул хидро в няколко щата по асвалта, трябва да проверя но мисля и в Англия имаше фул хидро трофи бегачки минали преглед, демек узаконени за Европа и за по асвалта.

              Ако е читаво направено не е толкова зле, все пак сумати и машини са фул хидро и се движат по асвалта от десетилетия, трактори, комбайни, челни товарачи и т.н.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Фул хидро на джип

                А каква е идеята на фул-хидро управлението? При земеделската и строителната техника си представям ама на жип?

                Коментар


                • #9
                  От: Фул хидро на джип

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  А каква е идеята на фул-хидро управлението? При земеделската и строителната техника си представям ама на жип?
                  Огромни ходове, огромни гуми, "откачено" окачване и т.н. все траялни благини
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фул хидро на джип

                    Разбирам. Развръзва кормилото от моста и му дава още свобода.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фул хидро на джип

                      Аз моето фул хидро го взех от колега от форума готова свалено от неговата кола, мога да ти снимам и измеря цилиндъра утре да знаеш с какви размери е. Не малък
                      Газ 69 2.4i
                      Густо майна, пътят свърши !!!
                      GSM: О895 7О6О59

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фул хидро на джип

                        Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
                        Аз моето фул хидро го взех от колега от форума готова свалено от неговата кола, мога да ти снимам и измеря цилиндъра утре да знаеш с какви размери е. Не малък
                        Ще бъда благодарен ,ако измериш размерите и някоя снимка да качиш .
                        Напред и нагоре
                        Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                        0886769809-Юлиян
                        kiko00@abv.bg

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фул хидро на джип

                          Размерите на цилиндъра са:

                          Корпус: дължина 300мм Ф62, буталото е Ф30 с дължина 450мм (реалнато повърхност на буталото без ушите за щангите) ето го и как изглежда.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2105.JPG
Прегледи:1
Размер:255.5 КБ
ID:5762800Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2106.JPG
Прегледи:1
Размер:282.1 КБ
ID:5762801
                          Газ 69 2.4i
                          Густо майна, пътят свърши !!!
                          GSM: О895 7О6О59

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фул хидро на джип

                            Буталото не е 30 мм, Това е размера на щока на цилиндъра-онази-лъскавата част,
                            За да видиш размера на буталото трябва разглобяване,
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фул хидро на джип

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Буталото не е 30 мм, Това е размера на щока на цилиндъра-онази-лъскавата част,
                              За да видиш размера на буталото трябва разглобяване,
                              Да, объркал съм се като съм писал. Мерси Коле
                              Газ 69 2.4i
                              Густо майна, пътят свърши !!!
                              GSM: О895 7О6О59

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X