Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преправяне от предно предаване на 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преправяне от предно предаване на 4х4

    Здравейте колеги,
    Искам да задам следния въпрос!
    Възможно ли е от двигател и трансмисия на лек автомобил с предно предаване да се изработи самоделно бъги и да се преправи по някакъв начин на 4х4? Мисълта ми е следната ( може да прозвучи глупаво и наивно) двигателя да се завърти така че полуоските да излизат не на ляво и на дясно, а напред и назад (все едно са кардани за преден и заден мост). След това да се преправят по някакъв начин на кардани и да се закачат на мостове (от някакъв джип)

    Благодаря предварително!!!

  • #2
    От: Преправяне от предно предаване на 4х4

    Да, може. Най-добрата траялна машина в България е така реализирана. Драмата е с предавателните числа и дали да е автомат или ръчна.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Преправяне от предно предаване на 4х4

      Благодаря колега! Само не ми е ясно за тия числа...колата е ръчка...фиат стило... ако можеш да помогнеш със съвет ще съм много благодарен!!!

      Коментар


      • #4
        От: Преправяне от предно предаване на 4х4

        Баш от Стило дали си струва цялата главоблъсканица, при условие че има готови донори с оригинално 4х4 за 1000-1500 лева ?

        Коментар


        • #5
          От: Преправяне от предно предаване на 4х4

          Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
          Баш от Стило дали си струва цялата главоблъсканица, при условие че има готови донори с оригинално 4х4 за 1000-1500 лева ?
          Преди 1 седмица си ударих колата...и не ми се дава на отпадъци за 300лв. затова реших да си направя самоделно бъги и да си използвам всичко което мога от колата. Не съм тръгнал да купувам двигател...скорости...и други работи от фиат...

          Коментар


          • #6
            От: Преправяне от предно предаване на 4х4

            Заканвал съм се преди време по този начин да преработя Лада Нива със скорости от Самара. Максималната скорост щеше да е нещо като 45-50км/ч на 5 предавка, а предният кардан щеше да дойде възкъсичък с екстремни работни ъгли. Но ако конструкцията тепърва си я измисляш може да преместиш двигателя със скоростите по-назад.

            За по-сигурно можеш да сложиш един блокаж "Вежен" на диференциала.

            Коментар


            • #7
              От: Преправяне от предно предаване на 4х4

              Че може може . Имам една машина направена от мен по тази схема самоче ползвах мотор и скорости от Опел Калибра . Ноо, не е лесна задача . Какжи какви ще са изискванията към машината . Какви мостове ще ползваш и с кави гуми ще се кара , Колко килограма трябва да е с колко седалки лебедка ще има ли радиатора каде трябва да бъде с какво окачване искаш да бъде общо взето всички тези неща трябва да ги имаш преди да започнеш да мислиш как да го правиш .

              Коментар


              • #8
                От: Преправяне от предно предаване на 4х4

                Павка, много въпроси задаваш.

                То момчето иска ори-мели-яж...

                Иначе за ставането-става, ама докато стане-мамата си джаса от въпроси и дилеми кое да жертваш-здравина или тегло, ходове на окачването, или пари за добро окачване.
                Да не говорим за чисто физическия труд който трябва да се положи за да се случат нещата.
                Отделно знания и умения. Особено знанията. Те са на първо място.

                То и в моята кратуна има 27 концепции, ма досега никоя не е завързала...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X