Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Износване на преден десен лагер при лекотоварни автомобили.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Износване на преден десен лагер при лекотоварни автомобили.

    При разговор с познати, няколко от тях споменаха, че на лекотоварни автомобили (и две комбита) все им се случвало при износване на лагер по колелата да сменят лагера на предното дясно колело.
    Има ли причина точно този лагер да се износва по-често от останалите, или е просто случайност?

  • #2
    От: Износване на преден десен лагер при лекотоварни автомобили.

    Всичко по ходовата част се износва по-бързо отдясно, поне в страните с дясно движение. Лагери, амортисьори, пружини, втулки, карета - абе всичко.

    Има поне три причини за това. Едната е обичайният наклон за оттичане на пътя заради който дясната страна винаги носи малко повече. Друга причина е разпределението на дупките по пътя - в средата на пътя обикновено са по-малко и левите колела по-рядко скачат в тях. Третата е превземането на бордюри, пътни банкети и други при паркиране и обходни маневри около препятствия.

    Коментар


    • #3
      От: Износване на преден десен лагер при лекотоварни автомобили.

      При моя скромен опит е точно обратното. 3 пъти ляв за 25 000км., а уж всичко е наред по колата. 1 път десен.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        От: Износване на преден десен лагер при лекотоварни автомобили.

        Това ми се е случвало с Нива. Ама там зависи кой шенкел е кривия.

        Иначе съм се възхищавал на лагерите на Еспас 1 - 265000км десния заден, 268000км левия, 269000км преден десен и хич и не чаках да се обади левия. Имаше сигурни признаци, че са оригиналните от завода, само за километража не съм сигурен.

        Коментар


        • #5
          От: Износване на преден десен лагер при лекотоварни автомобили.

          При ремонт по ходова част на каквото и да било се сменяват и двете ,препоръчително правило.Независимо, че от дясно има по принцип повече натоварване и дупки ,особено по нашите "качествени" пътища и магистрали!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Износване на преден десен лагер при лекотоварни автомобили.

            Ясен ме е изпреварил. Зависи от дупките в общия случай. И няма много значение вида на автомобила.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X