Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

    При теглене на празно ремарке се получава доста силен шум (тракане, чукане) между лапата на ремаркето и теглича на колата. Дрънчи на всяка една неравност по пътя! До скоро теглех ремаркето с друга кола, която продадох и при нея това тракане го нямаше така осезателно. Все си мисля, че размерите на ябълката на теглича и лапата на ремаркето са стандартни... Греша ли? И мога ли (безопасно ли е) да "обуя" теглича с парче гума или дунапрен за да се оберат вибрациите в тази свръзка?

  • #2
    От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

    Смени си лапата , не е безопасно да подлагаш каквото и да е.

    Коментар


    • #3
      От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

      Опасно е!
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

        А може да е износена ябълката!Стандартно трябва да е ф50.Допускат две десети отклонение +/-!
        Но ако куплунга ти е раздут ще има луфт в преднозаден аспект.Вземи шублер и измери точно ябълката и най-вече преднозаден размер и ако не е износена сменяй куплунга!
        Впрочем има и куплунзи дето имат стопорен болт за реглаж!
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

          Ако ти се ходи до съединение,там ще ти решат всички проблеми със теглича
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

            Благодаря за съветите!
            Измерих "ябълката" на теглича- фи 50 е! За всеки случай измерих и тегличите на още 2 съседски коли- все са си толкова. Лапата не мога да я измеря с шублера, надявам се да е в норми и тя. Иначе не пречи да изтегля и закача ремаркето до съседите де...
            Няма да подлагам нищо в свръзката между теглича и лапата, явно е опасно!
            Реших на първо време да карам с малко по меки гуми- вчера бяха на 2,2 атм. И другото важно е, че ще отида да ми отслабят малко ресьорите. Преди време ги шпренгвах, защото лягаха на тампони при качени 100кг. товар. Сега, когато е празно ремаркето, ресьорите са много стегнати и направо залепят обеците в затворено положение.
            Ронин, нищо не ми пречи да отида до Съединение, особено ако мога да си оправя там ресьорите и да ми погледнат теглича. Пусни координати на лично моля те!

            Коментар


            • #7
              От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

              Който и да питаш в съединение за тегличите,ще те упъти.Човека е отличен професионалист ,и много разбран,жалко че е от старата генерация и такива са на изчезване
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

                Краси, тези луфтове се появяват обикновено в лапата, там механизма за заключване се ебава.

                Купи си нова лапа, по възможност по-качествена и я смени.
                И това би трябвало да ти реши проблема.

                Не знам колко си на ти с техниката, но след като свалиш лапата може да я разглобиш и да дефектуваш детайлите. Може да се окаже, че едно елементарно измиване и последващо смазване ще позволи на частите да заемат позицията в която трябва да са, за да работят както са замислени.
                Ако не стане-смяна с ново, че ако се откачи ремаркето в движение, сещаш се...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

                  Ок, ще го намеря. Благодаря.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

                    Коле, това съм намислил за тази неделя- измиване и смазване на лапата. Няма да я свалям още.
                    Имам още един въпрос: допустимо ли е да намажа главата на теглича с грес преди да закача ремаркето? Сега си е на съвсем сухо триене там.
                    Пояснявам, че ремаркето се ползва 2-3 пъти в годината и едва ли лапата е износена. Карат се джибрите до казана, прибират се малко съчки за подпалки от лозето и се прекарват няколко курса чували с брикети. Общо около 50км. на година максимум.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

                      Задължително всичко добре гресирано, на топката-срязана топка за тенис, за не си цапаш костюма. Ако е карано и стояло без смазка- смяна.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

                        Съвет от мен,изпитан Нищо не мери нищо не натягаи,изрежи си два ката от полиетиленов чувал от амониеяа сложи го на ябълката натискай лапата с крак и ок,ем смазано ем няма тракане изпитано!!!
                        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

                          При някои тегличи има гайка за регулиране на луфта. Обикновено се законтря с една изкривена ламаринка. Ако има, можеш да обереш малко, но не прекалявай.
                          На сърбела майката му е чесането.
                          Борислав Борисов Русе О885 О37815

                          Коментар


                          • #14
                            От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

                            Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                            Съвет от мен,изпитан Нищо не мери нищо не натягаи,изрежи си два ката от полиетиленов чувал от амониеяа сложи го на ябълката натискай лапата с крак и ок,ем смазано ем няма тракане изпитано!!!
                            Не се ли сещаш че щом трака , значи има износване в единия от елементите . Обикновено се получава при лапи от ниския ценови клас , и много рядко в самата топка на теглича . Лечението е подмяна с нов елемент , не струва кай знае какво . С този найлон премахваш тракането ,но има вероятност да загубиш ремаркето някъде .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Туристическо ремарке- тракане между теглича и лапата.

                              Веднъж на път за София с един приятел да си кара някакви инструменти и багаж, загубихме ремаркето с около 110км в час на магистрала Хемус. Жив късмет че уцели момент да няма никакви други коли наоколо, че си направи 2-3 пируета през всички ленти и спря на средата. По-добре сменяй каквото е износено, че да не ти тежи на съвестта някой човечец тръгнал някъде по работа и оказал се срещу теб в неподходящ момент. Моите 5 ст.
                              Поздрави.
                              Subaru Legacy 2.5
                              Suzuki GS500 E

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X