Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МОНТАЖ НА АЕРШОКОВЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МОНТАЖ НА АЕРШОКОВЕ

    Престои ми монтаж на аершокове.Никъде не намерих инфо на какъв ъгъл работят най-добре.
    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

  • #2
    От: МОНТАЖ НА АЕРШОКОВЕ

    Какво значи най-добре?По какви критерии?Какво искваш да постигнеш?Така зададен въпростът ти е безмислен...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: МОНТАЖ НА АЕРШОКОВЕ

      Ще се кара трофи.Никъде не можах да намеря някъква инструкция за подобен монтаж.Разгледах и доста джипове на колеги...
      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

      Коментар


      • #4
        От: МОНТАЖ НА АЕРШОКОВЕ

        По напред обаче трябва да се увериш че няма да опират в рамата когато единият край на моста отиде в крайно долно положение , а иначе оптималния ъгъл е 18 градуса навътре и напред . Звънни един телефон да ти обясня че е много дълго за писане ...
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #5
          От: МОНТАЖ НА АЕРШОКОВЕ

          Как па ги сметна тия 18 градуса? По добре е горния край да е на тъй, а долния малко на иначе.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: МОНТАЖ НА АЕРШОКОВЕ

            Точното обяснение като за Мехата...

            Меха, това си е вид пружина, която служи да държи джипа изправен, а не легнал на тампоните на мостовете.
            Та ги слагаш така, че при максимален ход на мостовете да не опират никъде по рама или гуми, и това ти е всичката заигравка.
            Ъглите на работа, и колко те променят характеристиките на пружината и амортисьора не те интересуват. Така или иначе няма да ги сложиш под 45 градуса, а почти вертикални, та няколко градуса "насам или натам" нямат значение.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: МОНТАЖ НА АЕРШОКОВЕ

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Ъглите на работа, и колко те променят характеристиките на пружината и амортисьора не те интересуват. Така или иначе няма да ги сложиш под 45 градуса, а почти вертикални, та няколко градуса "насам или натам" нямат значение.
              Напротив,ако се монтира на малък ъгъл,се увеличава хода на моста за сметка на хода на амортисьора(еършока).Винаги съм се чудил,защо аджеба слагате метровки амове вирнати като чепове вертикално,същата работа ще вършат примерно 60-70см сложени под ъгъл.Това решение работи при доста високи скорости и държи колелата плътно на земята.Ама не ми се връзвайте,нищо не подбирам от жипки.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: МОНТАЖ НА АЕРШОКОВЕ

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Как па ги сметна тия 18 градуса? По добре е горния край да е на тъй, а долния малко на иначе.
                Не съм ги смятал аз , така ги дава производителя

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение


                Ъглите на работа, и колко те променят характеристиките на пружината и амортисьора не те интересуват. Така или иначе няма да ги сложиш под 45 градуса, а почти вертикални, та няколко градуса "насам или натам" нямат значение.
                Кольо пишеш наизуст затова по добре не го прави ... От много голямо значение е под какъв ъгъл е еършока или колойвъра за стабилността на джипа при каране на скорост и същевременно да има добри ходове . Мога да ти дам няколко примера за неправилно монтирани колове и последствията от това , но не е за това темата ... Меха , звънни ми утре
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • #9
                  От: МОНТАЖ НА АЕРШОКОВЕ

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Напротив,ако се монтира на малък ъгъл,се увеличава хода на моста за сметка на хода на амортисьора(еършока).Винаги съм се чудил,защо аджеба слагате метровки амове вирнати като чепове вертикално,същата работа ще вършат примерно 60-70см сложени под ъгъл.Това решение работи при доста високи скорости и държи колелата плътно на земята.Ама не ми се връзвайте,нищо не подбирам от жипки.
                  Като е много голям ъгъла, носимоста намалява драстично. И да не легне на тампони, ще блъска в стоповете и ще се клати като патка. Тя не е една беля.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: МОНТАЖ НА АЕРШОКОВЕ

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Като е много голям ъгъла, носимоста намалява драстично. И да не легне на тампони, ще блъска в стоповете и ще се клати като патка. Тя не е една беля.
                    Геометрията е важна(като наука), ако са един срещу друг. На 16" ход 18-20* са добре, ако са 14" и 16* стигат(това е от личен опит). Ако градусите са напред-назад(по дължината), не важат. Ако еършоковете са "тънки 2" ", но за дебела кола-----, ще има проблеми. За Андроид има приложение Clinometer, което мери ,,, и ъгли.
                    Меха, колкото повече информация дадеш, за размери, ходове, ъгли, и снимки, толкова по-голяма надежда ще имаш за правилен отговор!
                    Eвгени Филчев
                    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X