Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско муфа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско муфа?

    Не видях темата да е обсъждана, но може би защото форума е за джипове
    Та питането ми е с уточнението на марка/модел/причина - на рено РХ-4ка загуби движение на предните полуоски (в момента майстори се кумят) и се наложи да сложа кардания вал (който е принципно здрав, но за рециклиране)
    едва го добутах до сервиз, но не уцелих и се наложи си го взема.. та сложих кардана и я подкарах на вискомуфа. Малко приплъзва, но друго лошо не усещам..засега. Задвижването е постоянно зацепен (на 5%) заден мост през вискомуфа, залепена на дифа отзад. Има май ESP, но по-скоро блокира с ABSа колелото което губи сцепление.
    Та кофти ли е да напъвам само на задно задвижване аквариума - дали мога карам така акварума към седмица градско?
    Варелчо RX4 от септ'2000г. с 1.9 dCi, F9Q740 мотор ..
    ..а мене си ме влече от малък гората, да бродя със старо желязо из нея

  • #2
    От: Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско м

    Ще го строшиш на втория ден, гаранция. Задният мост на тия коли е мислен да работи рядко и за кратко, в помощ на основния отпред.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско м

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Ще го строшиш на втория ден, гаранция. Задният мост на тия коли е мислен да работи рядко и за кратко, в помощ на основния отпред.
      Тоест 5-6 км без много напъни, колкото да стигнем сервиза..?
      Първоначално публикуван от dima78 Преглед на мнение
      Не видях темата да е обсъждана, но може би защото форума е за джипове
      Та питането ми е с уточнението на марка/модел/причина - на рено РХ-4ка загуби движение на предните полуоски (в момента майстори се кумят) и се наложи да сложа кардания вал (който е принципно здрав, но за рециклиране)
      едва го добутах до сервиз, но не уцелих и се наложи си го взема.. та сложих кардана и я подкарах на вискомуфа. Малко приплъзва, но друго лошо не усещам..засега. Задвижването е постоянно зацепен (на 5%) заден мост през вискомуфа, залепена на дифа отзад. Има май ESP, но по-скоро блокира с ABSа колелото което губи сцепление.
      Та кофти ли е да напъвам само на задно задвижване аквариума - дали мога карам така акварума към седмица градско?
      Варелчо RX4 от септ'2000г. с 1.9 dCi, F9Q740 мотор ..
      ..а мене си ме влече от малък гората, да бродя със старо желязо из нея

      Коментар


      • #4
        От: Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско м

        Даже и толкова е много. А на майсторите кажи да свалят лявата полуоска и да потърсят зегерката на касетата на дифа. И подложната шайба под нея. Стандартен птоблем на рено. Ако я намерите не я слагайте-купи си нова.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          От: Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско м

          Да Мерси! Бе счупена шайбата и поогъната зегерката. Сложени нови френски 🔧.
          Варелчо RX4 от септ'2000г. с 1.9 dCi, F9Q740 мотор ..
          ..а мене си ме влече от малък гората, да бродя със старо желязо из нея

          Коментар


          • #6
            От: Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско м

            Колко важно е само някой да ти даде правилния съвет.Нещо съвсем малко което не се знае,решава големи проблеми,за които повечето ''майстори'',правещи голфове даже не са чували.
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • #7
              От: Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско м

              По едно време си поддържах количество от тия зегерки-от рено 5 и 9 насам (11,19,21,лагуна,канго,клио,и тн.) все тоя е проблема.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                От: Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско м

                За карането само през муфа - при фрийлендърите е традиция. Само че там до тоя етап се стига след блокиране на муфата и счупване на нещо отпред. Тъй че няма какво да и се мисли.

                Коментар


                • #9
                  От: Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско м

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  За карането само през муфа - при фрийлендърите е традиция. Само че там до тоя етап се стига след блокиране на муфата и счупване на нещо отпред. Тъй че няма какво да и се мисли.
                  Но май при Рено не е добра традиция.. Казваш колелата падат ако не са стегнати - кои болтове?

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  По едно време си поддържах количество от тия зегерки-от рено 5 и 9 насам (11,19,21,лагуна,канго,клио,и тн.) все тоя е проблема.
                  Абе карах 5-6 години само ренде 19 - вадил съм свещ (трасето на Узана) и пирон (повдигач на клапаните), джанта и магаре съм гънал, но как полуоска не извадих толко време.. После Клио 2, стоте кончета и то не мръдна, а този паркетник даже не го бях натиснал..
                  Варелчо RX4 от септ'2000г. с 1.9 dCi, F9Q740 мотор ..
                  ..а мене си ме влече от малък гората, да бродя със старо желязо из нея

                  Коментар


                  • #10
                    От: Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско м

                    При Рено не бива.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско м

                      Първоначално публикуван от dima78 Преглед на мнение
                      Но май при Рено не е добра традиция.. Казваш колелата падат ако не са стегнати - кои болтове?
                      Това е подписа му!!! Май не си чел темата с подписите на Ясен?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско м

                        Не се вади полуоската а изпада зегерка която държи касетата на дифа. Защо тя се държи от зегерка нямам идея. Ама е глупаво решение. Конструкцията на целите скорости е глупава. Ако имаш късмет зегерката остава на полуоската. Ако не обаче-минава заедно със подложната шайба през зъбните колела. Зегера и шайбата са с диаметър около 60мм,като шайбата е около 3 мм дебела-представи ли си пораженията? Сега може да почерпиш че не ти се е случило.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #13
                          От: Доколко удачно е паркетник да се кара само на задно задвижв, което е през виско м

                          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                          Не се вади полуоската а изпада зегерка която държи касетата на дифа. Защо тя се държи от зегерка нямам идея. Ама е глупаво решение. Конструкцията на целите скорости е глупава. Ако имаш късмет зегерката остава на полуоската. Ако не обаче-минава заедно със подложната шайба през зъбните колела. Зегера и шайбата са с диаметър около 60мм,като шайбата е около 3 мм дебела-представи ли си пораженията? Сега може да почерпиш че не ти се е случило.
                          Да, поредната френска недомислица, която срещам в този Сценик от няма и 3 месеца.. А преди това имах Сивик.. Нищо общо освен буквите. [emoji12]
                          Варелчо RX4 от септ'2000г. с 1.9 dCi, F9Q740 мотор ..
                          ..а мене си ме влече от малък гората, да бродя със старо желязо из нея

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X