Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравлична кормилна рейка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидравлична кормилна рейка

    Провокиран от темата за ремонт в къщи на турбо реших да събера мнения за домашен ремонт на рейка.Възможен ли е и има ли някакви тънкости при ремонт на капеща рейка при условие че си купя оригинален ремонтен комплект?

  • #2
    От: Хидравлична кормилна рейка

    Правил съм си два пъти ремонт на рейката на Ауди100 сам (с хидравлика се занимавам все пак).
    Първата специфика е да си направиш дорник в предния край на рейката, за да подведе О-пръстените, без да отсече част от тях.
    Взех си ориг.комплект. Оказа се че крайния уплътнител от комплекта е О-пръстен, а не Х-пръстен, както бе на рейката.
    Само за около 1.5 години и 35-40 000 км(тогава бая пътувах из Родината) протече отново.
    Отново си купих комплект(20-30 лв), но отделно си купих Х-пръстен от доставчик на уплътн.елементи и си го сложих където си му е мястото, а о-пръстена изхвърлих.
    След около 120 000 км. колата отиде на скрап, без да протече отново.
    За по-вече подробности- виж ми профила- има телефони и ми звънни да ти кажа.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Хидравлична кормилна рейка

      Ще си позволя да използвам темата на колегата с въпросче-къде биха ми рециклирали рейката КАЧЕСТВЕНО в София.Четох за сервизи в ТУ ,някъде на Военна рампа също имало.Сигурно има още един куп сервизи, но все пак като има отзиви за дадено място е по друго.Още повече ако са добри.Става дума за рейка от пасат 99г. но това надали е от значение.

      Коментар


      • #4
        От: Хидравлична кормилна рейка

        В ТУ София 11 блок Стефан Шаклев . Това си е сервиза на катедра хидравлични машини . До сега каквото съм им дал на колегите да ремонтират не са се издънили а много неща са ми правили не само рейки .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Хидравлична кормилна рейка

          Проблема на рейките е че се надират ръждясват и износват, ако няма как да възстановиш износените детайли а само подмениш уплътненията ще текне отново...

          Но все пак разглоби я изчисти я и прегледай за износване и надирания, ако няма сериозни щети може и да се получи, ако има ти трябва някой който възстановя рейки..
          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

          Коментар


          • #6
            От: Хидравлична кормилна рейка

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            В ТУ София 11 блок Стефан Шаклев . Това си е сервиза на катедра хидравлични машини . До сега каквото съм им дал на колегите да ремонтират не са се издънили а много неща са ми правили не само рейки .
            Преди много години ми рециклираха рейка на Волво еС80. Дадоха 1 година гаранция. Така продадох автомобила. След по-малко от 2 години протече отново, но при новия собственик.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X