Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как се сменя полуоска

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: как се сменя полуоска

    На повечето джипки полуоските са така проектиране,че ако се скъсат,да се скъсат най-далеч от лагера.Обикновено се чупи около шлиците,които влизат в диференцияла.Тове е за сигурност.Като се скъса да не изпадне колелото.На някои Врангели обаче е обратното-пада.Щото се чупи до лагера.Това важи за моствете с натоварени полуоски.Затова са създадени НЕнатоварените полуоски.По-здраво,по-сигурно,но и по-тежко...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #17
      До: как се сменя полуоска

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      В смисъл шлиците в диф-а ли,или по-към лагера?
      по принцип ако се скъса от кам дифа няма никакав начин ка да се бракне дори и ако се свали другата полуоска не може да се избута само остава с инструмент да се извади
      парчето което е останало ватре...
      когато се чупи полуска това става от към по тънкия край и то е от към дифа..
      от тукашните майстори вече се въздържам просто предпочитам сам да се
      науча да се справям.
      поздрави

      Коментар


      • #18
        До: как се сменя полуоска

        при мен таблата е масивна и седи между полуоската и лагера
        ако чупя няма да излезне колелото доста здраво е направено...
        значи като е гледам от към лагера е е доста дебела и от към шлиците е тънка
        ако скъсам от кам шлиците става само с махане на дифа
        от което следва разкачане и на другото колело
        поздрави

        Коментар


        • #19
          До: как се сменя полуоска

          Моста на КИА-та е сходен с Джимни-то.Късал съм полуоска.Свалих и другата и откачих диф-а.Тоест-пълно разглобявяне на моста.Ако си носиш резервна,гледай да е с лагер.Обикновено са набити "на топло".
          Оп,писали сме заедно.
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #20
            До: как се сменя полуоска

            едната задна ми изглежда добре а другата оше със свалянето и беше чупен лагера
            това щото горкото джимни някой го блъснал и от удара лагера не издържал...
            рязнах втулката с флекса и после чук и секач лагера излезна сравнително лесно..
            като купя втулка и лагер ще се пробвам да ги сложа
            а това за топлото набиване каво се нагрява полуската или само втулката
            никога не съм сменял и няма да е зле да знам а не да зема да махам с големи чук..
            поздрави

            Коментар


            • #21
              До: как се сменя полуоска

              Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
              а това за топлото набиване каво се нагрява полуската или само втулката
              никога не съм сменял и няма да е зле да знам а не да зема да махам с големи чук..
              поздрави
              Само втулката се грее.
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #22
                До: как се сменя полуоска

                другата седмица ще се пробвам с набиването
                мерис за съветите
                поздрави

                Коментар


                • #23
                  До: как се сменя полуоска

                  вече успях да сложа лагера и сега се чуствам много по спокоен след като вече знам как става
                  цялата процедура....
                  относно ваденето ми загатнаха за вълшебно магнитче с което може да се бръкне и извади
                  да кажем останалото парче при една скъсана полуоска въпроса е да намеря такова подходящо...
                  днес се срешнах с Иво и си приказвахме на тема полуоски естествено неговия съвет беше както по горе казаха нови мостове от джип не играчка....
                  стана на въпрос за неговите мостове имат възможност за подмяна на полуоска без дори и да се сваля гумта знам че е старно но дана 60 про рок е мост за дивоти и там стават инциденти
                  изглежда са го помислили да става бързо и лесно подменянето....
                  ето малко снимки постарах се да си поиграя и маллко с апарата надявам се да
                  са от полза на колеги дето като мен си нямт много понятие от механика..
                  втулката влезна сама след като е нагрях и е сложих естествено като изтина прилепна плътно..
                  четох в учебника че дават да се набиват на преса ама такива екстри нямам и послушах както ми обяснихте....





















                  ха пише SKF а ватре е KOYO
                  поздрави

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X